W sobotę, 23 lutego, przedstawicielki Kaliskiego Klubu Znaczkomaniaków odwiedziły Centrum Edukacji Regionalnej Kasztelanii Ostrowskiej w Lednogórze. Wspólnie z przedstawicielami Kasztelanii, Fundacji Varietae z Szamotuł oraz Stowarzyszenia Razem dla Konarzewa wzięły udział w spotkaniu pn. „W poszukiwaniu tożsamości regionu”. Jego głównym tematem było poznawanie i promocja unikatowych walorów regionu, na terenie którego działają wymienione organizacje. W pierwszej części opracowano zestaw 8 elementów wartych szerszego promowania, które staną się ich rozpoznawalnymi markami. Z kolei w drugiej ułożono scenariusze gier, inspirowane wybranymi walorami.

Pomiędzy dwiema częściami dziewczyny zaprezentowały kolekcję znaczków turystycznych, które w ciekawy sposób promują niezwykłe walory różnych zakątków naszego kraju, a przy tym występują także na obszarze działalności ww. organizacji. Przy okazji zebrani poznali zasady gry kolekcjonerskiej oraz dowiedzieli się, jak przebiegała praca nad stworzeniem wielkoformatowej gry planszowej „Calisiada”.

A wszystko to działo się w niezwykłej scenerii, zaadoptowanego przez Kasztelanię, budynku kolejowego, w którym mieści się ich siedziba. Wśród zbioru ziół, produktów wykonanych z darów natury oraz glinianych przedmiotów z niezwykłymi wzorami dało się czuć klimat całego regionu Kasztelanii Ostrowskiej. Mamy nadzieję, że i tutaj zapanuje „znaczkoza”.

Ewa Mąkowska

Kaliski Klub Znaczkomaniaków