Członkowie Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach wzięli udział w otwarciu wystawy zorganizowanej przez Zarząd Oddziału PTTK powiatu żarskiego. W budynku Biblioteki Miejskiej w Żarach regionalni kolekcjonerzy wystawili swoje niezwykle ciekawe zbiory. Wśród wystawców byli także nasi przyjaciele. Roman z Łęknicy zaprezentował swoje zbiory Znaczków Turystycznych i kart magnetycznych, natomiast Piotr z Zielonej Góry wystawił odznaki PTTK oraz zdjęcia z wieżami ciśnień z całej Polski.

Ciekawa była kolekcja minerałów, którą prezentował uczeń miejscowej Szkoły Podstawowej. Były prezentowane nakrycia głowy, obrazy Matki Boskiej wykonane w różnych technikach, medale i numizmaty, pióra ptasie, autografy oraz eksponaty z tworzącego się muzeum z epoki napoleońskiej i wiele innych.

Nasz udział w tym spotkaniu chyba był zapowiedziany bo zostaliśmy bardzo mile powitani. Nawiązaliśmy nowy kontakt z Oddziałem PTTK pow. żarskiego oraz Biblioteką Miejską w Żarach. Będziemy informowani o imprezach tam organizowanych.

W dalszej części naszej eskapady zaplanowane było zwiedzenie Zamku Kliczków i Zamku Wleń. Wyjazd był bardzo przyjemny, poznaliśmy nowych ludzi, zwiedziliśmy kolejne obiekty turystyczne, a po drodze jeszcze zdążyliśmy wejść do lasu i nazbierać trochę grzybów.

Krystyna Nowak - Górska