Komorniki27 maja w ramach obchodzonych w tym czasie Dni Gminy Komorniki, na stadionie w Komornikach miał miejsce festyn, podczas którego swoją działalność zaprezentował miejscowy Klub Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych.

Okazja do spotkania i przedstawienia swojej działalności była podwójna, bowiem tego dnia zaprezentowano także nowy znaczek okolicznościowy poświęcony pamięci mieszkańców Gminy Komorniki, biorących udział w walce o niepodległość podczas Powstania Wielkopolskiego. Znaczek ten ma także na celu promocję miejsca pamięci jakim jest Ogród Pamięci w Komornikach.

Stoisko komornickiego klubu jak zwykle cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Być może miały na to wpływ wystawione na nim wszystkie komornickie znaczki, może kolor koszulek noszonych przez członków klubu, a może całkiem nowy namiot, który klub otrzymał od pragnącego zachować anonimowość sponsora.

Tradycyjnie stoisko odwiedzili przedstawiciele miejscowych włodz w osobach Wójta Gminy Komorniki oraz Przewodniczącego Rady Gminy, a także Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach. Nie zabrakło również lokalnych mieszkańców oraz kolekcjonerów ZT, a także gości, którzy przybyli do Komornik z Zielonej Góry, Tarnowa Podgórnego, Suchego Lasu, Poznania czy Opalenicy.

Oprócz stałych bywalców pojawiły się także nowe osoby, które znaczki zbierają od niedawna, a widzą w tym zajęciu szansę na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Pytano o same znaczki, ale także o ideę i możliwość przystąpienia do klubu, co niezwykle cieszyło przedstawicieli klubu. Takie gesty potwierdzają sens prowadzonych działań i dają nadzieję, na dalszy rozwój znaczkowej idei w okolicy.

A sam znaczek, jaki promowano podczas imprezy to tzw. znaczek okolicznościowy, który jest uzupełnieniem gry kolekcjonerskiej i pewnego rodzaju rarytasem, ponieważ posiada specjalny kupon "JOKER". Okolicznościowy znaczek z wizerunkiem fragmentu Ogrodu Pamięci w Komornikach otrzymał specjalny QR kod, za pośrednictwem którego odwiedzający Gminę Komorniki turyści mogą wsłuchać się w nagranie przybliżające genezę powstania ogrodu oraz pokrótce zapoznać się z obiektami tworzącymi to miejsce. Znaczek jest ponadto gadżetem, który być może zachęci jego posiadaczy, by osobiście odwiedzili Ogród Pamięci i choć na chwilę pomyśleli o tych wszystkich osobach, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju.

 

Krystyna Nowak - Górska, Red.

Komorniki