TourSalonW dniach od 27 do 29 marca w Katowicach po raz dwudziestypierwszy odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie 2015. Targi te to wyśmienita okazja do prezentacji firm i instytucji związanych z promocją turystyki i aktywnego wypoczynku. W tym roku targi odbyły się z udziałem ponad 260 firm reprezentujących branżę turystyczną i 6.5 tys. zwiedzających. Na targach nie zabrakło również akcentów znaczkowych.

 


Na stoisku woj. lubuskiego, które oprócz atrakcji tego regionu promowało także gminę Łęknica, zaprezentowano planszę z mapą województwa i Znaczkami Turystycznymi charakterystycznymi dla poszczególnych atrakcji turystycznych. Promocją znaczków i znaczkowych miejsc turystycznych zajął się profesjonalnie nasz kolega Roman Sobera.

 

Targi były także wyśmienitą okazją do spotkania się znaczkowych kolekcjonerów. Stoisko gminy Łęknica odwiedzone zostało m.in przez kolekcjonerów z Będzina, Bytomia i Siemianowic Śląskich. Z zainteresowaniem Znaczki Turystyczne spotkały się także ze strony wystawców, ale póki co nie zdradzamy więcej szczegółów.

Warto jednak podkreślić, że nagrodę w postaci drugiego miejsca w kategorii "Przewodnik" zdobyła Gmina Łęknica za publikację "Łuk Mużakowa po obu stronach Nysy Łużyckiej". Kolegom z Łęknicy gratulujemy i serdecznie dziękujemy za promocję Znaczków Turystycznych. Dziękujemy także kolekcjonerom przybyłym na targi i wszystkim tym, którzy wspierali wystawców.

 

 

Targi w Katowicach