Pełną parą idą przygotowania do organizacji IV edycji Weekendu na Szlaku Piastowskim. W tym roku odbędzie się on w dniach 21-23 czerwca pod hasłem „Gry i zabawy małych Słowian”.

Tymczasem w Kaliszu we wtorek, piątego marca, w Villi Calisia odbyło się spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce”. Gród nad Prosną reprezentowała p. Agata Wierzejska-Holewska. To na jej zaproszenie przed członkami Klastra zaprezentowali się przedstawiciele Kaliskiego Klubu Znaczkomaniaka: Bogusław Monczyński i Ewa Mąkowska.

Bogusław, piastujący pierwsze miejsce na liście polskich zdobywców Znaczków Kolekcjonera, opowiedział zebranym o swojej pasji zbierania drewnianych krążków, idei znaczków turystycznych, ich rodzajach oraz zasadach gry kolekcjonerskiej. Jego klubowa koleżanka zwróciła uwagę na ciekawy element znaczków, jakim są kody QR oraz na aplikację mobilną, dzięki której szybko można zorientować się, które znaczki są już w posiadaniu kolekcjonera, a które można zdobyć na danym terenie i jak używać aplikacji w planowaniu podróży.

Oczywiście była też mowa o wydanych niedawno znaczkach turystycznych z logo Szlaku Piastowskiego oraz istniejących dotychczas na wspomnianym szlaku krążkach. Jesteśmy pewni, że organizatorzy IV edycji Weekendu na Szlaku Piastowskim miło zaskoczą wszystkich turystów oraz że znaczków na Szlaku Piastowskim będzie przybywać. Dlatego już dziś w swoich planach na czerwcowe wyprawy uwzględnijcie unikatowy, jeden z najbardziej znanych szlaków kulturowych w Polsce i jego atrakcje.

Ewa Mąkowska

Kaliski Klub Znaczkomaniaków