Na zaproszenie pomysłodawcy i organizatora Kaliskich Spotkań z Podróżą i Turystyką, p. Pawła Krymarysa, Kaliski Klub Znaczkomaniaków gościł 9 marca w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Uczestnicy II edycji Spotkań dowiedzieli się, jak aktywnie, ale niestereotypowo można spędzać czas wolny.

Na początku wysłuchali opowieści Pawła Krymarysa o weekendowych podróżach koleją, o tym jak ekonomicznie podróżować pociągami po kraju i jak pasja do kolejnictwa może być impulsem do poznawania nowych miejsc.

Materiał zdjęciowy z podróży na "Dach Świata" przedstawiła z kolei Ada Widawska. Pokaz niezwykłych slajdów z podróży ubarwiały liczne opowieści, a materiał zdjęciowy i liczne pamiątki urozmaiciła mini wystawa znaczków turystycznych wystawiona przez kaliskich znaczkomaniaków. Drewniane krążki zwróciły uwagę niejednego miłośnika podróży i turystyki, i mamy nadzieję, że niebawem grono znaczkomaniaków jeszcze bardziej się powiększy.

Na koniec swoje zmagania z Koroną Gór Polskich opisała Dominika Sójka. Przedstawiając własne doświadczenia, kwestie logistyczne i techniczne wprawiła zebranych w głębokie zdumienie i pokazała, że każdy może się zmierzyć z wyzwaniem, włąsnymi lękami i realizacją marzeń.

Spotkanie było niewątpliwie bardzo pouczające. Pokazało, że turystyka, bez względu na to czy kolejowa, górska, krajowa czy zagraniczna, połączona z pasją zbieractwa, własnym hobby i zainteresowaniami jest sposobem na urozmaicenie życia swojego oraz innych, a wszystko to co jej towarzyszy jest dla nas wielką radością i motorem napędzającym do dalszego działania.

Ewa Mąkowska

Kaliski Klub Znaczkomaniaków