Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1304
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1304!

No. 108 Arłamów - miejsce internowania Lecha Wałęsy

podkarpackie
GPS: 49.590741 22.627193

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 108 Arłamów - miejsce internowania Lecha Wałęsy

Arłamów to miejscowość położona w południowo-wschodniej Polsce w gminie Ustrzyki Dolne. Od wschodu graniczy z Ukrainą. Nazwa miejscowości pochodzi od osiedlonych tu, w czasach książąt ruskich, jeńców tatarskich, tzw. arłamanów (włóczęgów). W 1964 roku wieś została wysiedlona, a w latach 60-tych XX wieku powstał tu Ośrodek Urzędu Rady Ministrów – Arłamów. W miejscu tym po wprowadzeniu stanu wojennego przez sześć miesięcy, w 1982 roku, internowany był Lech Wałęsa, ówczesny przewodniczący "Solidarności" i późniejszy Prezydent RP. W 1991 r. ośrodek rządowy uległ likwidacji, a dawny hotel został przejęty przez gminę Ustrzyki Dolne. Obecnie w budynku, dawnego Ośrodka URM funkcjonuje Hotel Arłamów. Okolica obfituje w wiele interesujących miejsc i śladów burzliwej historii osady w postaci zarastających pozostałości dawnych wsi, dziczejących sadów, przydrożnych kapliczek czy licznych zabytków sztuki sakralnej. Niewątpliwym atutem tego miejsca jest jednak niepowtarzalna przyroda tętniąca bogactwem fauny i flory.


Miejsca sprzedaży:
> Butik Hotelu Arłamów

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 108 Arłamów - miejsce internowania Lecha Wałęsy
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 108 Arłamów - miejsce internowania Lecha Wałęsy
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 108 Arłamów - miejsce internowania Lecha Wałęsy
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 108 Arłamów - miejsce internowania Lecha Wałęsy

07.05.2024 - dostępny bez problemów
03.04.2024 - dostępny bez problemów
10.08.2023 - dostępny bez problemów
27.06.2023 - znaczek niedostępny
17.06.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Agnieszka i Wojciech PĘPEK
Wojt787
ZT 108
Pandemia się skończyła- obiekt i okolice udostępnione do zwiedzania....
 
Maciej
Maciej
Hotel Arłamów
Ze względów sanitarnych wstęp na teren obiektu mają jedynie osoby z wcześniejszą, potwierdzoną rezerwacją. Na chwilę obecną ZT dostępny jedynie dla gości hotelowych.
 
Mateusz Sidorkiewicz
Mateusz z Jawora
Arłamów
Hotel zamknięty dla gości "z zewnątrz" ze względów epidemiologicznych. Na wjeździe sprawdzają temperaturę.Niby prestiżowy hotel a tak naprawdę tragiczny.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 108
Znaczek dostępny bez problem.ów w butiku w holu hotelu. Widoczny i w cenie 6 zł
 
Ania
Ania
Byłam w Hotelu Arłamów, tam jest cudownie. Serdecznie wam polecam!
 
Turysta
Arłamòw
Przepiękne miejsce godne odwiedzenia. Wcześniej kojarzyłem je głównie z hotelem w którym mieszkała polska kadra przed ME we Francji. Sporo luksusów a najlepsze że wszystko jest łatwo dostępne i możliwe do zwiedzania. Parking darmowy, można wejść do każdego budynku, na tarasy, w środku darmowa zimna woda dla turystów (w taki upał zbawienna). W hotelu niczego nie brakuje, jest kilka boisk, hal, kortów, basenów, siłownia, spa, golf, konie itp. Robi wrażenie, to jeden z ładniejszych kompleksów w całej Polsce.
 
Małgorzata Uba
stellamaris
ZT 108
Cena ZT - 8 zł. Podarowałam sobie tę odrobinę luksusu. Szkoda, że oprócz ZT brakuje - podobnie jak w muzeum - pieczątki do dziennika. Miejsce warte zobaczenia raz, choć droga do niego w jesienny słoneczny dzień i widoki wokół - wspaniałe.
 
Andrzej Wacławek
No.108
Cena pokoju jednio osobowego to 250 zł zł cena ZT to 8 zł wjazd na parking w celu zwiedzania(jak się jest samochodem) to jedyne 5 zł za oba miejsca znaczkowe(106 i 108) a wrażenia: każdy klient jest dobru każdy turysta jest ważny. ZT do nabycia w sklepie z pamiątkami w części hotelowej(z noclegu nie skorzystałem)
 
quba
znaczek
Ja też chcę zostać tu internowany . Tylko kto za to zapłaci?
Znaczek dostępny w hotelowym butiku za 8 pln
 
Samanta
ZT
Jeszcze 3 lata temu Arłamów był urokliwym miejscem z niewielkim hotelem z lat 60-tych, dwoma wyciągami narciaskimi, gdzie można było ciekawie spędzić czas na łonie natury. Dzisiaj mamy tam olbrzymi 4-gwiazdkowy hotel, rezydencję oraz pole golfowe. To nie jest już miejsce dla turystów, tylko dla ludzi z bardzo zasobnym portfelem, którzy przyrodę podziwiają z tarasu apartamentu. Znaczki turystyczne zagubiły się wśród hotelowych pamiątek. Za to cenę mają 4-gwiazdkową i kosztują 10 zł.