Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1120
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1120!

No. 934 Bardo - Miasto cudów

GPS: 50.508737 16.743787

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 934 Bardo - Miasto cudów

Bardo to jedna z najstarszych miejscowości Dolnego Śląska. Ze względu na swoje strategiczne położenie już w X wieku założono tutaj gród, który nazwano Bardo, co znaczy – wzgórze, warownia, straż, warta. Bardo to miasteczko chętnie odwiedzane przez turystów i pielgrzymów, z bogatym rysem historycznym i tradycją religijną.  Niewątpliwie największym skarbem miasta jest cudowna figurka Matki Bożej Bardzkiej, z początku XI wieku. To dzięki tej figurce rozwijał się i nadal trwa ruch pielgrzymkowy. Więc nic dziwnego, że w herbie miasta jest umieszczona ta figurka. A hasłem miasta są słowa: Bardo – Miasto Cudów. Słowa te nawiązują do licznych wydarzeń, które miały miejsce w przeszłości: uzdrowienia, wysłuchane modlitwy oraz objawienie Matki Bożej na Górze Kalwarii. Bardo oprócz cudownej figurki umieszczonej w bazylice, obfituje w inne niezwykle ciekawe miejsca. Każde z nich ma swoją historię, którą warto poznać, pomodlić się, nabrać również sił duchowych.


Miejsca sprzedaży:
> Sklepik klasztorny, Plac Wolności 5, Bardo (pn. -sob. od 9.00-17.00, niedz. 10.30-15.30)


04.11.2021 - dostępny bez problemów
16.09.2021 - dostępny bez problemów
01.07.2021 - dostępny bez problemów
20.03.2021 - dostępny bez problemów
15.02.2021 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Janusz Trzeciak
Seaman
Miasto się rozwija
Wizyta w mieście cudów Bardo zaowocowała dużą ilością Znaczków Turystycznych i Okolicznościowych. Należy również do nich ten znaczek - oczywiście dostępny bez problemów.
Widać że miasto cały czas się rozwija, remonty kamienic i całych ulic w okolicy Rynku.
Wszystkiego niestety nie udało nam się zwiedzić, trzeba będzie jeszcze tutaj wrócić.
 
Hubert A.
Hubert
Miasto cudów
Kiedyś Bardo było dla mnie miasteczkiem jak wiele innych położonych na trasie. Dzięki kolejnym znaczkom odkryłem, obryw skalny, kaplicę na Górze Kalwarii, przepiękne Sanktarium Matki Bożej Strażniczki Wiary i wiele innych turystycznych atrakcji. Od pewnego czasu Bardzo jest moim ulubionym punktem na krótki postój i prawie zawsze wiąże się to z powstaniem kolejnych znaczków turystycznych. Polecam wizytę w tym miasteczku, któe cały czas zmienia się na lepsze.
 
Kolekcjoner ZT
Kolekcjoner ZT
Koniec kwarantanny.
Kwarantanna dla klasztoru zakończona. Od 8 lipca sklepik jest już otwarty. Zapraszamy. Znaczki turystyczne czekają.
 
Kolekcjoner ZT
Kolekcjoner ZT
Kwarantanna
Tak, rzeczywiście, cały klasztor jest objęty kwarantanną, więc sklepik też. Jak tylko kwarantanna zostanie zniesiona, w komentarzu będzie podana informacja.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Bardo
Bardo to miejsce gdzie zawsze warto wrócić. I tym razem zawitaliśmy do Barda ale niestety tym razem COVID zamknął cały kompleks Redemptorystów. Kwarantanna!
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 934 Bardo - Miasto cudów
Miejsce piękne i wyjątkowe z mnóstwem atrakcji dla ciała i ducha. Maksiżnaczek w klasztornej furcie z uprzejmą obsługą.Dziękujemy,pozdrawiamy.
 
Katarzyna Weber
Katarzyna Weber
Bardo
Ładne miasteczko z pięknymi zabytkami. Znaczki wyeksponowane w witrynie w furcie klasztornej.
 
Roman Binder
borsuk
Bardo
Znaczek w cenie 8 zł pięknie wyeksponowany w przyklasztornym sklepiku. Warto tam być i wejść do kościoła i oddać się chwili zadumy.