Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 164 Bastion św. Jadwigi w Nysie

opolskie
GPS: 50.476100 17.331499

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 164 Bastion św. Jadwigi w Nysie

Bastion św. Jadwigi w Nysie to element rozpoczętego w 1643 roku obwodu fortecznego  miasta. W latach 1771-1774 bastion przebudowano, w wyniku czego powstały dwukondygnacyjne kamienno-ceglane kazamaty częściowo przykryte zewnętrznym nasypem otaczającym pięcioboczny dziedziniec. Podczas oblężenia w 1807 r. funkcjonowało tu m.in. laboratorium, w którym przygotowywano amunicję. W 1870 r. w kazamatach bastionu przetrzymywano francuskich jeńców wojennych, a później bastion funkcjonował jako koszary. Po I wojnie został sprzedany w ręce prywatne. Od 2008 r. na dziedzińcu bastionu organizowane są imprezy muzyczne i taneczne, wernisaże oraz wystawy plenerowe. We wnętrzach obiektu w zabytkowych korytarzach wiedzie trasa turystyczna, która stanowi część dłuższego szlaku prowadzącego dawnymi umocnieniami wspaniałej twierdzy nyskiej.


Miejsca sprzedaży:
> Informacja Turystyczna w Bastionie św. Jadwigi, ul. Piastowska 19, Nysa

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 164 Bastion św. Jadwigi w Nysie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 164 Bastion św. Jadwigi w Nysie

11.11.2023 - dostępny bez problemów
05.10.2023 - dostępny bez problemów
10.05.2023 - dostępny bez problemów
06.02.2023 - dostępny bez problemów
15.01.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w Informacji Turystycznej w bastionie wraz z dwoma innymi (fontanna Trytona i Bazylika św. Jakuba)

Obejrzeliśmy jedynie sąsiednią salkę z paroma eksponatami i makietą. Pan z IT nam pokrótce przybliżył historię Twierdzy. Niestety reszta nie była udostępniona dla zwiedzających z powodu pandemii.
 
MW
............
Obecnie w Bastonie dostępne ZT z Bazyliką, fontanną i samym bastionem.
 
Skała
Bastion
Napiszę krótko byłem ale nie korzystałem z usług przewodnka natomiast w Informacji Turystycznej są dostępne wszystkie ZT ilości 5 sztuk z Nysy oraz 17 pieczątek Miejski Szlak Turystyczny w Nysie polecam Skała.
 
Kuba, Patrycja i Wojtek Panek
J&P&W
164
W Bastionie był również dostępny znaczek nr 163. Miła obsługa.
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
ZT
Znaczki Bastion i Katedra dostępne w Bastionie.
 
montana21
Znaczek 164
Znaczek zdobyty podczas wizyty w Nysie 10 marca. Cena standard 7 zł.
 
and73mar
Nr 164
W Bastionie był również dostępny znaczek nr 163. Niestety nie ma już Nr 165. Szkoda. W Bastionie zobaczyliśmy jedynie Izbę pamięci z niewielką wystawą poświęconą Nysie. Zwiedzanie całego Bastionu tylko w grupach zorganizowanych więc musieliśmy się obyć smakiem. Ale nic to odkuliśmy się w Leśnym Forcie przy wieży ciśnień. Wystarczy przejechać na drugą stronę miasta gdzie stoi piękna Bismarckowska Wieża - początkowo Mauzoleum poświęcone pruskim żołnierzom którzy zginęli w trakcie I wojny światowej. Potem wieża ciśnień a obecnie wieża widokowa - warto się powspinać! A za wieżą rozpościera się wielki Fort leśny ratowany obecnie z zapomnienia przez pasjonatów historii.
 
Marta i Michał
No. 164
Dotarliśmy do Bastionu z samego rana. Informacja była już czynna, świetnie wyposażona we wszelakie materiały i gadżety. Ponadto Pan prowadzący IT bardzo rzeczowy i pomocny. Nie odmówiliśmy sobie zwiedzania bastionu, na co składa się kilka sal do samodzielnego obejrzenia oraz przejście z przewodnikiem przez długi korytarz bastionu. I to jest absolutny hit! Multimedialne prezentacje z dreszczykiem, historia opowiedziana w łatwy i na długo pozostający w głowie sposób. Zarówno duch - narrator jak i przewodnik na najwyższym poziomie! Znaczek dostępny w standardowej cenie 7 zł. Gorąco polecamy!
 
Dana
Nysa
Obsługa rewelacyjna, materiały dostępne, ZT wszystkie 3 oczywiście też!
 
ROBAS
bastion
bardzo miła obsługa wręcz rewelacyjna obsługa i dostępne wszystkie trzy znaczki z Nysy
 
Damian
Bastion
Samo miejsce godne odwiedzenia. Cena - 7 zł. Dobrze wyeksponowany w IT, kompetenta i fachowa obsługa
 
Hubert
ZT 164
Bastion - piękna sprawa, choć moim zdaniem te namioty i reklamy szpecą bryłę budowli. Za to kompetentna i miła obsługa punktu IT w pełni zrekompensowała mi niesmak związany z powyższym. Miejsce polecam i jak tylko będzie ku temu okazja na pewno tu wrócę. Szkoda tylko, że Nysa mająca tyle zabytków ma tylko 2 ZT.
 
Agata
ZT 164
Znaczek dostępny w informacji na terenie bastionu w cenie 7 zł. My trafiliśmy akurat na występy zespołów ludowych, co uniemożliwiło zwiedzenie, ale wrócimy tu jeszcze. 
 
Grzegorz
ZT 164
Znaczek dostępny w cenie 7 zł. Panie w informacji udzielają bardzo pożytecznych informacji na temat nyskich atrakcji, również tych nieopisanych w przewodnikach. I co najważniejsze czynne 7 dni w tygodniu już od 8 rano.