Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1120
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1120!

No. 777 Baszta w Kazimierzu Dolnym

GPS: 51.324755 21.952748

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 777 Baszta w Kazimierzu Dolnym

Wieża zwana Basztą to najstarsza i najwyżej usytuowana budowla w Kazimierzu Dolnym. Obronna budowla pochodzi prawdopodobnie z przełomu XIII i XIV stulecia i stanowi pozostałość pierwotnego, przedkazimierzowskiego zamku o umocnieniach drewniano-ziemnych. Kamienna wieża zbudowana z miejscowej, wapiennej opoki stanowiła ostateczną linię obrony. Cylindryczna budowla ma około 20 m wysokości i 10 m średnicy; grubość murów w partii przyziemnej przekracza aż 4 m. według miejscowej tradycji w okresie prosperity szlaku wiślanego – w XVI i XVII w. wieża, na której palono ogniska, pełniła funkcję latarni rzecznej. Dzisiaj wieża stanowi doskonały punkt widokowy na ruiny zamku, nadwiślańskie miasteczko i zachodnią krawędź Wyżyny Lubelskiej z Małopolskim Przełomem Wisły.


Miejsca sprzedaży:
> Oddział PTTK - Biuro Obsługi Ruchu Turystycznego, ul. Rynek 27, Kazimierz Dolny (czynne: 1.V - 15.X pn. - pt. 8:00-17:00 sob., niedz. 10:00-17:00; poza sezonem pn. - pt. 8:00-15:30, weekendy - nieczynne)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 777 Baszta w Kazimierzu Dolnym
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 777 Baszta w Kazimierzu Dolnym
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 777 Baszta w Kazimierzu Dolnym

13.08.2021 - dostępny bez problemów
11.08.2021 - dostępny bez problemów
11.08.2021 - dostępny bez problemów
08.08.2021 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
29.07.2021 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Robert Salwowski
Bobik
Wspomnienie
W Kazimierzu byłem niezliczona ilość razy. Od dziecka tam jeździłem. Zawsze jednak to miasteczko zaskakiwało mnie czymś nowym. Tym razem miałem fajne wspomnienia dzięki znaczkom turystycznym
 
Skała
Baszta
Tak wszyscy którzy mieli okazję obejrzeć z Baszty Kazimierz Dolny i Przełom Wisły mogą się cieszyć! Ja z powodu warunków pogodowych w dniu 21.2.musiałem zrezygnować deszcz ze śniegiem ale cieszyłem się że do tego miasteczka wreszcie dotarłem a nawet nocowałem w Willi Murka fajnie tu Skała
 
Piotr Uba
Piotr Uba
***
Kazimierz to Kazimierz i nie ma co się rozwodzić, przynajmniej raz w życiu trzeba być, najlepiej w ciepłą, jesienną porę, kiedy kolory dodają ekstra blasku całej okolicy. Wiosna tez piękna. Oczywiście zwiedzić tylko basztę to jakby nic nie zwiedzić, ale oczywiście to jeden z obowiązkowych punktów programu, zwłaszcza że widok na okolicę nie gorszy niż z Góry Trzech Krzyży.
Znaczek bezproblemowo w IT PTTK tuż przy rynku.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Znaczki do kupienia w oddziale PTTK, a do kolekcji kilka pięknych pieczątek z Kazimierza.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
wieża
ZT dostępne w biurze PTTK. Z wieży wspaniały widok na przełom Wisły, ruiny zamku i miasto.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 777
Baszta to jedno z obowiązkowych miejsc do zobaczenia podczas zwiedzania Kazimierza. Warto zobaczyć panoramę z jej szczytu.
Informacja z tabliczki umieszczonej na drzwiach Oddziału PTTK: w soboty czynne w godz. 10.00 - 14.30, w niedziele - nieczynne. Niestety, akurat w sobotę, 16 marca br. biuro było zamknięte.
Wejście do Oddziału PTTK od ul. Browarnej.