Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 170 Baszta w Raciborzu

śląskie
GPS: 50.089292 18.220076

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 170 Baszta w Raciborzu

Baszta w Raciborzu została wybudowana po pożarze miasta około 1574 roku. Usytuowana była w ciągu murów obronnych. Prawdopodobnie pierwotnie baszta miała tylko trzy ściany i była otwarta od strony miasta. Zbudowana została na planie prostokąta, w trzech czwartych wysokości przecięta była silnie profilowanym gzymsem, ponad którym znajdowały się strzelnice. Pierwotnie budowla oprócz dawania schronienia obrońcom pełniła także rolę więzienia. W XVII wieku mieli być w niej więzieni mistrzowie masarscy, których oskarżono o zawyżanie cen. Obecnie budowla posiada cztery ściany, a w ich narożach cztery kwadratowe wieżyczki. Do baszty przylega fragment murów miejskich.


Miejsca sprzedaży:
> Raciborskie Centrum Informacji, ul. Długa 2 (web)
> Zamek Piastowski w Raciborzu - punkt IT

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 170 Baszta w Raciborzu
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 170 Baszta w Raciborzu
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 170 Baszta w Raciborzu
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 170 Baszta w Raciborzu

17.03.2024 - dostępny bez problemów
25.02.2024 - dostępny bez problemów
24.08.2023 - dostępny bez problemów
13.08.2023 - dostępny bez problemów
16.10.2022 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Andrzej Balcerek
andrzej1977rogoźnik
ZT 170
Znaczek Baszty dostępny jest na Zamku, a w punkcie IT Muzeum Raciborskiego
 
MARCIN Słowiński
Slovik
Marcin S
Racibórz jest pięknym miejscem z zabytkami w których warto poświęcić swój czas, baszta godna polecenia :) oczywiście obowiązkowo punkt IT dowiemy się dużo o tym miejscu i nie tylko oraz dużo materiałów informacyjnych.
 
Adam
saddam
Godziny otwarcia Baszty - 2018
Znane są już godziny otwarcia raciborskiej baszty:
Czerwiec (od 16.06.2018): sobota, niedziela - godz. 11.00-19.00
Lipiec/Sierpień: od wtorku do niedzieli - godz. 11.00-19.00
Wrzesień: sobota, niedziela - godz. 11.00-19.00
 
Greg
170
Znaczek dostępny w punkcie IT przy rynku. Ładna pieczątka i bardzo miła obsługa zaopatrujaca w wiele materiałów ☺
 
Agata Wdowiarz
inesa
Racibórz 170
Dziękujemy miłemu i cierpliwemu Panu z IT za oprowadzanie po zamku. Obiekt niewątpliwie ciekawy, a nasz pobyt niepozbawiony akcentów humorystycznych.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 170
To jedyne miejsce w dniu dzisiejszym, które obejrzeliśmy mniej dokładnie. Niemniej jednak takie pozostałości dawnych murów miejskich bardzo nam się podobają. Szkoda tylko, że tu konkretnie ostał się tylko taki ich fragment. Warto też zerknąć na Plac Wolności, gdzie leży ogromny głaz narzutowy. Zresztą Racibórz ma jeszcze niejedno miejsce godne odwiedzenia. Mając do dyspozycji 3-4 godzinki nie sposób dokładnie zwiedzić tego miasta.
 
and73mar
Racibórz
Byliśmy na początku kwietnia. Uroczy Rynek. No i warto przejść do Muzeum na ul. Chopina - do zobaczenia prawdziwa oryginalna egipska Mumia! W Polsce chyba jeszcze tylko w Krakowie można zobaczyć prawdziwą mumię. Ciekawa jest również jej historia. Koniecznie odwiedźcie Zamek. Kaplica już udostępniona. Ciekawe muzeum zamkowe. Usłyszycie historię o tajnym podziemnym przejściu pod rzeką Odrą! Warto przyjechać!
 
Krzykos
ZT 170 i ZT 171
Stojaki z ZT widoczne na ladzie w IT w zamku, cena standardowa - 7 zł. Polecam zwiedzić zamek - można już zobaczyć wnętrze kaplicy i zaopatrzyć się w restauracji w wyroby miejscowego browaru.
 
Samanta
ZT
Znaczek w cenie 7zł można nabyć na Zamku, co jest bardzo korzystne zwłaszcza w wekend, kiedy centrum informacji jest nieczynne.
 
jacek
Sobota
Niestety, dla turystów przyjezdnych znaczek w weekend nie dostępny
 
Grzegorz
zt 170
Znaczki dostępne w informacji przy rynku. Stojaczek ze znaczkami wyeksponowany na ladzie. Kosztuje standardowe 7 zł. Miasto bardzo interesujące i warte odwiedzin nie tylko z powodu znaczka.
 
Zbigniew -ZT
170
Krzysztofie, bardzo dziękuję za informacje. Natychmiast zadzwoniłem do tego miejsca i powiedziano mi, że ZT w sprzedaży był, że w tej chwili trwa inwentaryzacja, a pracownicy byli praktykantami, którzy nie mogli wiedzieć nic o znaczku. Pani przepraszała i obiecała, że po inwentaryzacji w dniu 17.12. Znaczek Turystyczny będzie z pewniścią dostępny. Tyle informacji od kierownictwa. Przykro mi, ZT oczywiście wyślę Ci pocztą. Pozdrawiam
 
Krzysztof1970
Baszta w Raciborzu
Wyprawa po najnowszy Znaczek Turystyczny-No.170 Baszta w Raciborzu zakończyła się niestety niepowodzeniem. W podanym miejscu sprzedaży Znaczka-Raciborskie Centrum Informacji, ul. Długa 2 nikt nic nie wie na temat znaczka, dwaj panowie pracujący w tym punkcie nie wiedzieli nawet o czym mówię i stwierdzili ,że musiała zajść jakaś pomyłka. Pozostaje zamówienie znaczka w Centrali. Wielka szkoda lecz mam nadzieję, że sytuacja się wyjśni i następni kolekcjonerzy będą mieli więcej szczęścia.