Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1304
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1304!

No. 676 Brama Chełmińska w Brodnicy

GPS: 53.257431 19.402822

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 676 Brama Chełmińska w Brodnicy

Brama Chełmińska w Brodnicy to element średniowiecznych obwarowań miejskich i jedna z najokazalszych i najlepiej zachowanych w Polsce bram z czasów krzyżackich. Zbudowana została w latach 1310 – 1330, prawdopodobnie podczas budowy murów miejskich. Konstrukcja bramy posadowiona jest na planie kwadratu. Posiada charakterystyczne schodkowe szczyty ze sterczynami, a także zakończone półkoliście i otynkowane blendy okienne. Budowla posiada drewniane stropy i siodłowy dach kryty dachówką. Od strony północnej brama posiada fragment tzw. szyi bramnej oraz drewnianą rekonstrukcję dawnej brony bramnej. Jeśli chodzi o przeznaczenie obiektu to oprócz funkcji obronnych, przez pewien okres w XIX wieku brama służyła jako więzienie miejskie. W późniejszym czasie w jej przejeździe znajdowała się również waga miejska. W roku 1898 bramę poddano renowacji, dokonując rekonstrukcji szczytów budowli. W latach 70. XX wieku bramę wraz z przylegającą do niej kamienicą adaptowano na siedzibę muzeum. Obecnie oprócz oddziału Muzeum w Brodnicy w bramie mieści się galeria sztuki współczesnej.


Miejsca sprzedaży:
> Niezależna Informacja Turystyczna (w podwórzu), ul. gen. J.Hallera 13, Brodnica (czynna pn. - pt. od 9:00 do 17:00) W razie problemów z dostępnością kontakt pod nr tel. 660 172 103

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 676 Brama Chełmińska w Brodnicy
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 676 Brama Chełmińska w Brodnicy
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 676 Brama Chełmińska w Brodnicy
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 676 Brama Chełmińska w Brodnicy
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 676 Brama Chełmińska w Brodnicy
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 676 Brama Chełmińska w Brodnicy

20.07.2023 - dostępny bez problemów
18.07.2023 - dostępny bez problemów
09.06.2023 - dostępny bez problemów
27.05.2023 - dostępny bez problemów
02.09.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Ireneusz Kraków
Ireneusz Kraków
ZT 676
Małe miasteczko i szybko się zwiedza.
Polecam kupić bilet typu karnet. Spichlerz też jest warty uwagi przy zwiedzaniu.
Jest strefa płatnego parkowania.
Znaczek 12 zł.
 
Mirosław Maziarz
Mirosław Maziarz
Zt 676
Znaczek dostępny bez problemu. Pan po telefonie specjalnie pofatygował się żeby nam otworzyć i sprzedać znaczki. Brodnica jest małym miasteczkiem po którym przespacerowaliśmy się a następnie udaliśmy się nad jeziora gdzie zrobioną ekstra kładkę podświetlaną w nocy super
 
Radzioactive
676
Jedna z flagowych budowli miasteczka,trzeba przyznać że prezentuje się imponująco. Znaczek zakupiony po rozmowie telefonicznej i zejściu gospodarza IT na podwórze kamienicy.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Brodnica
Nieduże miasteczko z wieloma obiektami wartymi zobaczenia! Znaczek do kupienia w Niezależnej Informacji Turystycznej - to nieduży antykwariat w podwórzu. My byliśmy w niedzielę - więc było zamknięte. Zadzwoniliśmy jednak pod wskazany numer telefonu i po chwili miły Pan specjalnie dla nas otworzył podwoje. Wszystkie Znaczki z Brodnicy są dostępne! Dziękujemy!!!
 
Agnieszka i Wojciech PĘPEK
Wojt787
ZT 676
Brodnica piękne miasto jak i okolice. Znaczek dostępny bez problemów w PIT po ówczesnym kontakcie telefonicznym.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Niestety ZT niedostępne.
I choć kartka na drzwiach głosiła, że NIT otwarta we wtorki i czwartki od 10 do 17 a my byliśmy we wtorek o 10:30 to "pocałowaliśmy klamkę".
Po kilku próbach dodzwonienia się usłyszeliśmy, że otwarte będzie w środę.
Super.
Specjalnie wzięłam dzień urlopu na wtorek, żeby jeszcze zajrzeć do Brodnicy a Pan mi wyjeżdża ze środą. Troszkę niepoważne traktowanie turysty. Nie wszyscy mają całe tygodnie wolne żeby czekać na otwarcie punktów sprzedaży.
Totalne rozczarowanie
 
Dariusz
ZT
Niedziela. Wystarczyło jednak tylko zadzwonić i po kilku minutach zjawił się Pan, który sprzedał znaczki. Cena standardowa. Wszystkie znaczki z Brodnicy dostępne.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
ZT
Dzięki uprzejmości obsługi hostelu znaczki można kupić również poza godzinami pracy IT. Na domofonie jest już opis gdzie dzwonić. A i nr telefonu można wypatrzeć przez zamknięte drzwi na reklamie w korytarzu.
 
Skała
Re: ZT
Znaczek można kupić tylko po telefonicznym zgłoszeniu! ponieważ punkt sprzedaży na okres zimy został wyniesiony z piwnicy do hostelu byłem dzisiaj w Brodnicy a trudność dotyczy wszystkich pozostałych Znaczków