Na dzień dzisiejszy w Polsce są 992 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce są 992 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!

No. 676 Brama Chełmińska w Brodnicy

GPS: 53.257431 19.402822

Zamki, pałace, twierdze

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 676 Brama Chełmińska w Brodnicy

Brama Chełmińska w Brodnicy to element średniowiecznych obwarowań miejskich i jedna z najokazalszych i najlepiej zachowanych w Polsce bram z czasów krzyżackich. Zbudowana została w latach 1310 – 1330, prawdopodobnie podczas budowy murów miejskich. Konstrukcja bramy posadowiona jest na planie kwadratu. Posiada charakterystyczne schodkowe szczyty ze sterczynami, a także zakończone półkoliście i otynkowane blendy okienne. Budowla posiada drewniane stropy i siodłowy dach kryty dachówką. Od strony północnej brama posiada fragment tzw. szyi bramnej oraz drewnianą rekonstrukcję dawnej brony bramnej. Jeśli chodzi o przeznaczenie obiektu to oprócz funkcji obronnych, przez pewien okres w XIX wieku brama służyła jako więzienie miejskie. W późniejszym czasie w jej przejeździe znajdowała się również waga miejska. W roku 1898 bramę poddano renowacji, dokonując rekonstrukcji szczytów budowli. W latach 70. XX wieku bramę wraz z przylegającą do niej kamienicą adaptowano na siedzibę muzeum. Obecnie oprócz oddziału Muzeum w Brodnicy w bramie mieści się galeria sztuki współczesnej.


Miejsca sprzedaży:
Niezależna Informacja Turystyczna (w podwórzu), ul. gen. J.Hallera 13, Brodnica (czynna pn. - pt. od 9:00 do 17:00) W razie problemów z dostępnością kontakt pod nr tel. 660 172 103

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 676 Brama Chełmińska w Brodnicy
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 676 Brama Chełmińska w Brodnicy
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 676 Brama Chełmińska w Brodnicy
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 676 Brama Chełmińska w Brodnicy
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 676 Brama Chełmińska w Brodnicy
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 676 Brama Chełmińska w Brodnicy

21.01.2020 - znaczek niedostępny
16.10.2019 - dostępny bez problemów
15.08.2019 - dostępny bez problemów
08.07.2019 - dostępny bez problemów
07.07.2019 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Niestety ZT niedostępne.
I choć kartka na drzwiach głosiła, że NIT otwarta we wtorki i czwartki od 10 do 17 a my byliśmy we wtorek o 10:30 to "pocałowaliśmy klamkę".
Po kilku próbach dodzwonienia się usłyszeliśmy, że otwarte będzie w środę.
Super.
Specjalnie wzięłam dzień urlopu na wtorek, żeby jeszcze zajrzeć do Brodnicy a Pan mi wyjeżdża ze środą. Troszkę niepoważne traktowanie turysty. Nie wszyscy mają całe tygodnie wolne żeby czekać na otwarcie punktów sprzedaży.
Totalne rozczarowanie
 
Dariusz
ZT
Niedziela. Wystarczyło jednak tylko zadzwonić i po kilku minutach zjawił się Pan, który sprzedał znaczki. Cena standardowa. Wszystkie znaczki z Brodnicy dostępne.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
ZT
Dzięki uprzejmości obsługi hostelu znaczki można kupić również poza godzinami pracy IT. Na domofonie jest już opis gdzie dzwonić. A i nr telefonu można wypatrzeć przez zamknięte drzwi na reklamie w korytarzu.
 
Skała
Re: ZT
Znaczek można kupić tylko po telefonicznym zgłoszeniu! ponieważ punkt sprzedaży na okres zimy został wyniesiony z piwnicy do hostelu byłem dzisiaj w Brodnicy a trudność dotyczy wszystkich pozostałych Znaczków