Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1304
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1304!

No. 244 Browar do góry nogami w Piotrkowie Trybunalskim

GPS: 51.407980 19.695370

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 244 Browar do góry nogami w Piotrkowie Trybunalskim

Browar do góry nogami to wystawa, dzięki której dowiecie się dlaczego Piotrków Trybunalski zasługuje na miano Miasta Piwowarów. Poznacie produkcję piwa od ziarenka zboża do napełnionej trunkiem butelki. Odszyfrowane zostanie znaczenie takich słów jak: brzeczka, zacier, słód, górna czy dolna fermentacja. Na koniec zobaczycie najprawdziwszą instalację browarniczą.
Centrum Edukacji Browarniczej to miejsce stworzone przez miłośników i dla miłośników złotego trunku. Naszą siedzibę ulokowaliśmy w zabytkowej kamienicy przy ul. Szewskiej 2 tuż przy piotrkowskim Rynku Trybunalskim, pamiętającej czasy szlacheckich sejmów, dawnej siedzibie dworu Królowej Bony. Nasza oferta zafascynuje każdego turystę: Browar do góry nogami, świetnie zaopatrzony sklep z piwami, niesamowity wybór piwnych kosmetyków, kolektybiljów czy akcesoriów do domowego warzenia piwa.


Miejsca sprzedaży:
> TYMCZASOWO ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ NA PODSTAWIE DOWODU POBYTU!!!

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 244 Browar do góry nogami w Piotrkowie Trybunalskim
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 244 Browar do góry nogami w Piotrkowie Trybunalskim
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 244 Browar do góry nogami w Piotrkowie Trybunalskim
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 244 Browar do góry nogami w Piotrkowie Trybunalskim

08.07.2024 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
28.05.2023 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
23.05.2023 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
20.08.2022 - znaczek niedostępny
01.08.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Daniel Rąbalski
Daniel Rąbalski
Browar Zamknięty
Po Browarze do góry nogami został dziś tylko szyld który sfotografowałem na dowód pobytu i mam nadzieję otrzymać znaczek z centrali. Budynek jest opustoszały, Pan w Centrum Informacji Turystycznej powiedział że prawdopodobnie właściciele zamknęli interes... szkoda bo miałem chrapkę na piwko...
 
Adam
saddam
ZT 244
Super miejsce, zwłaszcza dla miłośników piwa. Jest możliwość zwiedzania z audioprzewodnikiem oraz degustacji. Znaczek kosztuje 10 zł.
 
Wojtek Pięta
Wojtek Pięta
Muzeum piwa
Byłem tam już dawno po znaczek ale zapomniałem podzielić się komentarzem, że dla koneserów piwa zwłaszcza tyłu IPA, APA, Ale itp. sklepik w którym można nabyć setki różnych wyjątkowych trunków jest po prostu niebem
 
Agnieszka i Wojciech PĘPEK
Wojt787
ZT 244
Muzeum godne zwiedzenia z audio przewodnikiem a po zwiedzaniu obowiązkowy zakup piwa no i jałowca....
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
Browar
Miejsce ciekawe, niezbyt dużo eksponatów. Niestety "Browar do góry nogami" to tylko skrzynki z piwem podwieszone na suficie. Być może reszta była w trakcie zmian. Chociaż ubawiłam się czytając sentencje nt. piwa oraz nalepki na trunki, to jestem zdania, że 20 zł za sam wstęp i samodzielne zwiedzanie (za degustację, przewodnika - dodatkowe opłaty) to lekka przesada.
Znaczek dostępny przy kasie.
 
Dariusz Lutoborski
Lutodar
No. 244 Browar do góry nogami w Piotrkowie Trybunalskim
Znaczek dostępny bez problemu, miejsce bardzo ciekawe.
 
Igor Bednarski Vigorro
Vigorro
ZT 244
Ciekawe miejsce z sympatyczną, kompetentną obsługą. Wyszliśmy z nową wiedzą, masą pamiątek i kartonem napojów - nie tylko dla dorosłych.
 
Marta Rogalska
Marta Rogalska
Znaczek zdrożał!
Znaczek w tym miejscu zdrożał - jeszcze miesiąc temu kosztował 7zł. Dziś jego koszt to 7,50zł (nie wiadomo czemu ta podwyżka).
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 244
Browar to instytucja, która "żyje" i za każdym razem jest coś nowego. Warto tam wejść, znaczek widoczny. Cena standardowa.
 
Marek
ZT
Świetne miejsce. Obowiązkowy punkt do odwiedzenia w Piotrkowie.
 
Marta Rogalska
Marta Rogalska
Browar do góry nogami
Znaczek dostępny, usytuowany w widocznym miejscu - tuż obok Sprzedawcy. Spory zapas znaczków na zapleczu, cena 7zł. Polecam miejsce - poza możliwością zakupu pysznych piw z piotrkowskich browarów oraz kosmetyków naturalnych na bazie piwa, można dowiedzieć się wielu interesujących faktów na temat produkcji piw oraz różnych gadżetów piwnych. Miejsce czynne codziennie, dość długo. Dobrze przygotowana merytorycznie obsługa sklepu.
 
Natalka i Edyta Domaradzkie
Domarki
ZT 244
Centrum czynne w niedzielę, choć na stronie informacja, że nie. Znaczek dostępny. Zapas całkiem spory, a i piwa dostatek. Nam smakowało piwo Cornelius, a dla ochłody polecamy bezalkoholowy Jałowiec:)
 
Zdzisław Bednarski
dzidek
browar
Znaczki doskonale widoczne na ladzie,a tuż obok dla strudzonych,wiele gatunków piwa.
 
Grzegorz Terpiłowski
Geodezjusz
ZT
Znaczek dostępny bez problemu, miejsce bardzo ciekawe, można się wiele dowiedzieć na temat browarnictwa w Polsce jak i skosztować wybranych trunków.
 
greg
244
Jedno z fajniejszych miejsc na turystycznej mapie Piotrkowa. Znaczek widoczny w cenie 7 zł.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Browar
O dziwo zwiedziliśmy Browar w niedzielę! Bardzo ciekawe miejsce prowadzone przez miłych młodych ludzi - pasjonatów browarnictwa. Dużo można zobaczyć i dużo się dowiedzieć. A i kupić na miejscu to i owo też można!
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 244
Ciekawa wystawa „Browar do góry nogami” to umieszczona na suficie linia ważenia piwa. Również przystępna opowieść przewodnika historii browarnictwa w Piotrkowie Trybunalskim sprawia, że miejsce to polecam. Dodatkową atrakcją jest sklepik przy wejściu i wyjściu zarazem z wystawy gdzie można nabyć znaczek w cenie 7 zł oraz produkt browarniczy w cenie………
 
Dariusz Gołębiowski
daro
ZT 244
Ciekawe miejsce szczególnie dla koneserów piwa.Znaczek za 7 zł,dobrze wyeksponowany-bonus dla mnie:wg sprzedawcy byłem pierwszym nabywcą znaczka.
 
Piotr Uba
Piotr Uba
Niespodzianka nr 2
Znaczek nabyty w "przedsprzedaży" 06.10.2016 :D Postanowiliśmy obejść znaczkowe miejsca w Piotrkowie przed Zlotem zdobywając spokojnie brakujące ZT i pieczątki. Wiedzieliśmy, że w Piotrkowie pojawią się dwa nowe znaczki, ale nie znaliśmy ich lokalizacji. Mieliśmy podejrzenia, ale specjalnie nimi się nie kierowaliśmy. Odwiedzaliśmy rożne miejsca w czwartek przed sulejowskim Zlotem i nie sposób było nie wejść do Centrum Browarniczego. Bingo. Oto i znaczek. Ale i bez znaczka bym tam zajrzał. takiej ilości, takiego wyboru gatunków piw i innych rzeczy z browarnictwem związanych jeszcze w Polsce nie widziałem. No i oczywiście fachowa i miła obsługa! Warto zajrzeć, nawet jeśli ktoś nie jest specjalnym miłośnikiem piwa.
 
Artur Wittke
Artur
znaczkowe miejsce
Cena znaczka 7 zł. Samo muzeum nie ma wiele eksponatów, raczej mówi o procesie produkcji piwa. Szczególnie polecam sklepik z wszelkiego rodzaju piwami. Nawet biały kruk za 70 zł. Miły przewodnik i obsługa. Polecamy.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Super miejsce, polecam koneserom piwa i nie tylko. Na miejscu można zapoznać się ze sposobem produkcji piwa oraz zaopatrzyć się w całe mnóstwo jego gatunków. Jest również dostępny znaczek turystyczny.