Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1271
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1271!

No. 1232 CORT „Akwarium” w Zagórzu Śląskim

GPS: 50.750436 16.420270

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1232 CORT „Akwarium” w Zagórzu Śląskim

Obiekt Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Zagórzu Śląskim wybudowany został w 2019 roku i uruchomiony wiosną 2020 roku. Potocznie jest nazywany Akwarium, ze względu na znajdujące się wewnątrz duże akwarium słodkowodne, w którym można podglądać takie gatunki ryb jak płoć, karp, amur, karaś, sum czy słonecznica. Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego znajduje się w malowniczym krajobrazie nad Jeziorem Bystrzyckim i nie tylko spełnia funkcję regionalnego punktu informacji turystycznej, ale jest to również ośrodek edukacji ekologicznej. Nowoczesna, ale ekologiczna bryła budynku doskonale komponuje się z przyrodą, a miejsce jest bardzo atrakcyjne turystycznie i stanowi doskonały punkt startu wycieczek turystycznych, od którego można rozpocząć zwiedzanie okolicznych atrakcji jak Zamek Grodno, kładka na Jeziorze Bystrzyckim, zapora wodna i wiele innych.


Miejsca sprzedaży:
> Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego, ul. Wodna 1, Zagórze Śląskie


13.04.2024 - dostępny bez problemów
31.03.2024 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
01.03.2024 - dostępny bez problemów
21.02.2024 - dostępny bez problemów
02.11.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Krzykos
Krzykos
ZT 1232
Miejsce, w którym turysta zostanie miło, profesjonalnie i kompleksowo obsłużony.
No i to akwarium...!
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.1232
Do Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (CORT) trafiliśmy po drodze wracając do Pruszkowa z XI Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Nysie 5-8.10. 2023. Duże akwarium z dużymi rybami słodkowodnymi, które można obejrzeć z boku przez szybę i z góry. Na pięterku nad akwarium bonus - wystawa fotografii Krzysztofa Żarowskiego - znanego fotografa i przyrodnika "Fauna i flora Gór Sowich” (o czym wiedzieliśmy wcześniej z fb). W miejscu tym odbywają się również i inne ciekawe wydarzenia, które można połączyć ze zdobyciem Znaczka Turystycznego. My to często tak robimy. W miejscu tym można zdobyć dwa ZT No.1232 I No.1233. Po zwiedzaniu chwila rozmowy z Panią z tej placówki skąd przyjechaliśmy, jedziemy i o Spotkaniu ZT. Osobiście dla mnie zdobycie ZT to dopiero początek przygody. Znaczki Turystyczne to przede wszystkim ludzie ci zbierający i ci w miejscach znaczkowych. – Będę tu zaglądał wirtualnie, a kto wie może kiedyś i fizycznie też. Dziękuję za miłą rozmowę.
 
Kolekcjoner ZT
Kolekcjoner ZT
Akwarium
Fajne miejsce, ciekawe akwarium z rybami olbrzymami. Na miejscu dużo publikacji turystycznych, dostępne różne gadżety, okolicznościowa pieczątka i przede wszystkim bardzo miła obsługa.
 
Sławomir Dryś
Sławomir Dryś
ZT
Pięknie wyeksponowany,fajne miejsce , polecam