Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 828 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 828 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 671 Drawieński Park Narodowy

GPS: 53.217975 15.763826

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 671 Drawieński Park Narodowy

Z rozległych sosnowych lasów wychodzimy na porosłe kilkusetletnimi buczynami krawędzie dolin. Słychać szum  bystrych rzek: Drawy i Płocicznej. Zaskakują panoramy tafli urokliwych, okolonych lasami jezior. Ten krajobraz tętni życiem i kryje skarby przyrody. Mówimy o Drawieńskim Parku Narodowym położonym na granicy trzech województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Wiele roślin i zwierząt, rzadkich i zagrożonych wyginięciem – tu jeszcze wciąż można spotkać. Na wiosnę zakwita różowy wawrzynek wilczełyko, śródleśne łąki  w czerwcu niezmiennie czerwienią się od storczyków. Nad jeziorami krążą bieliki. Głęboko wcięte doliny rzek, śródleśne oczka z dywanami torfowców wokół, bijące źródła, bukowe i sosnowe starodrzewia – występują gdzie indziej, jednak tu, w Drawieńskim Parku Narodowym – skupione są razem na stosunkowo niewielkim obszarze, ponad 11 tys. hektarów. Herbowym zwierzęciem Parku jest natomiast wydra.


Miejsca sprzedaży:
Punkt Informacji Turystycznej DPN - Przystań Wodna, ul. Kolejowa 18, Drawno
Punkt Informacyjny DPN w Głusku

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 671 Drawieński Park Narodowy

01.05.2019 - dostępny bez problemów
23.04.2019 - dostępny bez problemów
01.04.2019 - dostępny bez problemów
24.02.2019 - dostępny bez problemów
24.12.2018 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Robert Salwowski
Bobik
Park Narodowy
Okolice rzeki Drawy są naprawdę piękne. To chyba najbliższy mi Park Narodowy odległością, a byłem w nim po raz pierwszy. Polecam
 
Turysta
Znaczek Turystyczny 671
Znaczek dostępny bez problemów w cenie standardowej wraz ze znaczkami 672 i 673 także w cenie standardowej. Znaczek 672 możliwy do kupna po znajomości dlatego, że mój znajomy mieszka w Drawnie i posiada tu domek letniskowy. W Drawnie bywałem dużo razy i akurat mój znajomy zakupił je a ja zwróciłem mu koszty. Poza tym Drawieński Park Narodowy jest przepiękny.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 671
Komplet znaczków DPN zakupiony w Punkcie Informacyjnym w Głusku w standardowej cenie. Warto uprzednio sprawdzić na stronie dni i godziny pracy tego punktu.
Odwiedzając Drawieński PN mamy okazję pobyć sam na sam z przyrodą i odpocząć od otaczającego nas zewsząd zgiełku. Ja lubię takie miejsca...
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Znaczki dobrze widoczne na stojaczkach, cena standard.
 
Danuta Świątek
Dana
Drawno
Byliśmy pierwsi!
Pani otworzyła paczkę! Oczywiście po 7 zł!