Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 671 Drawieński Park Narodowy

GPS: 53.217975 15.763826

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 671 Drawieński Park Narodowy

Z rozległych sosnowych lasów wychodzimy na porosłe kilkusetletnimi buczynami krawędzie dolin. Słychać szum  bystrych rzek: Drawy i Płocicznej. Zaskakują panoramy tafli urokliwych, okolonych lasami jezior. Ten krajobraz tętni życiem i kryje skarby przyrody. Mówimy o Drawieńskim Parku Narodowym położonym na granicy trzech województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Wiele roślin i zwierząt, rzadkich i zagrożonych wyginięciem – tu jeszcze wciąż można spotkać. Na wiosnę zakwita różowy wawrzynek wilczełyko, śródleśne łąki  w czerwcu niezmiennie czerwienią się od storczyków. Nad jeziorami krążą bieliki. Głęboko wcięte doliny rzek, śródleśne oczka z dywanami torfowców wokół, bijące źródła, bukowe i sosnowe starodrzewia – występują gdzie indziej, jednak tu, w Drawieńskim Parku Narodowym – skupione są razem na stosunkowo niewielkim obszarze, ponad 11 tys. hektarów. Herbowym zwierzęciem Parku jest natomiast wydra.


Miejsca sprzedaży:
> Punkt Informacji Turystycznej DPN - Przystań Wodna, ul. Kolejowa 18, Drawno
> Punkt Informacyjny DPN w Głusku

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 671 Drawieński Park Narodowy

03.05.2024 - dostępny bez problemów
12.12.2023 - dostępny bez problemów
17.07.2023 - dostępny bez problemów
17.07.2023 - dostępny bez problemów
30.04.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Slawomir Woźniak
Sławek
671 ,672,673
Przyroda ,cisza ,przemiłe panie w informacji. Tu trzeba być.
 
Daniel Onyszk
Guliwer
Wizyta
Obsługa bardzo miła Ceny standardowe
Szlaki turystyczne w Drawieńskim Parku Narodowym są rewelacyjne zwłaszcza jesienią
 
Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
ZT
Informacja na stronie internetowej pokazywała że oba punkty informacji DPN są czynne. Na miejscu okazało się, że punkt w Drawnie jest nieczynny i drugi punkt w Głusku jest czynny. Po dotarciu na miejsce w Głusku zastałem obiekt zamknięty, a na drzwiach była informacja że w punkcie Drawno można zrobić zakupy. Paranoja. Nie potrafią się dogadać.Nie było sensu wracać 25 km do Drawna, do głównej siedziby DPN. Wiadomo znaczki można uzyskać z centrali, ale zależało mi na znaczkach (piny)parku narodowego.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 671
Park jest miejscem mi znanym wielokrotnie odwiedzanym. Spływy kajakowe to nie zapomniane wrażenia.Komplet znaczków nabyty w Punkcie Informacyjnym w Głupsku cena 7 zł.
 
Robert Salwowski
Bobik
Park Narodowy
Okolice rzeki Drawy są naprawdę piękne. To chyba najbliższy mi Park Narodowy odległością, a byłem w nim po raz pierwszy. Polecam
 
Turysta
Znaczek Turystyczny 671
Znaczek dostępny bez problemów w cenie standardowej wraz ze znaczkami 672 i 673 także w cenie standardowej. Znaczek 672 możliwy do kupna po znajomości dlatego, że mój znajomy mieszka w Drawnie i posiada tu domek letniskowy. W Drawnie bywałem dużo razy i akurat mój znajomy zakupił je a ja zwróciłem mu koszty. Poza tym Drawieński Park Narodowy jest przepiękny.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 671
Komplet znaczków DPN zakupiony w Punkcie Informacyjnym w Głusku w standardowej cenie. Warto uprzednio sprawdzić na stronie dni i godziny pracy tego punktu.
Odwiedzając Drawieński PN mamy okazję pobyć sam na sam z przyrodą i odpocząć od otaczającego nas zewsząd zgiełku. Ja lubię takie miejsca...
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Znaczki dobrze widoczne na stojaczkach, cena standard.
 
Danuta Świątek
Dana
Drawno
Byliśmy pierwsi!
Pani otworzyła paczkę! Oczywiście po 7 zł!