Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 890 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 890 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 862 Dwór Mościbrody

GPS: 52.107921 22.290950

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 862 Dwór Mościbrody

Mościbrodzki folwark powstał prawdopodobnie w pierwszej połowie XIX w., gdy właścicielem był Józef Jarząb. Wzniesiono wtedy dwór, budynki gospodarcze i czworaki. Zabudowania otaczał kompleks hodowlanych stawów oraz park krajobrazowy. Właściciel poległ podczas powstania styczniowego, a Mościbrody zostały skonfiskowane na rzecz zaborcy. Jeszcze W 20-leciu międzywojennym posiadłość rozwijała się i była prężnie działającym gospodarstwem, za sprawą dzierżawcy Stanisława Glogera. Dwór nie został zniszczony podczas II wojny światowej, ponieważ stacjonował tu oddział niemieckiej policji. W czasach PRL, folwark został upaństwowiony i przekazany w zarządzanie Państwowemu Gospodarstwu Rybackiemu. Losy dworu w Mościbrodach uległy odmianie, gdy w 2001 r. trafił on w ręce prywatnych właścicieli, których ambicją było odtworzenie majątku zgodnie z jego oryginalnym wyglądem. Dbałości o detale architektoniczne towarzyszyła troska o odrodzenie w tym miejscu dawnego ducha ziemiańskiego. Dziś mieści się tu dostępna dla wszystkich restauracja oraz pokoje gościnne.


Miejsca sprzedaży:
Dwór Mościbrody - Restauracja Dworska , Mościbrody 52


21.09.2019 - dostępny bez problemów
14.09.2019 - dostępny bez problemów
12.09.2019 - dostępny bez problemów
12.09.2019 - dostępny bez problemów
25.08.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Krzysztof Breier
wybredny2
ZT 862
Piekne tereny. No i smaczna kuchnia - polecam karpia :) a tak cisza i spokój tylko odpoczywać
 
Piotr Uba
Piotr Uba
***
Ładne miejsce, zwłaszcza kiedy jest cisza i spokój, czyli wtedy, kiedy nie ma żadnych "eventów". Duży plus dla właścicieli za renowację dworu "z głową", czyli utrzymanie dawanego założenia. To, co mnie akurat przypadło szczególnie do gustu to nie sam dworek, ile to, co za nim. Duży, rozległy i dość dziki kompleks stawów rybnych, który może być gratką dla każdego miłośnika przyrody. Podczas krótkiej wizyty podpatrzyłem stado kormoranów i chyba rybołowa. Bez lornetki nie dało się stwierdzić.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 862
Stojak ze znaczkami widoczny w gablocie usytuowanej w holu Restauracji Dworskiej, cena standardowa.
Dwór i pozostałe budynki starannie odnowione, zadbany park, zarybione stawy, po których można popływać łodzią lub kajakiem i smaczne posiłki w restauracji, sprawiają, że to fajne miejsce na spędzenie dnia.
 
Serfuszko.
ZT-862
Znaczek zdobyty.Obiekt pieczołowicie odnowiony i wyposażony,obsługa bardzo miła.Oprócz spaceru po parku polecam bardzo dobre jedzenie oraz wypoczynek w pokojach
dworskich. Osobiście sprawdziłem i wszystkim polecam.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Udało się zakupić pierwszy znaczek. Znaczki wyeksponowane na stojaczku w szklanej gablotce. Cena standard. Dostępna również pieczątka. Miejsce zadbane, można pospacerować, obejrzeć zabudowania i niedaleko położone stawy.