Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 846 Dwór w Prusimiu

GPS: 52.577535 16.005070

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 846 Dwór w Prusimiu

Pierwsze wzmianki o miejscowości Prusim, pochodzą z 1386 r., kiedy została założona przez rodzinę Prusimskich. Rodzina ta najdłużej władała tą ziemią. W 1788 r. Prusim przeszedł w posiadanie rodziny Wilkońskich, polskiej rodziny szlacheckiej, a w 1790 r. został kupiony przez gen. Roberta Taylora, którego wnuk został odznaczony orderem Virtutti Militari. W 1840r. majątek przeszedł w ręce niemieckiej rodziny von Reiche, która również stała się właścicielem majątku w Rozbitku, położonego 3 km stąd. Po wojnie majątek w Prusimiu został znacjonalizowany, a w 2004r. wrócił w posiadanie prywatnych właścicieli. Herb, który znajduje się nad wejściem głównym do Dworu, to herb rodziny Von Reiche. Prace budowlane związane z odbudową folwarku rozpoczęły się w lipcu 2009r, a wielkie otwarcie nastąpiło 30 lipca 2010r. Co ważne budynki w Olandii po renowacji nawiązują swoją formą do kształtu jaki uzyskały w XIX w., w czasie, kiedy Prusim był własnością niemieckiej rodziny Von Reiche zarządzającej majątkiem aż do końca II wojny światowej.


Miejsca sprzedaży:
> Restauracja Olenderskie Smaki, Olandia w Prusimiu, Prusim 5

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 846 Dwór w Prusimiu
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 846 Dwór w Prusimiu
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 846 Dwór w Prusimiu
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 846 Dwór w Prusimiu
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 846 Dwór w Prusimiu

07.09.2023 - dostępny bez problemów
27.07.2023 - dostępny bez problemów
01.05.2023 - znaczek niedostępny
12.07.2022 - znaczek niedostępny
29.06.2022 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Znaczek dostępny w dworku, gdzie można kupić wszystkie 3 sztuki z Prusimia
 
Hubert A.
Hubert
Dwór
Sam dwór jak dwór jeden z wielu, w dodatku ładny. Pozytywne wrażenie robi lokalizacja, ale niestety charakter całego obiektu mnie przynajmniej rozczarowuje. Mimo wczesnej godziny sporo ludzi, żeby nie powiedzieć tłumy. Wszędzie samochody i ludzie. Fakt są elementy towarzyszące - wiatraki, plenerowa wystawa narzędzi stolarskich, zagroda ze zwierzętami czy łączka z maszynami rolniczymi i modelami olęderskich budowli. No właśnie, ktoś je kiedyś postawił i na tym się skończyło. Niszczeją, jeszcze zachwycają, ale już się sypią bo chyba zabrakło czasu lub chęci na zadbanie o te małe drobiazgi. Niemniej jednak warto tu przyjechać, choćby po to żeby zobaczyć oba wiatraki, dworek, spichlerze i te drobiazgi. Oczywiście to moje prywatne zdanie i ogólna ocena 6/10.
 
Mateusz Ryczkowski
MatZG91
Ok
Bezproblemowo, w dodatku jest dostępny w recepcji hotelu, a nie restauracji, więc z dostępnością jeszcze lepiej.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.846
Znaczek dostępny bez problemu w cenie 7 zł. Dostępny w dworku na terenie kompleksu Olandia. Dużym ułatwieniem jest możliwość płatności kartą. Olandia z roku na roku pięknieje, a budynek dworku jest jej wizytówką. Fantastyczne miejsce na weekendowy wypoczynek. Świetne jedzenie, piękne miejsce z historią w tle otwarte na turystów. Obowiązkowy punkt, jeśli zwiedza się Sierakowski Park Krajobrazowy i Krainę 100 Jezior. Polecamy!
 
Krzykos
Krzykos
ZT 846
Stojaki ze znaczkami widoczne na ladzie recepcji Olandii we dworze, cena standardowa.
Fajne miejsce na spędzenie czasu, aktywny odpoczynek i relaks. Można się zapoznać z historią Olendrów oraz zaspokoić głód i pragnienie.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 846
To następny obiekt historyczny kory dziki prywatnemu wlasciclowi uniknął zagłady. Dostał nową funkcję ale jest ogólnie dostępny.Tu każdy przejezdny jest mile witamy nie tylko przez personel w recepcji ale i przez pracowników technicznych to sprawia, że czułem się tu dobrze. Teren - ogród zaranżowany jak skansen dodaje dodatkowego uroku temu miejscu.Znaczek w cenie 7 zł do nabycia w recepcji. Miejsce polecam
 
Zygmunt Stasiak
Lutek 53
Powrót
Powróciłem tutaj po 7 latach i jeszcze bardziej wypiękniało to miejsce !!!
 
Katarzyna Weber
Katarzyna Weber
Prusim
Miejsce fantastyczne. Ładny, zadbany dworek. Ciekawe rzeźby z drewna zdobiące teren dworku z dostępem do jeziora. Kameralna, czysta plaża. Pani Aleksandra na recepcji - miła i sympatyczna :) Miejsce zdecydowanie godne i warte ZT! :) Polecamy!
 
Skała
Olandia
Ciekawy kompleks wypoczynkowy gdzie można się zrelaksować jezioro, spa w spichlerzu we dworze restauracja i tradycyjne potrawy prawie do każdego dania polecane gatunkowe wina! Postanowiłem zafundować sobie świadomy obiad tradycyjny schabowy plus kawa 47PLN ale mówię sobie co tam raz się żyje! najważniejsze że kupiłem 3 fajnie znaczki turystyczne! Skała
 
Robert Salwowski
Bobik
Piękne miejsce
Cieszę się, że takie miejsca trafiają w takie prywatne ręce. Dzięki właścicielom Olandii, to miejsce wyglada przepięknie. Jest udostępnione dla wszystkich, którzy chcą. Poza tym fajne jest to, że kultywują tradycje tych miejsc, np. kulinarne, czy historyczne. Polecam