Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 758 Dwór w Rudnikach

GPS: 52.345948 16.401693

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 758 Dwór w Rudnikach

Budynek dworu w Rudnikach pochodzący z XIX-wieku został przebudowany w 1925 roku przez ówczesnych właścicieli- Ruczyńskich. Miał on nawiązywać do najlepszych polskich tradycji. Nowi właściciele rudnickiego majątku chcieli nadać mu prawdziwie polskiego charakteru. Dlatego też nawiązali do bardzo popularnego przed I wojną światową kostiumu narodowego w jego nieco bardziej stonowanej, klasycystycznej wersji. W środkowej części elewacji frontowej zaprojektowano okazały portyk, wraz z szerokimi schodami prowadzącymi na poziom wysoko posadowionego parteru. Portyk wsparty jest na czterech kolumnach o gładkich trzonach i jońskich kapitelach, a zwieńczony trójkątnym naczółkiem z półkolistym oknem w środkowym polu. Budowlę otacza okazały park ze starymi gatunkami drzew. Obecnie, od lat siedemdziesiątych XX wieku w dworze swą siedzibę ma Szkoła Podstawowa im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Rudnikach.

UWAGA! Istnieje możliwość zwiedzenia dworu. W tym celu należy się skontaktować z sekretariatem szkoły (tel. 614477240)


Miejsca sprzedaży:
> Urząd Miejski w Opalenicy, pokój nr 10, ul. 3 Maja 1
> Sklep Prezencik, ul. Rynek 23, Opalenica

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 758 Dwór w Rudnikach
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 758 Dwór w Rudnikach
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 758 Dwór w Rudnikach
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 758 Dwór w Rudnikach
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 758 Dwór w Rudnikach
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 758 Dwór w Rudnikach
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 758 Dwór w Rudnikach
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 758 Dwór w Rudnikach
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 758 Dwór w Rudnikach

08.09.2023 - dostępny bez problemów
29.06.2022 - dostępny bez problemów
22.03.2022 - dostępny bez problemów
16.10.2021 - dostępny bez problemów
27.09.2021 - dostępny z małymi problemami

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

L M
Dyrektor
Zapraszamy wszystkich chętnych i zainteresowanych do zwiedzania szkoły.Wystarczy zadzwonić do sekretariatu 614477240
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 758 Dwór w Rudnikach
Znaczek do nabycia w Opalenicy po kontakcie telefonicznym.
 
Zygmunt Gonczarek
Zygmunt
No. 758
Sklep Prezencik zamknięty, ale jest kartka z numerem telefonu. Zadzwoniliśmy, po około 10 minutach sympatyczna właścicielka podjechała i sprzedała nam znaczki. Dodatkowo uzyskaliśmy też kilka informacji o Opalenicy.
 
Maciej Burchardt
Maciej Burgund Burchardt
Zamknięte w godzinach otwarcia
Sklep zamknięty mimo iż godziny otwarcia sugerują inaczej. Karteczka z telefonem ale nie dzwoniłem. Generalnie wygląda to na zamknięte na dłużej.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Z powodu pandemii wszystko jest utrudnione. Sklep Prezencik w Opalenicy mimo informacji był zamknięty ale pod pozostawionym numerem telefonu urocza Pani właściciel podjechała i sprzedała nam Znaczki.

Sam Dwór jako obiekt bardzo ciekawy. Mieści się w nim szkoła dlatego wstęp obcym wzbroniony.
W obecnej sytuacji chyba szkoły są pozamykane więc dzieci nie było, ale furtka szeroko otwarta.
Zaryzykowaliśmy i Obeszliśmy budynek. Od frontu ładnie odremontowany, z tyłu... Oj, mam nadzieję, że zadbają o piękne ozdoby fasady.
 
Andrzej Szafrański
Aszki
758
"Dostępny z małymi problemami", bo u Kowala ich już nie ma i chyba nie będzie, bo znaczkowicze przeszkadzają gościom na imprezach zamkniętych.
Za to znaczki dostępne w Prezenciku.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 758
Dwór przynajmniej z frontu odnowiony nie wiem jak jest w środku gdyż to obiekt szkolny i dla postronnych osób niedostępny. Minie się udało zobaczyć miejsce dwukrotnie i to nie za płotu trochę jednak z małymi problemami gdyż użytkownik budynku nie wiedziało wyróżnieniu ZT i się trochę dziwili, że tyle osób w ostatnim czasie robi zdjęcia szkole podstawowej przeważnie za płatu. Znaczek nabyłem w Urzędzie gminy w Opalenicy cena 7 zł.
 
Hubert A.
Hubert
Dwór w Rudnikach
Okazało się, że byłem w Rudnikach dosłownie kilka - kilkanaście minut przed Bobikiem. Rzeczywiście jest to dwór jakich niewiele, raz że ze względu na wielkość, a dwa na stan utrzymania. Obiekt z architektonicznego punktu widzenia bardzo ciekawy i nawet teraz zimą "błyszczy" wśród wszechogarniającej szarości. Niestety jedyny minus jest taki, że to teren szkolny, zamknięty w czasie wszelkiego rodzaju przerw, więc zwiedzanie możliwe tylko na odległość zza płotu. Ale tak na prawdę nie powinno to przeszkadzać żadnemu turyście, bo w końcu nie wszystkie obiekty można dotknąć czy nawet zwiedzić. Najważniejszy jest obiekt - jego historia i to, że mogliśmy go zobaczyć. Spodziewam się, że miejsce to jest bajeczne w porze wiosenno-letniej i pewnie za kilka miesięcy to sprawdzę.
 
Robert Salwowski
Bobik
Dwór
Dawno nie widziałem tak dobrze zachowanego historycznego budynku, który jest wykorzystywany na szkołę. Piękny był to dwór