Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1304
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1304!

No. 360 Dziewicza Góra - Wieża widokowa

wielkopolskie
GPS: 52.479993 17.011304

Trasy turystyczne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 360 Dziewicza Góra - Wieża widokowa

Dziewicza Góra jest najwyższym wzniesieniem położonym w Parku Krajobrazowym Puszcza Zielonka, znajdującym się na północ od Poznania nieopodal miejscowości Czerwonak. Tereny te w przeszłości należały do Klasztoru Cysterskiego w Owińskach, a od cysterek, które w nim mieszkały prawdopodobnie wzięła się nazwa wzniesienia. Dziewicza Góra wznosi się na wysokość 143 m n.p.m.. Wzniesienie porasta las mieszany, natomiast w kilku miejscach znajduje się starodrzew dębowy. Cały obszar objęty jest ochroną ze względu na bogaty świat roślin i zwierząt. Na szczycie góry w 2005 roku wybudowano dostrzegalnię pożarową, która pełni także rolę wieży widokowej. W 2014 roku u stóp Dziewiczej Góry otwarto bazę turystyczną wraz z parkingiem. „Dziewicza Baza” to idealne miejsce wypadowe nie tylko na szczyt Dziewiczej Góry, ale także w inne miejsca Puszczy Zielonki. To także miejsce, w którym można zorganizować imprezę okolicznościową, spotkanie dla grup przy ognisku czy po prostu napić się kawy w funkcjonującym tu Cafe Bistro.


Miejsca sprzedaży:
> TYMCZASOWO ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ NA PODSTAWIE DOWODU POBYTU!!!

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 360 Dziewicza Góra - Wieża widokowa
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 360 Dziewicza Góra - Wieża widokowa

02.06.2024 - znaczek niedostępny
05.11.2023 - znaczek niedostępny
27.11.2021 - znaczek niedostępny
18.07.2020 - znaczek niedostępny
08.03.2020 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Skala
Platforma widokowa
To mój trzeci pobyt od 2005 roku czyli od momentu zdobycia ZT No 360 był bilet z widokiem wieży była pieczątka pomimo porządnej zadyszki pokonując schody dotarłem na szczyt widoki super,tak sobie pomyślałam że ten Znaczek Turystyczny już tu fizycznie nie powróci skała
 
Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
...
Miejsce odwiedziłem z rana 31.01.2019 i uzyskałem informację że wieża będzie czynna od godz.12.00. Nie powstrzymało mnie to aby zdobyć wzgórze i obejrzeć wieże. Pieczątke uzyskałem na dole w bazie Dziewiczej Góry.
 
MB
-
Miejsce absolutnie godne zobaczenia. Warto się wybrać przy ładnej pogodzie, wtedy widoczność jest znakomita. Znaczka brak ale pieczątka w dziewiczej bazie już tak.
PS. warto zabrać dobre buty bo zdobywanie góry w klapkach to słaby pomysł:)
 
MW
...............
A może by w Paramentum dystrybuować ten znaczek?
 
Basia
Brak zdobyczy znaczkowej
Wieża jest czynna i wejście jest bezpłatne. Kasa jest zamknięta. W Bazie nie ma już baru, gdzie sprzedawano też pamiątki.
 
Kamil Walensiak
Kamil Walensiak
Re: Brak zdobyczy znaczkowej
Czyli na pieczątkę także nie ma co liczyć?
 
Admin ZT
Admin ZT
Re: Re: Brak zdobyczy znaczkowej
Na Dziewiczej Górze pieczątkę swego czasu miała osoba opiekująca się wieżą (pani Leśniczyna). Jak jest teraz nie wiem, ale jeszcze rok temu taką pieczątkę udało się uzyskać.
 
Paweł P.
Dziewicza Góra
Znaczek zdobyty bez problemów w barze Dziewiczej Bazy, w samej wieży już się skończyły.
Cena znaczka: 7zł :)
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Wieża
Wieża czynna tylko w soboty i niedziele więc dziś odbiłem się od drzwi. Znaczek kupiony w barku w Bazie za 8 pln. Pani w bazie powiedziała że jeżeli chcę to mogę wrócić i otworzy mi wieżę, ale przy dzisiejszej pogodzie nie chciało mi się wracać. W ogóle fajna okolica i miłe miejsce do odpoczynku, szkoda, że już tylko kilka dni.
 
Samanta
ZT
Wieża otwarta w soboty i niedziele, przynajmniej w maju. Baza na dole była zamknięta, więc załapałam się tylko na jedną pieczątkę. Znaczek w kasie wieży dobrze widoczny, w cenie 8 zł.
 
-Maciej-
Dziewicza Góra - Wieża widokowa
09-04-2016 r.
Fajne miejsce na odpoczynek w podróży jak i na wypad z dzieciakami, niestety pogoda nie pozwoliła na to, by w pełni podziwiać widoki z wieży.
Znaczek dobrze wyeksponowany w cenie 8 zł dostępny zarówno w bazie na dole jak i w wieży, wejście na wieżę 5 zł (wreszcie normalny bilet a nie wydruk z kasy fiskalnej) - w obu miejscach różne pieczątki.
 
HannaPS
znaczek
Znaczek dostępny i w Bazie i na Wieży, za to sa rózne pieczatki . Trasa swietna na rower ( przynajmniej ta do bazy i ten sosnowy zapach!!!!!!!
 
Krzykos
ZT 360
Nie sposób nie zauważyć stojaka ze znaczkami, wchodząc do wieży, cena - 8 zł. 
 
Marta i Michał
No.360
Odwiedziliśmy dzisiaj wieżę widokowa na Dziewiczej Górze i jesteśmy mile zaskoczeni, wręcz zszokowani. Na samym wejściu na honorowym miejscu wywieszone ulotki (dwie, z każdej strony) czym sa Znaczki + naklejka miejsca znaczkowego. Cena = 7.50 zł. Bardzo ladny pamiatkowy bilet wstępu w cenie 5 zł (normalny). Stojaczek ze znaczkami wręcz kłuje w oczy, jest ustawiony zaraz obok kasy fiskalnej. Pan widzac zainteresowanie Znaczkiem od razu chciał nam wręczyć ulotki informacyjne i opowiedzieć czym ten "kawałek drewna" jest, lecz zorientował się że ma do czynienia z rasowymi kolekcjonerami. ;) Takich ludzi z pasja i miejsc znaczkowych nam trzeba, dla których turysta nie jest intruzem. Goraco polecamy to miejsce i jestesmy dumni, że jest to nasz "fyrtel". :) Zauważyliśmy również, że od momentu zmiany najemcy na wieży i powstania Dziewiczej Bazy nieopodał parkingu okolica tętni życiem. Można zatrzymać się na kawę, lody, czy samemu zorganizować piknik. W okresie wakacyjnym odbywa się mnóstwo imprez plenerowych, większość z nich kierowana jest do dzieci.
 
Leszek
Dziewicz Góra 03.09.2014
Bardzo miły Pan, zaraz mówi o ZT, cena 7,50 zł. Dużo wrażeń, bardzo ładne miejsce, warto było przyjechać.
 
Hubert
Dziewicza Góra
Miejsce to odwiedzamy bardzo często i tym razem, mimo iż dopiero wróciliśmy z urlopu, postanawiamy tu spędzić niedzielne popołudnie. Docieramy do wieży i po raz pierwszy wchodzimy na jej szczyt przy okazji zdobywając ZT. Pan sprzedający bilety każdego informuje o znaczku i jest żywą reklamą znaczkowej idei. Miejsce warte odwiedzenia bo u stóp wzniesienia w Dziewiczej Bazie coś dla siebie znajdą tu zarówno dorośli jak i dzieci.