Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 605 Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi

śląskie
GPS: 50.307635 19.067169

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 605 Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi

Neogotycki budynek obecnej Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” został wybudowany w latach 1902-1908 według projektu Józefa Piusa Dziekońskiego (1844-1927). Jest to obiekt o rozczłonowanym rzucie- prostokątnym z dużym ryzalitem w elewacji wschodniej i współczesną przybudówką w południowo-wschodnim narożniku. Całość kryta oddzielnymi dwuspadowymi dachami. Bryła budynku jest 1-kondygnacyjna, Ponad nią wznosi się 2-kondygnacyjna wieża z neogotyckim zwieńczeniem. Elewację zdobią stylizowane neogotyckie detale architektoniczne. Okna duże zamknięte łukiem pełnym, wielodziałowe, z promienistym ułożeniem szczeblin w części łuku. We wnętrzu zachowane oryginalne maszyny i urządzenia byłej elektrowni: generator "Wanda" z 1903r., kompresor, przetwornice, pulpit sterowniczy z zegarami, suwnicę. Od 2010 roku obiekt znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Po rewitalizacji został dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Obecnie w jego nietuzinkowych wnętrzach realizowana jest bogata oferta kulturalna.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Saturn w Czeladzi, ul. Dehnelów 10, Czeladź
> Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia", ul. Dehnelów 45, Czeladź

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 605 Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 605 Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 605 Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 605 Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 605 Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 605 Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 605 Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 605 Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi

05.07.2023 - dostępny bez problemów
12.03.2023 - dostępny z małymi problemami
02.08.2022 - dostępny bez problemów
02.05.2022 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
15.03.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

WG
ZT-605
W niedziele w muzeum w zasadzie był ktoś kto z jakiegoś powodu nie mógł sprzedać znaczka, wydawało się jakby miejsce zamknięte, wystawa mnie nie interesowała więc ominęliśmy.
W elektrowni świetna obsługa, znaczek (jak i np magnes) można kupić ale tylko gotówką(!). Po za tym świetne miejsce.
 
Piotr Pogan
Piotrek
ZT 605
Muzeum czynne niestety tylko do 15.00. W sezonie jest otwarte dłużej.
 
Marcel Kulig
Marcel Kulig
Zt
Pani nie w temacie znaczków. Trochę podzwoniła, ale znalazła znaczek. Radzę przygotować zgodne pieniądze bo Pani nie ma wydać.
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 605 Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi
Bardzo ciekawe miejsce. Znaczek do kupienia w Muzeum "Saturn".Obsługa przesympatyczna i w Muzeum i w "Elektrowni"
 
Edyta i Piotr Truś
Edyta i Piotr Truś
zt
Znaczka niestety nie kupiliśmy.Byliśmy w Czeladzi w sobotę.Sobota to dzień wolny dla muzeum.
 
Rafał T
Rafał 82
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w Muzeum Saturn w cenie 7 zł. W Muzeum akurat wystawa o piernikach toruńskich.
 
MARCIN Słowiński
Slovik
Marcin S
Miejsce ciekawe ale można takich znaleźć wiele. niedaleko jest obiekt na szlaku zabytków techniki który jest o wiele ciekawszy.
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
ZT 605
Obiekt pięknie odrestaurowany, niestety, znaczek nie był dostępny, ponieważ Muzeum było zamknięte, mimo że na piętrze paliło się światło.
 
Danuta Świątek
Dana
elektrownia
Do Czeladzi dojeżdżamy komunikacją miejską z Katowic. Obiekt pięknie odrestaurowany. Pierwszy z zabytków techniki, jaki oglądamy na Śląsku. Później okazało się, że jest ich całe mnóstwo. O ile dobrze zrozumiałam, remont przy udziale środków z UE nie pozwala im sprzedawać ZT. Będą mogli po upływie określonego umowami czasie... Ale mają ładną pieczątkę bitą żółtym tuszem!
 
Rafał z Łodzi
Kopalnia galerią!
Ciekawe miejsce, złaszcza dla łodzianina, który odnajdzie tu kawałek splecionej historii Czeladzi i Łodzi. 
Cisza, spokój, popołunie wolno płynie, pusto ale i przez to bardzo tajemniczo i intrygująco! 
Warto zajrzeć po drodze i obejrzeć pięknie zachowane stare wielkie maszyny. 
Niestety chyba już od dłuższego czasu brakuje znaczka ...
 
HannaPS
znaczek
Ciekawe miejsce z ogromnymi możliwosciami i ciekawymi ludźmi.Pani oprowadzająca to istny skarb - chodząca skarbnica wiedzy, o obiekcie i miescie. Niestety, znaczki się skończyły.
 
Samanta
ZT
Byłam zszokowana, gdy miły pan przy wejściu do galerii powiedział mi, że znaczek mogę sobie wziąć za darmo ze stelaża. Bardzo ciekawą galerię z eksponatami ze starej, zamkniętej kopalni też można obejrzeć za darmo. Z zewnątrz bardzo ładnie wygląda, nowoczesnie z dużym parkingiem. Z daleka widoczna stara kopalnia. Polecam odwiedzenie tego miejsca.
 
Beuthen
Do Adam
Znaczek jest najprawdopodobnie przechowywany w większych ilościach w Miejskiej Bibliotece Publicznej koło UM. ZT są u pani dyrektor, a przynajmniej tak było pod koniec wakacji. Po rozmowie wywnioskowałem, że p. dyrektor to miła osoba i można spokojnie u niej pytać o ZT.
 
and73mar
Galeria
Miejsce z ogromnym potencjałem turystycznym. Potrzeba tylko konkretnej wizji i pomysłu na przyciągnięcie turystów. No i jednak trochę komercji! :-) , jakaś mała kawiarenka bardzo wskazana.
 
Adam
ZT
Znaczek po wielu peryperiach dotarł do Galerii w poniedziałek 08.09.2014. Jednak żeby nie było zbyt różowo to zawsze jest jakieś ale :)
Znaczek jest rozdawany za darmo bo tak jak pisaliśmy w kilku poprzednich postach Galeria nie może nic sprzedawać. Jednakże mimo, że UM zamówil standardową ilośc dostali ich bardzo mało. W pudełku Pani miała kilkanaście sztuk i nie wie gdzie UM rozesłał resztę. Możliwe, że ZT jest również dostępny w UM w Czeladzi tak jak miało to miejsce przy poprzedniej grafice. Tego Pani nie była mi wstanie powiedzieć.
Reasumując ZT jest ale kto pierwszy ten lepszy :) Bo nic z nimi nie wiadomo bo tak jak 4-5lat temu nie rozumieli idei znaczka tak do dziś się nie zmieniło więc nie wiadomo czy UM miasta zamówi kolejne
 
Leszek
ZT niedostępny 11.08.2014
Panowie obsługujacy bardzo mili, uprzejmi ale o ZT za dużo nie wiedzieli, dopiero po dłuższym wywodzie powiedzieli, że przez 5 lat niczego sprzedawać nie moga
 
severko
znaczka brak
UE dofinansowała ten obiekt.Nie ma możliwości sprzedawania czegokolwiek w tej galerii,bo jest to niezgodne z prawem.Tego się dowiedzieliśmy odwiedzajac galerię.Więc znaczka tam nie ma.Plusem jest toże biletów wstępu też nie ma,zwiedzanie kompleksu i jego wnętrz  jest za friko.
 
Adam
605
Niestety znaczek niedostępny. Kierowniczka Galerii twierdzi, że u nich nie ma bo nie mogą go sprzedawać. W UM Czeladź dostałem informację, że znaczki może będą dostępne po środzie mimo, że już je posiadają. Sami nie wiedzą jak je rozpowszechniać. Czy będą rozdawać za darmo czy sprzedawać. Jeśli sprzedawać to gdzie bo w Galerii nie mogą bo ona jest dotowana z UE i nie może przynosić żadnych zysków. Więc niekończąca się historia :) zostaje nam czekać