Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1271
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1271!

No. 70 Górska Stacja Turystyczna Słowianka

GPS: 49.578333 19.213889

Góry, schroniska

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 70 Górska Stacja Turystyczna Słowianka

Schronisko malowniczo położone w Beskidzie Żywieckim na Hali "Słowianka" (856 m n.p.m.) W otoczeniu lasy świerkowo - bukowo - jodłowe z runem leśnym bogatym w wiele gatunków grzybów jadalnych, jeżyn, jagód i malin. Słowianka to wprost wymarzone miejsce dla ludzi w każdym wieku. Ciekawy, górski krajobraz, urozmaicony bujną roślinnością, czynią tę najbardziej dziewiczą okolicę doskonałym miejscem wypoczynku. Słowianka leży na splocie wytyczonych górskich tras rowerowych. Jest to miejsce widokowe z niepowtarzalną panoramą na Romankę, Halę Pawlusią i Rysiankę. Do dyspozycji gości w schronisku znajdują się 24 miejsca noclegowe w 3,4,6-cio osobowych pokojach, w pełni wyposażona kuchnia z nieograniczonym dostępem, łazienki z gorącą wodą, pełen węzeł sanitarny, obszerna świetlica z TV, w pełni wyposażony sklep ogólnospożywczy. Ponadto na miejscu można zakosztować jazdy konnej jako alternatywnej formy spędzenia wolnego czasu. Mottem właścicieli schroniska jest natomiast: „Kuchni nie prowadzimy, ale z głodu tu jeszcze nikt nie umarł”.


Miejsca sprzedaży:
> Górska Stacja Turystyczna "Słowianka", Żabnica 326

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 70 Górska Stacja Turystyczna Słowianka
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 70 Górska Stacja Turystyczna Słowianka
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 70 Górska Stacja Turystyczna Słowianka

17.09.2022 - znaczek niedostępny
19.06.2022 - dostępny bez problemów
19.08.2021 - znaczek niedostępny
17.05.2021 - dostępny bez problemów
09.05.2021 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Adam
saddam
ZT 70
Byłem na Słowiance 17.09 i akurat znaczków nie było. Pan w sklepiku powiedział, że się skończyły, ale już zamówił kolejne.
Samo miejsce bardzo klimatyczne. Podobało mi się tam bardziej niż w schronisku na Hali Boraczej, ale może dlatego, że na Słowiance było mniej ludzi, a więc cisza i spokój :)
 
Marcel Kulig
Marcel Kulig
Zt
Znaczek kosztuje 10 zł. Na miejsce dość trudno sie dostać. Nie chodZi o to ze ciezki sZlak, tylko o to ze kiepsko oznaczone. Jeszcze teraz obejscia bo czesc szlaku zamknięte z powodu wycinki. Miejsce skromne. Znaczkow duzo, Pani dostała właśnie dostawę 100 szt.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 70.
Stojak ze znaczkami widoczny w bufecie, cena 8 zł.
Spokojne miejsce do odpoczynku podczas wędrówki.
 
Alka
no70
znaczek dostepny aczkolwiek dosc trudno dotrzeć na miejsce ps moiejsce dosc nieciekawe i skromne jelsi chodzi o jedzenie
!!!!i dobry punkt na kolekne punkty znaczkowe czyli Rysianka oraz hala boracza
 
Marek Śleziona
MarekS
Słowianka szczyt i mały sklepik z napojami.
Znaczek niestety niedostępny. Sympatyczny gospodarz zapewnił nas że znaczki zamówił i czeka już tydzień na dostawę. Dobry punkt wypadowy na Romankę i Rysianke.
 
Marta i Michał
No.70
Znaczek dostępny bez problemu w cenie 8 złotych. Miejsce skromne, bardzo sielskie i spokojne, miła obsługa. W sklepiku można się zaopatrzyć w wodę i drobne przekąski, nie ma bufetu. Są za to noclegi z dostępem do kuchni.
 
Grzegorz
Słowianka
Pierwsze słowo w opisie obiektu na jego www brzmi "schronisko". I tu chyba jest problem, Słowianka schroniskiem nie jest. I dlatego nie ma tam ani bufetu ani ogólnodostępnej świetlicy. Problem tylko w tym, że opis na stronie jest mylący. Jeżeli  czytam, że nie ma bufetu ale nikt głodny nie wyjdzie to sądzę, że będę mógł liczyć na kubek herbaty wypity w cieple. Niestety ponieważ to nie jest schronisko może też być całkowicie zamknięte tak jak dziś. Na szczęście jakiś miły pan będący w środku zobaczýł mnie jak się kręcę wkoło i chociaż był niezorientowany to po krótkich poszukiwaniach znalazł klucz do sklepu a w sklepie znaczek.
 
Samanta
ZT
NIE POLECAM!!! Z nazwy górska stacja turystyczna, tak naprawdę to chałupa w górach ze sklepem spożywczym. Jeśli ktoś chce coś kupić w sklepie to oczywiście jest uprzejmie i miło, ale jeśli na ławkach usiądą turyści z własnym prowiantem to wzrok właścicielki ich wymiata. Od razu słyszą, żeby niczego nie wrzucać do kosza. Nie wolno też zejść ze szlaku, trzeba bardzo uważać, żeby nie zbliżyć się za blisko do chaty z nieodpowiedniej strony. Pani stoi na straży jak cerber. Świetlicę zamknęli po prostu na klucz i dostępu nie ma. Była ładna pogoda, kupiłam znaczek (cena 8 zł.), więc mogłam spokojnie posiedzieć na ławce. Natomiast kilku turystów, którzy przyszli i chcieli rozłożyć się z własnym prowiantem, szybciutko się zwinęło, usłysawszy kilka niemiłych słów. Najlepiej wejść, kupić znaczek i wyjść. Chata leży w środku lasu, widoków żadnych, więc nie ma po co tam siedzieć.
 
Gosia03724
Słowianka
Obsługa stacji bardzo miła, z pozytywnym nastawieniem do turystów. Znaczek w przystępnej cenie - 8 zł.
 
Krzysztof1970
ZT
Po przeczytaniu wpisu Severko pełni obaw zawitaliśmy do Stacji  aby zdobyć znaczek i tu spotkała nas miła niespodzianka.Albo obsługiwała nas inna osoba,albo wpis poprzednika zawstydził właścicielkę . Miła obsługa  fajne miejsce choć położone w zalesionym terenie i pozbawine widoków . Znaczek dostępny w bufecie cena - 8 zł. Do kazdego znaczka pani dodaje ulotki i zakładki promujące ideę ZT.
 
severko
Gościnność stacji...
Odwiedziliśmy to miejsce pod koniec maja 2014.Był bardzo chłodny poranek,spacer pod górkę ok.godzinkę.Po przekroczeniu progu świetlicy,zostaliśmy z niej grzecznie wyproszeni.Pani nakazała nam czekać na właściciela.Po chwili przyszedł,otworzył sklep (znajduje się obok wejścia głównego)kupiliśmy znaczek i kawę.Na pytanie czy możemy się jej napić na świetlicy,usłyszeliśmy odpowiedź nie.Świetlica jest dostępna tylko dla gości zakwaterowanych.Nam pozostał do wyboru przedsionek ( gdzie suszy się obuwie i wierzchnie okrycia zamieszkałych) lub ławki na dworze.Znaczek zdobyty,kawa wypita,ale niesmak po wizycie w tej stacji pozostanie.