Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 566 Grodzisko Owidz

GPS: 53.955024 18.574921

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 566 Grodzisko Owidz

Grodzisko Owidz to rekonstrukcja średniowiecznego grodu z XI wieku, malowniczo położona na naturalnym morenowym wzgórzu w zakolu rzeki Wierzycy. Na około 5 h powierzchni znajdują się także: amfiteatr, przystań kajakowa, plac zabaw oraz restauracja. To idealne miejsce na szkolną wycieczkę, rodzinny piknik, firmową integrację. Grodzisko w Owidzu to miejsce, w którym dotkniesz historii - poznasz rzemiosła swoich przodków, nauczysz się strzelać z łuku i władać mieczem, zagrasz w gry plebejskie. Będziecie mieli Państwo okazję nie tylko wypocząć w wyjątkowej i przyjemnej atmosferze, ale również „łyknąć” solidną porcję dziejów okolicznych terenów, epoki, a także ludzi, którzy w niej żyli. Wszystko to podane w naturalny sposób przez żywą załogę Grodziska Owidz, która dziś właśnie stanowi jego mieszkańców, kultywujących tradycję i obyczaje, a nade wszystko pamięć o naszych przodkach.


Miejsca sprzedaży:
> Grodzisko Owidz, ul. Rycerska 1, Owidz

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 566 Grodzisko Owidz
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 566 Grodzisko Owidz
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 566 Grodzisko Owidz
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 566 Grodzisko Owidz
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 566 Grodzisko Owidz
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 566 Grodzisko Owidz
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 566 Grodzisko Owidz
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 566 Grodzisko Owidz

09.07.2023 - dostępny bez problemów
07.07.2023 - dostępny bez problemów
30.04.2023 - dostępny bez problemów
30.04.2023 - dostępny bez problemów
29.04.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Cena: 10 zł
Zakupiony: w kasie muzeum
Karta: można płacić kartą

Ciekawe miejsce. Spacer po grodzie przyjemny choć trzeba uważać na Owcze bobki. Dla dzieciaków trochę atrakcji jak strzelanie z łuku czy malowanie własnej tarczy.
 
Radzioactive
566
Miejsce faktycznie ciekawe, i warte odwiedzenia. Znaczków niestety brak, i nie wygląda na to by fakt ten specjalnie krępował obsługę. Nie zanosi się więc na to, by sytuacja miała się zmienić - a szkoda.
 
Mateusz Kornet
Mateusz Kornet
Zamknięte
Poniedziałek i wtorek zamknięte :(
 
Tomasz Mądrzejewski czendo
czendo
ZT
Ciekawe miejsce. udało się je zobaczyć przed zadymką śnieżną :)
 
Sławomir Rzepecki
Sławomir Rzepecki
Owidz
Bardzo miła pani, pomimo sezonu zimowego i nieczynnego grodu otworzyła sklepik, sprzedała znaczek (cena standard 7 zł) i nawet przyniosła pieczątķę. Grodzisko obejrzane niestety tylko z zewnątrz.
 
Anna
Anna
Znaczek
Znaczek w widocznym miejscu. Grodzisk warty odwiedzenia.
 
Dawid Rostowski
Rambo
Grodzisko
Znaczek dostępny i widoczny. Miejsce bardzo urokliwe, zachęcam do zwiedzania.
 
Małgorzata Uba
stellamaris
Grodzisko Owidz
Znaczek wyjęty z ukrycia. Pani w kasie na nasze pytanie, czemu nie jest widoczny, odparła, że "nie stoi na wierzchu, bo mają już mało". Poradziliśmy, żeby się z tego cieszyć i zamówić więcej. Z całą pewnością gdyby nie znaczek, nie wiedzilibyśmy o tym miejscu i nie zwiedzilibyśmy również sąsiadującego z grodziskiem Muzeum Mitologii Słowiańskiej.
 
Slawomir Woźniak
Sławek
566
Znaczek i pieczątka zdobyte. Miła obsługa .
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
grodzisko
Ciekawe miejsce fajne na wypoczynek, nie tylko grodzisko ale też tereny rekreacyjne wokół. Szkoda tylko, że autobusy miejskie ze Starogardu tam nie jeżdżą. Znaczek w kasie w cenie standardowej.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 566
Cena ZT standardowa, stojaka nie zauważyłem, znaczki wyjmowane spod lady, naklejka widoczna na drzwiach kasy.
Jak dla mnie, to trochę za bardzo "nowoczesne" grodzisko. Ogólnie fajnie miejsce, szczególnie dla młodszych zwiedzających.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.566
Dobry sposób na poznanie historii polski przez młodzież i dobry pomysł na promocję miecz.Znaczek widoczny cena 7 zł
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
Grodzisko Owidz
Niestety, brak kontaktu telefonicznego, brak sprzedawczyni. Pomimo prób podejmowanych przez przemiłą Panią z obsługi restauracji odjechałem z niczym. ani znaczka ani pieczątki z grodziska.
 
JAMNik
ZT nr 566
Ciekawe miejsce o niepowtarzalnym klimacie. W obrębie grodziska można wyobrazić sobie jak wyglądało życie w takich miejscach. Miejsce sprzedaży ZT oznaczone naklejką widoczną z daleka. Miła obsługa. Cena ZT standardowa 7 zł.
 
Samanta
ZT
Akurat trafiłam do Grodziska po długim majowym weekendzie, a tu niespodzianka - zamknięte. Ale udało się przekonać miłego pana, który wprawdzie się znaczkami nie zajmuje, ale jak usłyszał z jak daleka przyjechałam, to i znaczek się znalazł i Grodzisko można było obejrzeć. Wymagało to paru telefonów do osób kompetentnych, znalezienia znaczka i kasy fiskalnej, ale udało się, za co jestem bardzo wdzięczna. Cena znaczka standardowa - 7 zł.
 
adammurawski
ZT 566 - dostępność
Teoretycznie ZT 566 dostępny od maja , ale po uprzednim potwierdzeniu telefonicznym Znaczek Turystyczny dostępny bez problemu w cenie 7 zł w godzinach otawrcia Grodziska Owidz. Kolekcjonerzy ZT z Tczewa - Adam , Marta, Mariusz 6.02.2016 rok.