Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1304
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1304!

No. 1254 Jezioro Nyskie

GPS: 50.470597 17.283835

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1254 Jezioro Nyskie

Przylegające do Nysy od zachodu Jezioro Nyskie to sztuczny zbiornik retencyjny utworzony na Nysie Kłodzkiej w 1971 r. Jezioro powstało poprzez zalanie znacznego obszaru gminy Nysa. Zbiornik ma za zadanie zabezpieczać przed powodzią tereny położone poniżej niego, ale dostarcza także wodę dla żeglugi oraz na potrzeby gospodarki komunalnej Wrocławia. Wody jeziora wykorzystywane są ponadto do celów energetycznych. We wschodniej części jeziora znajduje się zapora betonowo-ziemna o długości 5 km i wysokości 14 m. Tutaj też zlokalizowana jest elektrownia wodna. Powierzchnia jeziora nyskiego to 2075 hektarów. Głębokość zbiornika dochodzi do 15 m., a całkowita objętość wody, którą można zgromadzić w jego wnętrzu, to 122 miliony m³. W zachodniej części jeziora znajduje się kilkanaście różnej wielkości wysp powstałych podczas wydobycia żwiru. Na brzegach jeziora zlokalizowane są liczne plaże, ośrodki wypoczynkowe oraz przystanie jachtowe. Z północnego brzegu  rozciąga się przepiękny widok na Sudety Wschodnie.


Miejsca sprzedaży:
> Informacja Turystyczna w Bastionie św. Jadwigi, ul. Piastowska 19, Nysa


20.01.2024 - dostępny bez problemów
07.10.2023 - dostępny bez problemów
07.10.2023 - dostępny bez problemów
07.10.2023 - dostępny bez problemów
07.10.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Adam
saddam
ZT 1254
Znaczek dostępny bez problemu za 10 zł w informacji turystycznej w Bastionie św. Jadwigi.
 
Hubert A.
Hubert
Jezioro
Jezioro piękne, szczególnie ta panorama w tle. My mieliśmy okazję poznać je troszkę z pokładu statku, ale z plaży równie dobrze może się to udać. Woda w październiku przepiękna - zielona. Mam nadzieję, że latem woda wygląda inaczej i można w niej schłodzić ciało. Znaczek zdobyty podczas XI Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Nysie
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.1254
Znaczek dostępny bez problemu na XI Ogólnopolskim Spotkaniu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych Nysie 5-8.10.2023. Przy okazji zaliczony rejs po jeziorze stateczkiem Gracja. Chłodno i wietrznie, ale w doborowym towarzystwie to świetna przygoda. A samo miejsce jest niewątpliwie atrakcja tego rejonu z plaża i możliwością uprawiania sportów wodnych.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
jezioro
W sezonie dobre i popularne miejsce rekreacji mieszkańców Nysy i turystów. Plaża, knajpy, wypożyczalnia sprzętu wodnego itp. W sezonie wstęp na teren płatny.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu na Ogólnopolskim Spotkaniu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Nysie, które odbyło się w październiku.

Cena: 10 zł

Rejs po Jeziorze zaliczony choć było bardzo wietrznie.
Od strony Nysy prosty i szybki dojazd.
Od strony Sanktuarium św. Rity w Głębinowie nawigacja prowadzi przez kamping (nie zawsze otwarty) i dziwne ścieżki także trzeba uważać :)
 
Hubert A.
Hubert
Re: Ewa
W dniu premiery nie mieliśmy jeszcze potwierdzenia co do miejsca sprzedaży tego znaczka, dlatego czasowo nie pisaliśmy nic. Aktualnie jest adnotacja, ale temat jest rozwojowy, więc jeśli nastąpią jakieś zmiany, zostaną one tutaj naniesione.
 
Ewa
Ewa
Miejsce ZT???!!