Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1304
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1304!

No. 1233 Kładka nad Jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim

GPS: 50.752178 16.418379

Trasy turystyczne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1233 Kładka nad Jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim

Zagórze Śląskie, a tym samym Gmina Walim – Kraina Sowiogórskich Tajemnic ma nową, niespotykaną atrakcję turystyczną. Brzegi Jeziora Bystrzyckiego połączyła, najdłuższa w Polsce, wisząca kładka o konstrukcji wstęgowej i jedyna wieloprzęsłowa. Nowa kładka, która powstała na miejscu dawnego mostu wiszącego, to dwuprzęsłowa konstrukcja wstęgowa o rozpiętości przęseł 22 - 80 metrów i całkowitej długości prawie 126 metrów. Nie lada atrakcję stanowi wyposażenie kładki. Ustawiona luneta pozwoli podziwiać piękne krajobrazy okalające malowniczo położone Jezioro Bystrzyckie oraz wynurzający się z Góry Choina Zamek Grodno. Ławki posadowione w najszerszych miejscach, zachęcą do odpoczynku, nie tylko pięknym widokiem, ale także multimedialnym wyposażeniem, modułami dźwiękowymi i podświetleniem LED. W ławkach zamontowano urządzenia umożliwiające odtwarzanie efektów dźwiękowych, tj. odgłosy ptaków i szumu wody, zapowiedziane wcześniej przez lektora. Będziemy je słyszeć po naciśnięciu przycisku. Ciekawe jest także oświetlenie w balustradzie kładki z możliwością zmiany kolorów.


Miejsca sprzedaży:
> Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego, ul. Wodna 1, Zagórze Śląskie


07.07.2024 - dostępny bez problemów
25.05.2024 - dostępny bez problemów
12.05.2024 - dostępny bez problemów
13.04.2024 - dostępny bez problemów
31.03.2024 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Popularna kładka, prowadząca przez jezioro Bystrzyckie. Po drugiej stronie hotel z restauracją i droga pod górkę do zamku.
Obok kładki zdjęcia jej poprzedniczek i cóż, w porównaniu do poprzedniczki, obecny projekt nie jest najwyższych lotów.

ZT dostępny w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego za 10 zł
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Nowoczesna i multimedialna kładka, z której rozpościera się ładny widok na Jezioro Bystrzyckie, zapewne wieczorem jest lepszy efekt wizualny
 
Krzykos
Krzykos
ZT 1233
Miejsce cieszące się duża popularnością, co zbytnio mnie nie dziwiło - kładka to dobry punkt widokowy.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.1233
To Kolejna atrakcja turystyczna w tym rejonie łącząca piękna przyrodę z nowoczesnością. Spacerując nad jeziorem Bystrzyckim można napawać się widokiem wody i okolicy. Znaczek dostępny w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (CORT). Można tu jeszcze zdobyć ZT No.1232. Znaczki są wyeksponowane w stojaczkach na ladzie a miejsce oznaczone naszą znana naklejka. Kupiliśmy tradycyjnie jeden komplet (2 ZT), mimo że każdy znaczek jest inny mam zbyt mało miejsca na tablicach by kupować wszystkie ze stojaka a i cena tez jest ważna przy zakupie dużej ilości. A z innych to z panią w informacji tak miło się rozmawiało ze aż szkoda było ruszać w dalszą drogę. Pewnie jeszcze tu wrócę wirtualnie – warto wspomagać miejsca znaczkowe również reklamą w necie.
 
Leszek z Barda
Leszek z Barda
Kładka
Ciekawa i oryginalna kładka, z niej ładne widoki, również z niej można obserwować wędkarzy.
 
Sławomir Dryś
Sławomir Dryś
ZT
Pięknie wyeksponowany,fajne miejsce , polecam