Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 894 Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie

GPS: 54.326074 19.124263

Miejsca kultu

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 894 Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie

Pierwszy kościół w Stegnie istniał już prawdopodobnie w XV wieku. W 1609 roku wybudowano mały, drewniany kościółek, który jednak spłonął. Kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie został wybudowany w latach 1681-1683, w konstrukcji ryglowej. Świątynia posiada jedną nawę przykrytą drewnianym stropem oraz wieżę, na której znajduje się zabytkowy dzwon pochodzący jeszcze z poprzedniego kościoła. We wnętrzu na uwagę zasługuje największy w Polsce płócienny obraz sufitowy autorstwa  Reinholda Shneidera oraz cztery mniejsze obrazy ścienne tego samego autora. Ponadto godny uwagi jest ołtarz główny z obrazem "Najświętsze Serce Pana Jezusa" oraz ukrytą kopią lustrzaną obrazu "Złożenie do grobu" Caravaggia. W kościele znajduje się również chrzcielnica z 1666 roku oraz bogato zdobiona ambona z  1687 roku. Ciekawostką jest również model fregaty, ufundowany przez uratowanych z tonącego statku marynarzy. Imponujący jest również, ocalały z poprzedniego kościoła prospekt organowy z pneumatycznymi 32. głosowymi organami z 1914 roku. To dzięki temu instumentowi licznie przybywają tu turyści, a raz w roku  odbywa się Międzynarodowy Festiwal Organowy. 


Miejsca sprzedaży:
> TYMCZASOWO ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ NA PODSTAWIE DOWODU POBYTU!!!


10.07.2023 - znaczek niedostępny
01.07.2022 - znaczek niedostępny
29.09.2021 - znaczek niedostępny
12.07.2021 - znaczek niedostępny
31.05.2021 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Brak znaczka wynagrodził otwarty Kościół z przepięknym wnetrzem.
W Stegnie warto jeszcze zajrzeć do Muzeum Bursztynu a dla mniejszych do Muzeum Kinder Niespodzianki.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 894
W "Syrence" znaczków nie ma. Dostępne w recepcji ośrodka "Baltica", która jest czynna od 11.00 i nie ma możliwości otrzymać ich wcześniej.
 
Rafał T
Rafał 82
Stegns
Znaczek dostępny ale nie w OW "Syrenka" bo się skończyły tylko w OW "Baltica"
 
Bogusław
Z Kalisza
Super jeszce jeden Znaczek Turystyczny na trasie Rowerowego Rajdu Dookoła Polski
 
Artur Wittke
Artur
znaczkowe miejsce
Piękny i urokliwy kościół ze wspaniałym wnętrzem. Zachęcamy do zwiedzenia.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 894
Prawie zawsze jak byłem w okolicy mierzej wiślanej to udawało mi się zarzec do tego obiektu. Wnętrze robi niesamowite wrażenie z fregatą płynąca w powietrzu na tle obrazu sufitowego. Miejsce koniczynie trzeba zobaczyć. A pretekstem zobaczenia tego miejsca był Znaczek Turystyczny, który zdobyłem dzięki spotkaniu Kolekcjonerów, ZT które odbyło się w Stegnie. W pobliżu jest jeszcze wiele miejsc, które należy zobaczyć nie wszystkie mają jeszcze Znaczki Turystyczne, ale liczę pocichł, że to się zmieni i będzie kolejny pretekst by tu przyjechać.
 
Piotr Uba
Piotr Uba
perełka
Wizyta po wielu latach, przy okazji VIII Spotkania Kolekcjonerów ZT. Obiekt - perełka. Z zewnątrz kościół wygląda dość skromnie, choć oczywiście architektonicznie niewiele tego typu kościołów chyba jest w Polsce. Za to wnętrze powala. Kunsztowny, malowany na płótnie sufit to jeden z najpiękniejszych sufitów, jakie widziałem. Stegna kojarzyła mi się od lat z pięknym lasem i własnie z tym kościołem. Obiekt obowiązkowy na trasie.
 
Hubert A.
Hubert
Kościół
Niestety kościół obejrzany tylko z zewnątrz, ale i tak robi ogromne wrażenie. To miejsce postanowiłem zwiedzić raz jeszcze, bo to co zobaczyłem na zdjęciach chcę zobaczyć na własne oczy. A nie dotarłbym tutaj pewnie nigdy, gdyby nie VIII Ogólnopolskie Spotkani Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, któe odbyło się w Stegnie i z okazji którego powstał m.in ten znaczek.
 
Danuta Świątek
Dana
Stegna
Kościół urokliwy i ma ciekawą historię.
ZT zdobyty na Spotkaniu Kolekcjonerów ZT w Stegnie.