Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 426 Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu

GPS: 51.262326 15.566515

Miejsca kultu

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 426 Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu

Bolesławiecka Bazylika Mniejsza - barokowy ołtarz główny został wykonany w latach 1723-25 przez Jerzego Leonarda Webera. Gotycka budowla wzniesiona została w latach 1482-92 przez grupę murarzy i kamieniarzy z pogranicza saksońsko-łużyckiego. Spalona przez wojska szwedzkie w roku 1642, została pieczołowicie odbudowana: na zewnątrz zachowała formę gotycką, natomiast wnętrze otrzymało bogaty wystrój barokowy.  Górna część wieży kościoła została przebudowana w stylu neogotyckim w latach 1842-43. Do najcenniejszych zabytków świątyni należą: ołtarz główny autorstwa Jerzego Leonarda Webera (1723-1725), obraz „Ukrzyżowanie” słynnego malarza okresu baroku - Jerzego Wilhelma Neunhertza (1736 r.) oraz szereg epitafiów z XVI i XVII .


Miejsca sprzedaży:
> Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, Pl. M. J. Piłsudskiego 1c, Bolesławiec
> Punkt Informacji Turystycznej, ul. Rynek 19/21, Bolesławiec

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 426 Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 426 Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 426 Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 426 Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 426 Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 426 Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 426 Kościół Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu

04.09.2023 - dostępny bez problemów
03.08.2023 - dostępny z małymi problemami
18.07.2023 - dostępny bez problemów
18.07.2023 - dostępny bez problemów
10.06.2023 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

VUVA
VUVA
Pieczątkowy Raj =)
Jedne z tych miast od których nie oczekujesz, że będzie aż tak dobrze =)
Dużo obiektów do zwiedzania (muzea są otwarte), dużo znaczków (mam nadzieje, że jeszcze będą) i bardzo duuużo pieczątek! W IT 14 pieczątek!!! + jeszcze muzea i kilka obiektów które teraz są zamknięci (pytać o tym w IT)!
W muzeach są znaczki + w IT. W IT jakiś znaczek (nie pamiętam dokładnie jaki) kupiliśmy już ostatni. Ale w innych miejscach są.
Na stronie jest podano, tylko jedne miejsce sprzedaży. Tak naprawdę, to można ten znaczek kupić jeszcze w IT na Rynku i w muzeach Ceramiki.
Wszystkie znaczki są w cenie 8 zł.
Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki --- w niedzielę był zamknięty. Jak on teraz działa - niema informacji.

Pierwszego razu, jak zobaczyłem kościół (bazylika) to byłem bardzo zdziwiony, że nie jest on schowany, jak reszta kościołów za kamienicami. Jak stoisz na Rynku, ze wschodniej strony, to widzisz jaki naprawdę on jest wielki, a panorama na niego - przepiękna =)
W środku nie byłem - zamknięto.
 
Wojtek Pięta
Wojtek Pięta
Wyprawa po znaczki
Bolesławiec naprawdę warto odwiedzić. Przygotowany pod turystów
Piękny rynek. Duży zastrzyk znaczków. Dużo punktów sprzedaży znaczków i wszystkie czynne. W Informacji Turystycznej kupiłem 4 znaczki bo 2 pozostałe się skończyły, ale Pani powiedziała że oba Muzea mają napewno pozostałe 2 i tka było. Także z Bolesławca wracam z kompletem znaczków.

Kościół? Hmm... Z zewnątrz piękny, robi wrażenie. Ładnie dopełnia całość rynku razem z pobliskim ratuszem. Szkoda tylko że zamknięty na 4 spusty... Żeby w piątek nie było można wejść do kościoła to jest jakiś żart... Taki obiekt jak kościół powinien być dostępny dla wiernych cały czas. A tu nawet nie da się wejść do ,,holu" i zobaczyć kościół w środku przez kratę (jak to wiele większych świątyń w Polsce). Pogoda jaka mi towarzyszyła uświadomiła mnie że nie tylko w piątek był zamknięty bo pokrywa śniegu przed głównym wejściem była tak spora i bez śladów deptania
 
Edward Mączyński
Edam
Znaczek 426
Kościół bez rusztowań. Robi wrażenie
 
Roman Binder
borsuk
Kościół
Bazylika w remoncie obstawiona rusztowaniami.
Znaczek dostępny w IT za wyjątkiem wtorku bo nieczynne.
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 426
Znaczki dostępne w IT. Problem ze zdjęciami ze względu na remont Bazyliki.
 
Robert Salwowski
Bobik
Kościół
Z zewnątrz gotycki, w środku szok - pełen barok.
 
Piotr Laskowski
Piotr Laskowski
ZT 426
Znaczek bez problemów dostępny w punkcie IT w cenie 7 zł
 
Hubert A.
Hubert
ZT 426
Kościół rzuca się w oczy już z daleka. Góruje nad rynkiem i stanowi swego rodzaju bramę do innej części miasta. My nad mnogością zdobień, rzeźb i wystrojem się nie rozpływaliśmy. Zafascynowała nas natomiast dbałość miasta o to, by na każdym kroku, także w okolicach kościoła pokazać to, z czego Bolesławiec słynie, a więc ceramikę. A wszystko z wyczuciem, w zielonej osłonie, delikatnie, ale z fantazją :-)
 
EWA I JACEK Kołobrzeg
EWA I JACEK Kołobrzeg
ZT 426
Znaczek dostępny. W punkcie IT jest również sklep z ceramiką. Młoda dama, która obsługuje, jest bardzo miła i obeznana w idei ZT. Co jakiś czas odwiedza stronę ZT i sprawdza jakie nowości się pojawiają.
 
Krzysztof Czupryński jczupryn
jczupryn
Dostępność znaczków w Bolesławcu
Niestety punkt informacji turystycznej w Bolesławcu jest zamknięty. Udało mi się porozmawiać z jednym z pracowników ośrodka kultury i dowiedziałem się, że osoba, która tam pracowała zwolniła się. Obecnie trwa proces rekrutacyjny i nie wiadomo, kiedy punkt będzie ponownie czynny.
 
Michał
montana21
Bolesławiec
Znaczki z kościołem, ratuszem i wiaduktem dostępne i zdobyte w IT w BOK-u.Wszystko bez problemów. Znaczki w cenie standardowej, czyli 7zł.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Kościół
Kościół bardzo ciekawy, niestety wnętrze można obejrzeć tylko zza kraty. ZT dostępny bezproblemowo w informacji.
 
Danuta Świątek
Dana
ZT 426
Kościół monumentalny. Na zewnątrz epitafia na ścianach kościoła. ZT dostępny w IT,która jest obecnie czynna 10-17 oprócz wtorku i niedzieli.
 
JAMNik
ZT nr 426
Znaczek dostępny w Punkcie Informacji Turystyczne, dobrze wyeksponowany. Cena 7 zł. oprócz znaczka z kościołem, dostępny również ZT nr 425 i 427.
 
Rapid_P_P
Punkt sprzedaży

Zadeklarowane godziny otwarcia, nie zgadzają się z rzeczywistymi. Polecam wcześniej zadzwonić i zapytać czy ktoś raczy tam być.
 
ROBAS
426
znaczek dostepny za 7 zl w informacji turystycznej