Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1298
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1298!

No. 75 Leśny Kompleks Promocyjny „Bory Lubuskie”

lubuskie
GPS: 51.784583 14.760012

Trasy turystyczne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 75 Leśny Kompleks Promocyjny „Bory Lubuskie”

Leśny Kompleks Promocyjny „Bory Lubuskie” powstał w1994 roku, kiedy to cały teren Nadleśnictwa Lubsko objęto eksperymentalnym projektem po nazwą: Leśny Kompleks Promocyjny „Bory Lubuskie” (LKP „Bory Lubuskie”) jego zadaniem jest testowanie nowych pomysłów gospodarczych i funkcjonalnych. Obecnie w Polsce w Lasach Państwowych, takich obszarów jest 25. Niezaprzeczalnym symbolem LKP „Bory Lubuskie jest wybudowana w 1999 roku, pierwsza w Polsce murowana wieża, która jednocześnie pełni funkcję widokową i przeciwpożarową. Z tarasu widokowego wieży można podziwiać krajobraz w promieniu około 50 km, a może i więcej, zarówno po stronie Polskiej jak i Niemieckiej. Wieża widokowa, górująca nad lasami w Jeziorach Wysokich, dostępna jest dla turystów od środy do niedzieli.


Miejsca sprzedaży:
> Budynek główny Ośrodka, Jeziory Wysokie 22, Brody

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 75 Leśny Kompleks Promocyjny „Bory Lubuskie”
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 75 Leśny Kompleks Promocyjny „Bory Lubuskie”
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 75 Leśny Kompleks Promocyjny „Bory Lubuskie”
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 75 Leśny Kompleks Promocyjny „Bory Lubuskie”
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 75 Leśny Kompleks Promocyjny „Bory Lubuskie”
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 75 Leśny Kompleks Promocyjny „Bory Lubuskie”

24.05.2024 - znaczek niedostępny
24.05.2024 - znaczek niedostępny
24.02.2024 - dostępny bez problemów
23.06.2023 - dostępny bez problemów
10.06.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
Super , że można wejść na wieżę . Bardzo przypomina latarnie morską . Będę musiał wrócić się wdrapać bo widziałem tylko z poziomu ziemii . Ciekawe miejsce aby spędzić trochę czasu na spacer .
 
Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
Znaczek
Chciałem już nacisnąć znaczek niedostępny, ale zostałem wyprzedzony przez dwie osoby ;) Wieża z poziomu ziemi imponująca. Nie wdrapywałem się na górę.
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 75 Leśny Kompleks Promocyjny „Bory Lubuskie”
Wieża dostępna do zwiedzania. Znaczki do kupienia przy wejściu na wieżę. Super widoki i obsługa.
 
L+D+D+N Nesibovi
Andílek&Prazdroj
Pěkná rozhledna
Rozhledna, jak má být. Člověk se zapotí, než vystoupá nahoru, ale narozdíl od řady jiných rozhleden z této krásný rozhled, protože je vysoko nad stromy.

Už jsme si mysleli, že se na rozhlednu nedostaneme. Ale pán si asi jen odskočil na oběd, takže při cestě zpět k autu jsme jej potkali, když se vracel, a na rozhlednu nás pustil.
 
Agnieszka
Munasu
Wieża
Od 8 lipca do 1 sierpnia taras widokowy wieży będzie udostępniany dla turystów od środy do niedzieli, w godz. 9.00 - 17.00. W niedziele - nieodpłatnie!
Teren ośrodka (czyli: sale wystawowe, ogród dendrologiczny i wiata) będzie zamknięty od 7 lipca do 1 sierpnia.
 
Zygmunt
Lutek 53
ZT
Wieża zamknięta kompleks otwarty. Znaczek do zdobycia u leśniczego 150 m od wieży
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Niestety Kompleks, arboretum i wieża są zamknięte dla zwiedzających z powodu pandemii.
Rozmawialiśmy z Panem Leśniczym i wszyscy niecierpliwie czekamy na zielone światło od ministerstwa środowiska, któremu (piszę w bardzo dużym uproszczeniu) podlega Ośrodek.
My akurat jesteśmy z Zielonej Góry więc mamy blisko, dlatego jak tylko kompleks się otworzy to pojedziemy.
Spacer po arboretum i widok z wieży na niedaleki pałac i jezioro to obowiązkowy must see.
Jednak osoby mieszkające dalej powinny śledzić stronę Fb kompleksu bo tam będą aktualne informacje.
 
Mariusz Raczyński
Raku
full profi
Wlazłem w swoim życiu na wiele wież widokowych, szczególnie w Czechach i Niemczech, ale tak profesjonalnie zbudowanej wieży to jeszcze nie widziałem :)) I tak trzymać....
 
Hubert A.
Hubert
wieża
Przezornie zadzwoniliśmy w piątek do ośrodka i poprosiliśmy o przygotowanie znaczka na niedzielę. Ten oczywiście na nas czekał, a pani sprzedająca bilety na wieżę miała jeszcze kilka szt. gdyby przypadkiem zjawił się ktoś jeszcze. Wieża piękna, z szerokimi widokami, ale aby się nimi rozkoszować trzeba się wspiąć po 176 stopniach. Na górze silny wiatr, ale warto za symboliczną opłatą 3 zł wspiąć się na taras widokowy. Można stąd podziwiać okolicę, ale widać również nieco bardziej oddalone miejsca, w tym kominy dwóch niemieckich elektrowni.
 
Roman Binder
borsuk
Wieża
Piękne miejsce i wspaniałe widoki z wieży. Pani sprzedająca bilety zadzwoniła do kierownika, który dostarczył znaczki i które powiększyły moją kolekcję. Znaczki w cenie 7 zł.
 
Q
ZT 75
Na obiekcie pustki, jednak bez żadnego problemu pan Leśniczy otworzył wieżę widokową dla 2 osób i uraczył ciekawą pogawędką. Wrażenie jak najbardziej pozytywne. Znaczki 74 i 75 dostępne bez problemu za 7zł każdy.
 
EWA I JACEK Kołobrzeg
EWA I JACEK Kołobrzeg
ZT 81
Warto zobaczyć. Ponoć jedyna taka w Polsce, z cegły, udostępniona do zwiedzania.
 
Maciej Skrzypczak
Maciej Skrzypczak
Leśny Kompleks Promocyjny „Bory Lubuskie”
Z rozmowy z Panem Leśniczym wynika, iż ta wieża była pierwsza, a na jej planach zbudowano tą na Dziewiczej Górze pod Poznaniem, jednak ten oryginał zbudowany jest z cegły klinkierowej a ta pod Poznaniem odlana z betonu. Znaczek oczywiście zdobyty ;)
 
Grzegorz Terpiłowski
Geodezjusz
Geodezjusz
Bardzo ładnie wieża, ładniejsza od jej bliźniaczej, która wybudowana w latach kolejnych w Czerwonaku k. Poznania, co ciekawe w oparciu o ten sam projekt.

Piękne widoki, znaczek niedostępny ponieważ jakiś łobuz wykupił ostatnie 5szt. :P pozdrawiam :) - ale zostaną zamówione.

Obiektem opiekuje się bardzo uprzejmy leśniczy, który chętnie udziela wszelkich informacji zarówno o wierzy, prowadzonym ogrodzie itp.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Wieża
Nie sprawdziłem godzin otwarcia i na miejscu dowiedziałem się, że wieża czynna od środy. Pozostało pospacerować po lesie.
 
Samanta
ZT
Warto obejrzeć okolicę z wieży. Znaczek można kupić niedaleko w budynku Ośrodka. Cena standard.
 
severko
ZT nr 75
Logo ZT przy wieży widokowej,znaczków brak.Sprzedawca biletów na prośbę o znaczek wykonał tel. i zostały wkrótce dostarczone.Akurat po tym jak z wieży skończyliśmy podziwiać okolicę.
 
Agata
ZT 75
Miejsce godne polecenia. Wieża do złudzenia przypomina latarnię w Świnoujściu. Z góry niezapomniane widoki. Wokół wieży  miły teren do spacerów. Znaczek do nabycia w pobliskim Ośrodku Edukacji Przyrodniczej. Cena 7 zł.
 
Marta i Michał
No.75
Znaczek dostępny bez problemu w cenie 7 złotych. Ze szczytu wieży widokowej rozciaga się niezwykła panorama, skad doskonale widać potęgę powierzchni lubuskich lasów. Sam leśny kompleks promocyjny zawiera niezwykłe gatunki drzew, na temat których pan Paweł ma do przekazania całe mnóstwo ciekawych informacji. Na pierwszy rzut oka da się zauważyć pasję, z która kompleks jest tworzony. Do takich miejsc chce się wracać!