Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 910 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 910 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 75 Leśny Kompleks Promocyjny „Bory Lubuskie”

lubuskie
GPS: 51.784583 14.760012

Trasy turystyczne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 75 Leśny Kompleks Promocyjny „Bory Lubuskie”

Leśny Kompleks Promocyjny „Bory Lubuskie” powstał w1994 roku, kiedy to cały teren Nadleśnictwa Lubsko objęto eksperymentalnym projektem po nazwą: Leśny Kompleks Promocyjny „Bory Lubuskie” (LKP „Bory Lubuskie”) jego zadaniem jest testowanie nowych pomysłów gospodarczych i funkcjonalnych. Obecnie w Polsce w Lasach Państwowych, takich obszarów jest 25. Niezaprzeczalnym symbolem LKP „Bory Lubuskie jest wybudowana w 1999 roku, pierwsza w Polsce murowana wieża, która jednocześnie pełni funkcję widokową i przeciwpożarową. Z tarasu widokowego wieży można podziwiać krajobraz w promieniu około 50 km, a może i więcej, zarówno po stronie Polskiej jak i Niemieckiej. Wieża widokowa, górująca nad lasami w Jeziorach Wysokich, dostępna jest dla turystów od środy do niedzieli.


Miejsca sprzedaży:
Budynek główny Ośrodka

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 75 Leśny Kompleks Promocyjny „Bory Lubuskie”
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 75 Leśny Kompleks Promocyjny „Bory Lubuskie”
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 75 Leśny Kompleks Promocyjny „Bory Lubuskie”
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 75 Leśny Kompleks Promocyjny „Bory Lubuskie”
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 75 Leśny Kompleks Promocyjny „Bory Lubuskie”
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 75 Leśny Kompleks Promocyjny „Bory Lubuskie”

10.11.2019 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
05.09.2019 - dostępny bez problemów
23.06.2019 - dostępny z małymi problemami
01.06.2019 - dostępny bez problemów
05.05.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Mariusz Raczyński
Raku
full profi
Wlazłem w swoim życiu na wiele wież widokowych, szczególnie w Czechach i Niemczech, ale tak profesjonalnie zbudowanej wieży to jeszcze nie widziałem :)) I tak trzymać....
 
Hubert A.
Hubert
wieża
Przezornie zadzwoniliśmy w piątek do ośrodka i poprosiliśmy o przygotowanie znaczka na niedzielę. Ten oczywiście na nas czekał, a pani sprzedająca bilety na wieżę miała jeszcze kilka szt. gdyby przypadkiem zjawił się ktoś jeszcze. Wieża piękna, z szerokimi widokami, ale aby się nimi rozkoszować trzeba się wspiąć po 176 stopniach. Na górze silny wiatr, ale warto za symboliczną opłatą 3 zł wspiąć się na taras widokowy. Można stąd podziwiać okolicę, ale widać również nieco bardziej oddalone miejsca, w tym kominy dwóch niemieckich elektrowni.
 
Roman Binder
borsuk
Wieża
Piękne miejsce i wspaniałe widoki z wieży. Pani sprzedająca bilety zadzwoniła do kierownika, który dostarczył znaczki i które powiększyły moją kolekcję. Znaczki w cenie 7 zł.
 
Q
ZT 75
Na obiekcie pustki, jednak bez żadnego problemu pan Leśniczy otworzył wieżę widokową dla 2 osób i uraczył ciekawą pogawędką. Wrażenie jak najbardziej pozytywne. Znaczki 74 i 75 dostępne bez problemu za 7zł każdy.
 
EWA I JACEK Kołobrzeg
EWA I JACEK Kołobrzeg
ZT 81
Warto zobaczyć. Ponoć jedyna taka w Polsce, z cegły, udostępniona do zwiedzania.
 
Maciej Skrzypczak
Maciej Skrzypczak
Leśny Kompleks Promocyjny „Bory Lubuskie”
Z rozmowy z Panem Leśniczym wynika, iż ta wieża była pierwsza, a na jej planach zbudowano tą na Dziewiczej Górze pod Poznaniem, jednak ten oryginał zbudowany jest z cegły klinkierowej a ta pod Poznaniem odlana z betonu. Znaczek oczywiście zdobyty ;)
 
Grzegorz Terpiłowski
Geodezjusz
Geodezjusz
Bardzo ładnie wieża, ładniejsza od jej bliźniaczej, która wybudowana w latach kolejnych w Czerwonaku k. Poznania, co ciekawe w oparciu o ten sam projekt.

Piękne widoki, znaczek niedostępny ponieważ jakiś łobuz wykupił ostatnie 5szt. :P pozdrawiam :) - ale zostaną zamówione.

Obiektem opiekuje się bardzo uprzejmy leśniczy, który chętnie udziela wszelkich informacji zarówno o wierzy, prowadzonym ogrodzie itp.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Wieża
Nie sprawdziłem godzin otwarcia i na miejscu dowiedziałem się, że wieża czynna od środy. Pozostało pospacerować po lesie.
 
Samanta
ZT
Warto obejrzeć okolicę z wieży. Znaczek można kupić niedaleko w budynku Ośrodka. Cena standard.
 
severko
ZT nr 75
Logo ZT przy wieży widokowej,znaczków brak.Sprzedawca biletów na prośbę o znaczek wykonał tel. i zostały wkrótce dostarczone.Akurat po tym jak z wieży skończyliśmy podziwiać okolicę.
 
Agata
ZT 75
Miejsce godne polecenia. Wieża do złudzenia przypomina latarnię w Świnoujściu. Z góry niezapomniane widoki. Wokół wieży  miły teren do spacerów. Znaczek do nabycia w pobliskim Ośrodku Edukacji Przyrodniczej. Cena 7 zł.
 
Marta i Michał
No.75
Znaczek dostępny bez problemu w cenie 7 złotych. Ze szczytu wieży widokowej rozciaga się niezwykła panorama, skad doskonale widać potęgę powierzchni lubuskich lasów. Sam leśny kompleks promocyjny zawiera niezwykłe gatunki drzew, na temat których pan Paweł ma do przekazania całe mnóstwo ciekawych informacji. Na pierwszy rzut oka da się zauważyć pasję, z która kompleks jest tworzony. Do takich miejsc chce się wracać!