Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1271
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1271!

No. 331 Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze

GPS: 51.950604 15.709812

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 331 Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze

Województwo Lubuskie słynie z pięknych krajobrazów jezior i lasów, wśród których rozrastają się plantacje winorośli. Lubuskie winnice to miejsca z duszą, powstałe z pasji i zamiłowania do tradycji. Nasz region ma wiele smaków i barw. Przede wszystkim kusi Lubuskim Szlakiem Wina i Miodu, a okazją do jego przetarcia są Weekendy Otwartych Winnic. Główny przystanek na szlaku stanowi Lubuskie Centrum Winiarstwa na winnicy samorządowej w Zaborze, który powstał z inicjatywy Marszałek Elżbiety Anny Polak. Obiekt prezentuje dziedzictwo regionu lubuskiego w zakresie tradycji winiarskich i bogatą ofertę dla miłośników boskiego trunku. Pomysł na stworzenie Lubuskiego Centrum Winiarstwa zrodził się w dobie promowania znakomitych wyrobów regionalnych i rozwoju enoturystyki. W kompleksie znajduje się część produkcyjna i rekreacyjna. W pierwszej zobaczymy, jak powstaje wino, dowiemy się, jak wygląda prawdziwa leżakownia. Znajdują się tu także pomieszczenia dla winiarzy na spotkania, szkolenia i prezentacje. W części rekreacyjnej znajdują się sale wystawiennicze oraz estrada. Lubuskie Centrum Winiarstwa jest miejscem, w którym turyści będą mogli zatrzymać się i skosztować wina oraz zapoznać się z bogatą historią regionu.


Miejsca sprzedaży:
> Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze, Winiarska 1, Zabór

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 331 Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 331 Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 331 Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 331 Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 331 Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 331 Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 331 Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 331 Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze

06.09.2023 - dostępny bez problemów
03.05.2023 - dostępny bez problemów
14.01.2023 - dostępny bez problemów
14.11.2022 - dostępny bez problemów
31.08.2022 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Wojciech Dera
Wojtek z Poznania
ZT 331
Jestem pod wielkim wrażeniem. Widać pasję do tego co robią. Serdecznie polecam odwiedziny. No i do kompletu, znaczek w prezencie !!!
 
Tomasz Kożuchowski
TomKoz
ZT 331
Miejsce znaczkowe odwiedziłem 9 czerwca 2022 roku. Z uwagi na niemożliwość zakupu znaczka na miejscu ( znaczki w Centrum Winiarstwa zostały wykupione ), znaczek zamówiłem w Centrali Znaczka Turystycznego w Złotym Stoku.
 
Zygmunt Gonczarek
Zygmunt
ZT 331
Miejsce blisko głównej drogi więc trafić łatwo. Znaczki, choć schowane pod ladą, dostępne bez problemu. Co ciekawe znaczek otrzymaliśmy w prezencie jak również zbiór map, przewodników i gadżetów. Miejsce ciekawe gdyż w prosty i czytelny sposób prezentuje skomplikowany proces produkcji. Znajdziemy tu zarówno elementy historii, zbiór pamiątek jak i rzeczywiste maszyny a wszystko to związane z produkcją wina.Po wizycie w Centrum Winiarstwa wielbicieli natury zachęcam do odwiedzenia Pszczelarni Słodnik.
 
Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
Centrum wina niesamowite , mola obsluga , mozna sie duzo dowiedzic a te winnice wokol piekne . Dodatkowy plus , dostalem 2 znaczki za darmo ! Spytalem czy sa na sprzedaz znaczki , a pan ze na sprzedaz nie , ale ma do rozdania , za darmo .
 
Marek Nowakowski
Marek Nowakowski
Re: ZT
Znaczek finansuje, tak jak wszystko inne tam Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Dziś na totalnym spontanie zajrzałam do Centrum. Z nastawieniem, że ZT brak.
Mimo wszystko zapytałam o niego a przesympatyczna Pani od razu poszła do Kierownika i okazało się, że...
MAJĄ ZNACZKI!

Zwiedzanie z audiobookiem jest za darmo.
Tak samo jak znaczek.
 
Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
Dzis bylem i niedostepny. Pan powiedzial, ze zlozyli zamowinie i ze w ciagu miesiaca powinny byc. Czyli wychodzi na to ze na poczatku sierpnia.
 
Tomasz Szkudlarek
Tomasz Szkudlarek
znaczek
Dziś byliśmy w tym miejscu - znaczka brak. Jest zamówiony.
 
Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
Re: znaczek
Nabyl pan moze znaczek palacu w Zaborze ? Jak tak to gdzie ? Ja dzis bylem tak jak pisze na stronie w sklepie magdalenka (dobry sklep) ale niestety nie bylo .
 
Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
Mam pytanko . Czy aktualnie w centrum winiarstwa mozna nabyc znaczek ?
 
Admin ZT
Admin ZT
Re: ZT
Według naszej wiedzy zapas znaczków powinien jeszcze być, ale najlepiej skontaktować się z miejscem sprzedaży (powyżej jest link do strony internetowej) i zapytać jak w danej chwili sytuacja wygląda. To będzie najbezpieczniejsze rozwiązanie.
 
Agnieszka Kasprzyk
Agnieszka Kasprzyk
ZT
Bardzo ciekawe miejsce, nawet nie w szczycie turystycznym. Multimedialna wystawa przedstawia historię winiarstwa na tamtych terenach.Przemiły właściciel na pamiątkę obdarował mnie kilkoma gadżetami i znaczkiem turystycznym.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.331
W końcu dotarliśmy do Zaboru i pomimo tego, że znaczka nie udało się zdobyć to absolutnie nie żałujemy wizyty w tym miejscu. Jadąc od strony miejscowości Przytok najpierw natknęliśmy się na winnice i ogromne połacie winorośli, a spośród nich wyłania się właśnie to miejsce. Centrum jest świetnym miejscem edukacyjnym dla małych i dużych - każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Można poznać historię i tradycję winiarstwa na terenach Polski, ale także inspiracje na kolejne wycieczki po lubuskim. Nie samymi znaczkami człowiek żyje, ale dzięki nim trafia się właśnie w tak fantastyczne i przyjazne turyście miejsca jak to. Z pełną odpowiedzialnością polecamy Centrum Winiarstwa.
 
MW
............
Pierwszy wpis od ponad pół roku, czy naprawdę nikt w tym czasie nie dotarł do Zaboru? Pytanie kluczowe, bo Znaczków brak....
 
Michał Barański
Michał Barański
ZT
znaczek dostępny i za darmo, Centrum otwarte w niedzielę od 10, ale jest szansa, że miła pani wpuści wcześniej
 
Kuba, Patrycja i Wojtek Panek
J&P&W
ZT
znaczek za darmo :-)
 
Rafał T
Rafał 82
ZT
Dotarliśmy do winnicy już po zamknięciu ale po rozmowie z przemiłą panią z ochrony i fakcie że przyjechaliśmy z daleka kierownik pozwolił zwiedzić i otrzymaliśmy​ darmowy znaczek na dowidzenia. Dziękujemy
 
Paweł Przybylak
Paweł Przybylak
ZT
Miłe zaskoczenie. Zapytałem, czy mają w sprzedaży znaczek. Pan w żartach odpowiedział, ąe niestety w sprzedaży nie mają, ponieważ znaczki rozdawają za darmo. Znaczek otrzymałem gratis, jak i wiele map i materiałów reklamowych.
 
emi
zt
Byliśmy dziś. Miły Pan nas wpuścił zamiast znaczka jest pieczątka, bo tych brak. Miejsce nas bardzo rozczarowalo
 
Samanta
ZT
Czytając poprzednie wpisy przyznam, że jechałam do Centrum Winiarstwa w Zaborze z lekkimi obawami. Na miejscu okazało się jednak, że nie potrzebnie. Bardzo miła Pani udostępniła mi wszelką literaturę na temat winiarstwa w lubuskiem. Przyniosła również gratis znaczki kolekcjonerski i okolicznościowy. W długi majowy weekend odbędą się tutaj jakieś okolicznościowe imprezy, na które organizatorzy serdecznie zapraszają.
 
Kuba s.
Centrum
Dokładnie tak, dziękujmy Panu Piotrowi. Niestety w samym Centrum znaczka nie można było zakupić. Sekretariat był zamknięty. Ale za to Pani tam pracująca czyniła wszystkie honory. Pokazała dostępne miejsca, poopowiadała, popromowała tamtejsze winnice i okolice. Bardzo miłe spotkanie. A miejsce z pewnością warte zobaczenia, szczególnie we wrześniu (03-11.09), gdy będzie odbywało się winobranie. 
 
-Maciej-
Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze
19-03-2016 r. - Oczywiście znaczek niedostępny - jedynie co to Pani posiadała pieczątki.
Chwała i wielkie dzięki Piotrowi, który organizując Lubuskie Spotkanie Kolekcjonerów pomyślał o Nas biednych żuczkach odwiedzających to miejsce w drodze do Zielonej Góry i zamówił te znaczki które można było nabyć na spotkaniu, jeszcze raz wielkie dzięki Piotrze