Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 839 Miasto Borne Sulinowo

GPS: 53.585944 16.537788

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 839 Miasto Borne Sulinowo

Borne Sulinowo to miasto położone w województwie zachodniopomorskim nad jeziorem Pile. Leży w odległości około 20 km od Szczecinka i Czaplinka.  Przez lata było to miasto zamknięte, nieobecne na mapach oraz w spisach. Znane tylko miejscowej ludności, oficjalnie nienależące do terytorium Polski, było miastem widmem. Rządzili tu kolejno hitlerowcy i Sowieci. Było niemieckim garnizonem, obozem jenieckim, a następnie ściśle tajną radziecką bazą Północnej Grupy Wojsk. Dopiero w kwietniu 1993 r. miasto zostało przekazane polskim władzom cywilnym. Od tamtego momentu rozpoczął się nowy rozdział w historii Bornego Sulinowa. W dniu dzisiejszym Borne Sulinowo kusi turystów przyrodą, historią i związanymi z nią zagadkami. Jest wymarzonym miejscem dla ludzi poszukujących ciszy i spokoju, grzybiarzy, pasjonatów kolarstwa i żeglarstwa.


Miejsca sprzedaży:
> Centrum Informacji Turystycznej, ul. Bolesława Chrobrego 3A, Borne Sulinowo (web)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 839 Miasto Borne Sulinowo
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 839 Miasto Borne Sulinowo
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 839 Miasto Borne Sulinowo
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 839 Miasto Borne Sulinowo
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 839 Miasto Borne Sulinowo
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 839 Miasto Borne Sulinowo
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 839 Miasto Borne Sulinowo
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 839 Miasto Borne Sulinowo

01.06.2024 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
30.04.2024 - dostępny bez problemów
10.08.2023 - dostępny bez problemów
22.07.2023 - dostępny bez problemów
31.05.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Mirosław Maziarz
Mirosław Maziarz
ZT 839
Komplet czterech znaczków dostępny w IT. W soboty czynne do 13, można dzwonić na numer komórki, jak Pani będzie wolna to podjedzie i sprzeda znaczki. Cena niska 7 zł za sztukę. Miasteczko ciekawe historycznie i bardzo spokojne. Dla tych co szukają ucieczki od tłumów nadmorskich
 
Ewa
No. 839
Cały komplet czterech znaczków bardzo ładnie wyeksponowany w Informacji Turystycznej. Przemiła Pani obdarowała mnie materiałami informacyjnymi z miasta i okolic. Można też wzbogacić swój Dziennik Kolekcjonera o pięć kolorowych, pomysłowych pieczątek.
 
Krzysztof Czupryński jczupryn
jczupryn
Bardzo fajne podejście
Byliśmy w Centrum Informacji Turystycznej w sobotę. Było zamknięte, ale podany był telefon do kontaktu. Po telefonie, po 10 minutach Pani podjechała i otworzyła nam punkt :-)
Bardzo miła obsługa, pani z pasją zaczęła opowiadać o walorach turystycznych i historycznych regionu. Zdecydowanie polecam !!!
 
Krzykos
Krzykos
ZT 839
Stojaki ze znaczkami widoczne w punkcie IT, cena standardowa.
Borne Sulinowo to jedno z młodszych miast w Polsce. Miasto, które ze swojej historii uczyniło atrakcję turystyczną. Została wytyczona ścieżka turystyczno-spacerowa, wzdłuż której znajduje się 21 najciekawszych obiektów.
My trafiliśmy na Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych - jeżdżące ulicami skoty, jeepy, uazy czy motocykle z epoki, doskonale wpisywały w klimat miasta.
Warto tu przyjechać i pooddychać tą atmosferą.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 839
Punkt Informacyjny oznaczony naklejką. Miła Pani chętnie udzielą informacji co można zobaczyć, gdzie smacznie zjeść. Gdyby nie ZT pewnie bym tu nie trafił. Tu można nabyć wszystkie ZT cena standardowa