Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 556 Mury obronne z Bramą Młyńską - Strzelce Krajeńskie

lubuskie
GPS: 52.879791 15.536640

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 556 Mury obronne z Bramą Młyńską - Strzelce Krajeńskie

Mury obronne zostały zbudowane w latach 1272-1290. Wzniesione zostały z nieobrobionego kamienia polnego na zaprawie wapiennej na wysokość 8-9 m, ich długość wynosiła pierwotnie 1700 m, jednak do dnia dzisiejszego zachowało się 1640 m. Wraz z murami przetrwała Brama Młyńska, Baszta Więzienna oraz 37 baszt łupinowych. Brama Młyńska, nazywana też Drezdenecką lub Wschodnią, została wybudowana na początku XIV wieku. Wzniesiona została na wylocie historycznej ul. Młyńskiej i strzegła traktu biegnącego po grobli między dwoma jeziorami miejskimi. Została założona na planie czworobocznym, jest budowlą czterokondygnacyjną, prostopadłościenną, nakrytą dachem dwuspadowym. W 2012 roku z inicjatywy Urzędu Miejskiego zamontowano w Bramie Młyńskiej zrekonstruowaną bronę, wykonaną według historycznych opisów oraz przekazów ikonograficznych.


Miejsca sprzedaży:
> Punkt Informacji Turystycznej, ul. Wojska Polskiego 1

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 556 Mury obronne z Bramą Młyńską - Strzelce Krajeńskie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 556 Mury obronne z Bramą Młyńską - Strzelce Krajeńskie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 556 Mury obronne z Bramą Młyńską - Strzelce Krajeńskie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 556 Mury obronne z Bramą Młyńską - Strzelce Krajeńskie

23.05.2024 - dostępny bez problemów
24.08.2023 - dostępny bez problemów
23.06.2022 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
25.08.2021 - dostępny z małymi problemami
23.08.2021 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
znaczek
Teraz informacja turystyczna jest w odświeżonej stodole ;) Brak informacji na bramce czy jest otwarta czy nie , ale warto "fizycznie" wszystko sprawdzić samemu. :) Od progu wita miła Pani.
 
Lidia Masłowska
Lidia Masłowska
XYZ
Punkt Informacji Turystycznej został przeniesiony na ulicę Wojska Polskiego 1,za murami obronnymi.
 
Robert Salwowski
Bobik
Strzelce Krajenskie
Byłem tu już nie raz. Rzeczywiście mury miejskie robią wrażenie. Łatwo można sobie wyobrazić, jak to wyglądało w czasach świetności tego miasta. Niestety IT jest w niedziele zamknieta, ale to bolączka wielu mniejszych miejscowości w Polsce
 
Dawid Rostowski
Rambo
556
Dostępny za 7 zł.
 
Justyna Romanowicz
ZT
Długo czekałam na moment dojechania do Strzelc Krajeńskich po Znaczek Turystyczny. Wczoraj dojechałam na ulicę Katedralną 15 a punkt IT był zamknięty. Co jeszcze znaczki były widoczne przez okno IT.
 
Slawomir Woźniak
Sławek
556
Ładne miasto. Dzięki uprzejmości Pana z Urzędu znaczek kupiony. Jeszcze raz dziękuję za niespodziankę.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Strzelce Krajeńskie
Znaczek zdobyty pomimo odwiedzin miasta już po zamknięciu IT dzięki uprzejmości pani z informacji, która zostawiła znaczki w kiosku na rynku. Miasteczko warte zwiedzenia, oznaczkowana brama z częścią murów bardzo ładnie odnowiona.
 
Justyna Romanowicz
Re: Strzelce Krajeńskie
Nie wpadłam na to choć to miałam !
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 556
Pomimo wcześniejszej rozmowy telefonicznej, że IT od 01.06. pracuje również w weekendy - takie info było również w sieci - po raz kolejny pocałowałem klamkę. Nie mam możliwości jeździć do Strzelec w dzień powszedni. Miasteczko zwiedziłem, zrobiłem zdjęcie bramy i teraz do Centrali. Więcej tam raczej nie zawitam... no chyba że będzie nowy znaczek albo strzelce trafią do Kanonu OKP
 
Justyna Romanowicz
Re: ZT 556
Też odwiedziłam punkt IT wczoraj i także pocałowałem klamkę. TO JEST NIEDOPUSZCZ
ZALNE
 
Hubert A.
Hubert
Strzelce Krajeńskie
Jakoś nigdy nie mogłem tu dotrzeć w środku tygodnia, stąd i zdobycie znaczka odłożyłem na później. Wczoraj wreszcie nadszedł ten moment i postanowiłem zwiedzić miasto. Jest tu sporo ciekawych miejsc, także tych zasługujących na znaczki. Urzekły mnie mury, katedra i parę innych zabytkowych budynków. Miasto spokojne i czyste. Odwiedziłem punkt IT gdzie oprócz ZT zaopatrzyłem się w różnego typu materiały. Pani w punkcie IT bardzo miła, ale ciągle zajęta, bo punkt licznie odwiedzany przez turystów. Warto zatrzymać się w Strzelcach na dłużej by dokładniej zwiedzić miasteczko.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Ciekawe miejsce, które warto odwiedzić. Punkt Informacji Turystycznej otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. Miła obsługa, miejsce dobrze oznaczone. Cena znaczka 7 zł.
 
Marta i Michał
No. 556
Znaczek dostępny bez problemu w IT w centrum miasta, w cenie 7 zł. W sezonie punkt otwarty również w soboty od 10 do 14 - przesympatyczna obsługa, znająca się na rzeczy, masa ciekawych materiałów o regionie i wzorowo oznakowane miejsce sprzedaży znaczka. Po raz kolejny znaczek zdobyliśmy przy pomocy roweru i co nas zaskoczyło to możliwość objechania murów miejskich wytyczonym wzdłuż nich szlakiem rowerowym - świetny pomysł! Strzelce wyróżniają się masą przeróżnych szlaków, zauważa się dbałość o każdego turystę i to powinno Was przyciągnąć do tego miasteczka, bo każdy znajdzie coś dla siebie. :)
 
Leszek
STRZELCE KRAJEŃSKIE
UROCZE MIASTECZKO, WARTO ODWIEDZIĆ. W INFORAMCJI TURYSTYCZNE BARDZO MIŁA OBSŁUGA. ZT W CENIE 7 ZŁ. WCHODZAC DO PUNKTU INFORMACJI ZARAZ WIDAĆ WYSTAWIONE ZT.
 
Marta
Punkt IT
Znalazłam na stronie Strzeleckiego Ośrodka Kultury godziny otwarcia Punktu IT. Punkt jest otwarty w dni powszednie od 8 do 16, a w weekendy niestety zamknięty. Na stronie ośrodka w górnym prawym narożniku jest odnośnik do podstrony IT, gdzie można znaleźć więcej informacji i publikacje dotyczace miasta.