Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 851 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 851 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 224 Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi

łódzkie
GPS: 51.776353 19.455533

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 224 Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi znajduje się w zabytkowym budynku z 1856 roku według projektu Jana Karola Mertschinga. W budynku pierwotnie mieściła się Szkoła Powiatowa Realna, następnie Łódzka Szkoła Rzemieślnicza, na krótko w gmachu urzędował także Magistrat łódzki. Obecny budynek to efekt wizji dwóch łódzkich architektów – Hilarego Majewskiego (1884) oraz Wiesława Lisowskiego (w latach 1924-1925). Ostatecznie budynek otrzymał klasycystyczną formę okazałego czteropiętrowego gmachu. Od 1945 roku stał się siedzibą Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego, które stało się największym muzeum w Łodzi. Muzeum gromadzi eksponaty: archeologiczne związane z prehistorią regionu, etnograficzne, numizmatyczne, a także udostępnia zbiory kultur pozaeuropejskich (japońskiej, afrykańskiej). Posiada również ciekawy zbiór Działu Widowisk Lalkowych. Muzeum mieści się w jednym z charakterystycznych miejsc Łodzi, a mianowicie na Placu Wolności z pomnikiem Tadeusza Kościuszki projektu Mieczysława Lubelskiego.


Miejsca sprzedaży:
Muzeum - Plac Wolności 14, Łódź

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 224 Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 224 Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 224 Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 224 Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 224 Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 224 Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 224 Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 224 Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 224 Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi

03.05.2019 - dostępny bez problemów
27.04.2019 - dostępny bez problemów
15.03.2019 - dostępny bez problemów
23.11.2018 - dostępny bez problemów
02.11.2018 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Skała
Archeologia
I ja po wielu przymiarkach dotarłem do Łodzi i do Muzeum generalnie jestem zadowolony z ekspozycji dużo ciekawych monet z o okresu późno średniowiecza, wykopaliska.Cena Znaczków 224 225 9PLN
 
Dominika
Dostepnosc
Cena 9 zł, dostępny jest tam również znaczek 255, który nie jest w tym punkcie oznaczony na mapie. We wtorki wejście do muzeum bezpłatne
 
Piotr Uba
Piotr Uba
zmiana ceny
Zajrzałem do muzeum podczas powrotu z rajdu po Uniejowie. Nie było czasu zwiedzać, ale ZT miałem już z poprzedniej wizyty w Łodzi. Tym razem zajrzałem po pieczątkę. Zaskoczyła mnie cena znaczka - 9 złotych. Jeszcze bardziej zaskoczyła mnie odpowiedź pani obsługującej kasę - zdrożały u nas, bo w najnowszej dostawie znaczki zdrożały. Wyjaśniłem, że cena znaczków od ładnych paru lat jest stała, więc zwyżka ceny to decyzja samego muzeum. Oczywiście samo muzeum jak najbardziej warte obejrzenia. Żałuję, że tego dnia akurat zabrakło mi czasu. Do Łodzi będę musiał jeszcze zajrzeć na kilka dni.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 224
Muzeum Archeologiczne w Łodzi zdobywam od zdaje się 3 lat. Nigdy nie było na zwiedzanie wystarczajacej ilości czasu, ale tym razem się udało. Wystawa numizmatyczna to wiele ciekawostek i przynajmniej pół godziny zwiedzania. Nieco więcej czasu warto poświęcić na archeologię, bo tu w gąszczu eksponatów pojawia się kilka tzw. perełek. Dodatkowo trafiłem na wystawę czasową poświęconą zrabowanym eksponatom kolekcji egzotycznej. Tu również jest co oglądać i dla takich chwil warto w niektóe miejsca wracać. Chyba njmniej czasu poświęciłem wystawie etnograficznej, ale i ta potrafi zaskoczyć i zaciekawić. W muzeum spędziłem dwie godziny i z tej wizyty jestem bardzo zadowolony. Szkoda tylko, że to jedyna placówka w Łodzi posiadająca własny znaczek turystyczny.
 
Joanna Wiese
Kidakaszalaja
zabrakło logicznego myślenia
We wtorki zwiedzenie Muzeum jest darmowe. 3 Panów Ochroniarzy poinformowało mnie, że nie mogę kupić ZT, gdyż Pani Kasjerka nie przyszła do pracy i nie ma nikt z nich dostępu do ZT. Trochę przykra sprawa, szczególnie jak się nadkłada drogi na prawie 800 kilometrowej trasie aby odwiedzić wybraną atrakcję.(Myślę, że następnym razem gdy Pani Kasjerka będzie miała w planie nie przyjść do pracy - mogłaby zostawić ZT miłym Panom Ochroniarzom, powinni sobie poradzić z ich sprzedażą) :(
 
Paweł Kaczmarski
Paweł Kaczmarski
Pawel Kaczmarski
Muzeum małe, ale ciekawe.
Znaczek dostępny w sklepiku przy kaise. Cena 7 PLN.
 
Katarzyna Czerkawska
Katarzyna Czerkawska
Muzeum
Znaczek dostępny przy kasie :) muzeum warte odwiedzenia. Bardzo ciekawa wystawa etnograficzna oraz archeologiczna :) polecam ;)
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
# 224
Znaczek dostępny w kasie. Bardzo sympatyczne muzeum - choć stosunkowo niewielkie. Dla nas najciekawsza była część archeologiczna i numizmatyczna. Warto zajrzeć!
 
ROBAS
muzeum
znaczek dostępny bez problemu za 7 zł
 
Tomek6
Super!
Wszystko fajnie, znaczki dostępne bez problemu, pani wiedziała o co chodzi Ogólnie obsługa miła, a i same muzeum bardzo ciekawe. Podsumowując- miejsce godne polecenia!
 
Marta i Michał
No. 224
Znaczek dostępny w kasie muzeum, cena bez zmian, a ekspozycja bez zarzutu - naklejka na okienku kasy, a znaczki wystawione w widocznym miejscu.
 
kulahula
Miejsce godne polecenia
Ciekawa ekspozycja, miła obsługa, znaczki ładnie wyeksponowane i dostępne od Nas pięć gwiazdek  ;)      ***** 
 
Sławek
dostępność-cena
Znaczek dostepny  7 zł. Od miłej Pani można otrzymać uletkę.
 
obserwator
cena znaczka
cena 7zł
 
Lilla
Dostępność ZT
ZT jest wyeksponowany odpowiednio na szybie kasy naklejka z logo Znaczka Turystycznego, cena znaczka 7.00 zł