Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 280 Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

GPS: 52.785750 17.746115

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 280 Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie powstało na terenie dawnego grodu, położonego na półwyspie wrzynającym się w Jezioro Biskupińskie. Ślady prehistorycznego grodu odkryto w tym miejscu przypadkowo w latach 30. XX wieku, kiedy to na skutek obniżenia się poziomu wód z jeziora zaczęły wystawać fragmenty umocnień starożytnej osady. W międzyczasie zaczęto odnajdywać różne zabytkowe przedmioty, a sprawę znaleziska nagłośnił miejscowy nauczyciel, którego o znaleziskach poinformowały dzieci uczęszczające do szkoły. Jeszcze przed wojną rozpoczęto prace archeologiczne, które kontynuowano jeszcze po wojnie. W 1950 roku teren wykopalisk uznano za muzeum. Obecnie Muzeum Archeologiczne w Biskupinie to wyjątkowe miejsce zarówno dla pasjonatów historii jak i zwykłych turystów. Cztery rekonstrukcje przedstawiają obozowisko łowców i zbieraczy epoki kamienia, osadę pierwszych rolników i osadę obronną ludności kultury łużyckiej, a także wioskę wczesnopiastowską. W pawilonie muzealnym prezentowana jest wystawa stałą pt. „Świt historii nad Jeziorem Biskupińskim” oraz wystawy czasowe. W rezerwacie znajduje się też „Zwierzyniec”, a od maja do września, na terenie wszystkich rekonstrukcji, można spotkać odtwórców dawnych rzemiosł. 


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Archeologiczne w Biskupinie (punkty sprzedaży pamiątek na terenie muzeum), Biskupin 3

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 280 Muzeum Archeologiczne w Biskupinie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 280 Muzeum Archeologiczne w Biskupinie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 280 Muzeum Archeologiczne w Biskupinie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 280 Muzeum Archeologiczne w Biskupinie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 280 Muzeum Archeologiczne w Biskupinie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 280 Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

17.03.2024 - znaczek niedostępny
24.02.2024 - znaczek niedostępny
17.09.2023 - dostępny bez problemów
15.07.2023 - dostępny bez problemów
11.06.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Kasia
Gg
Znaczka nie można nabyć przy kasie tylko w sklepiku, który otwarty jest dopiero od maja.
 
Wojciech Rudny
Wojtas
Muzeum archeologiczne w Biskupinie
Znaczek dostępny bez problemu w cenie 7zł.
 
Radzioactive
280
Jedna z turystycznych wizytówek Polski, zdecydowanie warta zobaczenia. Niestety, tegoroczny festyn archeologiczny z wiadomych względów, odbył się w mocno okrojonej formie.
 
Alicja Dwornik
Alicja Dwornik
Alicja Dwornik
Warto zobaczyć. Bardzo ciekawe miejsce!
 
Artur
Muzeum Archeologiczne w Biskupinie
Drugie podejście, szkoda
 
Ewa Wichan
Geminus9
Eva Wi
ZT 280. Znaczki i wiele pamiątek dostępne w kasie i na terenie osady.Rezerwat archeologiczny pięknie usytuowany nad Jeziorem Biskupińskim.Dostępna kolejka wąskotorowa Gąsawa- Żnin, Statek "Diabeł Wenecki"- atrakcje dla dzieci m.in. lekcje lepienia z gliny , strzelania z łuku. Najstarsze pozostałości obozowiska łowców reniferów sprzed 10-12 tys.lat.Rekonstrukcja prehistorycznego osiedla kultury łużyckiej i wiele ciekawych eksponatów z pradziejów ludzkości na tych ziemiach oraz żywe okazy zwierząt hodowlanych czynią to miejsce wyjątkowym zarówno dla historyków, pasjonatów, jak i rodzin z dziećmi w każdym wieku. Powroty po latach ze swoimi dziećmi czy wnukami dają dużo radości.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No. 280
Dla większości dzieciaków mieszkających w bliższej lub dalszej okolicy Biskupina to był obowiązkowy punkt szkolnych wycieczek. Byliśmy tam w czasach podstawówki, wróciliśmy po około 20 latach i jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Widać, że osada i jej okolice się rozwijają, coraz więcej atrakcji powstaje prowadząc turystę przez różne epoki. W najważniejszym punkcie rezerwatu w osadzie na półwyspie można obserwować dawne zawody i zapoznać się z historią wykopalisk prowadzonych na tych terenach. Znaczki dostępne bez problemu w cenie 7 zł - widzieliśmy je zarówno w punkcie z pamiątkami obok kasy, jak i w osadzie. Plusem zakupu w punkcie obsługi turysty jest możliwość płatności kartą.
 
WioletaZuziaDarek Lemańscy
WioletaZuziaDarek Lemańscy
Biskupin
Znaczek dostępny na stoisku z pamiątkami (budynek z kasami). Zmienia się to miejsce na przestrzeni lat i to cieszy. A samo miejsce cały czas warte zwiedzania.
 
Mac
............
Znaczek niedostępny. Mają być rychło zamówione.
 
Hubert A.
Hubert
Biskupin
Czekaliśmy pół roku i wreszcie dzisiaj pojawiła się okazja, by kolejny raz odwiedzić to miejsce. Przez ostatnie lata sporo się tutaj zmieniło (na lepsze oczywiście), a dzisiaj trafiliśmy na całą masę atrakcji związanych z majowym weekendem. Cała rodzina bardzo zadowolona z wycieczki, a znaczek bez problemów dostępny w punkcie z pamiątkami. Ponadto w jednej z chat osady obronnej na "wyspie" w sklepiku z pamiątkami również widziana znaczkowa naklejka, ale czy był znaczek nie wiemy. Do Biskupina warto wpaść z rana, bo w południe jak już się wszyscy obudzą to z postojem może być lekki problem, szczególnie w długie weekendy. Polecamy wizytę w Biskupinie, szczególnie na taki całodniowy pobyt, bo ciekawych eksponatów tutaj nie brakuje.
 
Kamil Walensiak
No 280
Znaczek dostępny w stoisku z pamiątkami, pieczatka w kasie muzeum.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 280
Znaczek słabo widoczny w natłoku gadżetów.Gdybym nie wiedział o nim to bym go nie kupił Znaczek odwrócony kartką do kupującegoa ma małe szanse na nowych nabywców nie związanego ZT. Cena 7 zł
 
Maurycy
Znaczek Turystyczny 280
Znaczek dostępny w sklepiku z pamiątkami w cenie standardowej - 7,00 złotych.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 280
Znaczek widoczny na wystawie, w cenie standardowej - 7,00 zł.