Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 1117 Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie

GPS: 50.381593 18.901570

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1117 Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie

Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek powstało z szacunku do historii i z potrzeby serca pana Piotra Mankiewicza. Początkowo miała to być swego rodzaju izba pamięci i wspomnień dla piekarzy, jednak miejsce cieszyło się dużym powodzeniem wśród wycieczek szkolnych i to właśnie dzieci stały się głównymi odbiorcami. Kolekcjonerska pasja sprawiła, że z czasem przybywało eksponatów w muzeum, przez co rozwinęło się tematycznie z „Muzeum Chleba” w „Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek”. W muzeum zapoznać się można z wszystkimi etapami powstawania chleba. Prezentowana jest praca rolnika, młynarza i piekarza, a zbiory obejmują nie tylko narzędzia pracy, ale także książki, pocztówki i dokumenty.  Zobaczyć tu można również cukiernię z przełomu XIX i XX w., w pełni wyposażoną dawną klasę szkolną oraz kuchnię śląską, a wszystko to w otoczeniu górnośląskich tradycji. Jest tu mnóstwo przedmiotów codziennego użytku, których obecnie już nie ma, ale ich pomysłowość i użyteczność wywołuje zdziwienie i nierzadko uśmiech na twarzy zwiedzających.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek, ul. Z. Nałkowskiej 5, Radzionków


06.03.2024 - dostępny bez problemów
01.09.2023 - dostępny bez problemów
23.08.2023 - dostępny bez problemów
17.06.2023 - dostępny bez problemów
02.06.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Dominik Wiśniewski
Dominik Wiśniewski
Muzeum
Znaczek zdobyty i miejsce odwiedzone podczas tegorocznej edycji Industriady. Miejsce stworzone i urządzone ze smakiem..chleba. :)
 
Mirosław Maziarz
Mirosław Maziarz
ZT 1117
Muzeum tylko do oglądnięcia tylko podczas zwiedzania grupowego. Pani obiecała dodać informację na stronę muzeum o terminach wycieczek. Ja zakupiłem jedynie znaczek z nadzieją że może kiedyś tu wrócę z dzieciakami np. :) Cena znaczka 10 zł
 
Piotr Pogan
Piotrek
ZT 1117
Warto zobaczyć, a zwłaszcza starą klasę i jej wyposażenie.
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 1117 Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie
Mnóstwo eksponatów prezentowanych w sposób ciekawy dla zwiedzających. Co, jak, dlaczego, poparte wyjaśnieniami. Dawna mądrość jest przekazywana następnym pokoleniom, co choćby już w obecnych czasach jest na wagę złota. To jest ta prawdziwa edukacja dająca najwięcej. Bardzo przyjazne Muzeum z uprzejmą, elastyczną i miłą obsługą. Możliwość zwiedzania powiązana z warsztatami ale dzięki elastyczności personelu można też zwiedzić Muzeum w sposób odbiegający od harmonogramu. Polecamy bo naprawdę warto.
 
Krzysztof Ulka
krist58
No. 1117 Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie
Przed wyjazdem do muzeum, warto zadzwonić i upewnić się czy muzeum czynne, gdyż otwarte jest jedynie gdy jest rezerwacja wycieczek. Turyści indywidualni są dołączani do wycieczek, a zwiedzić muzeum naprawdę warto. Oprócz znaczka dostępna jest pieczątka.0
 
Janusz z TG
1117
Bardzo sympatyczna i uprzejma Pani sprzedała mi nr 1117 za 8zł dorzucając jeszcze kartkę informującą o ZT, oraz zakładkę do książki. Znaczek sprzedawany od dziś (wczoraj Muzeum było nieczynne), więc jeszcze ciepły, ale to nie sztuka zdobyć, skoro się mieszka "za miedzą". Mój pierwszy wpis na tej stronie zbiegł się z premierą nowego znaczka, i to z najbliższej okolicy :)