Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1298
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1298!

No. 994 Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie

GPS: 52.173066 20.807589

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 994 Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie

Muzeum Dulag 121 powstało w 2010 roku w Pruszkowie. Siedziba muzeum mieści się na skraju zabytkowego kompleksu dawnych Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego, gdzie w okresie od 6 sierpnia 1944 roku do 16 stycznia 1945 roku funkcjonował niemiecki obóz przejściowy Durchgangslager 121, przez który przeszło około 650 tys. ludności cywilnej z Warszawy i okolic. Muzeum zajmuje się pielęgnowaniem pamięci i zbieraniem wiedzy na temat losów mieszkańców Warszawy wypędzonych z miasta w czasie trwania Powstania Warszawskiego, dokumentowaniem historii niemieckiego obozu przejściowego Dulag 121 oraz popularyzacją wiedzy na temat historii i dziedzictwa kulturowego Pruszkowa i okolic.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Dulag 121, ul. 3 Maja 8A, Pruszków


01.03.2024 - dostępny bez problemów
12.11.2023 - dostępny bez problemów
24.09.2023 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
24.06.2023 - dostępny bez problemów
15.02.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Mirosław Maziarz
Mirosław Maziarz
ZT994
Muzeum, małe skromne, ale jak najbardziej warte zobaczenia i poznania historii ludzi transportowanych do tego obozu przejsciowego
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Czekaliśmy na otwarcie muzeum, ale niestety o 12.00 w niedzielę, kiedy powinno być otwarte muzeum, jednak nie było,
 
Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
ZT
Małe muzeum opowiadające historie ludzi przebywających tutaj po Powstaniu Warszawskim. Zakupiłem ostatni znaczek ze stojaczka.
 
Dominik Wiśniewski
Dominik Wiśniewski
ZT 994
Warto odwiedzić. Muzeum ciekawie zorganizowane, w miejscu z historią, którą trzeba znać. Prawdopodobnie kupiłem dzisiaj ostatni znaczek, wieszaczek został pusty.
 
Dariusz Lutoborski
Lutodar
No. 994 Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie
Muzeum zwiedzone. Znaczek nabyty. w
Wrażenie robi makieta obozu na piętrze muzeum.
 
Roman Binder
borsuk
Dulag
Napisze krótko, muzeum które obowiązkowo należy zwiedzić bez pośpiechu. Łezka w oku się kręci jak się słucha co tysiące ludzi przeżywało.
Makieta na pierwszym piętrze przedstawia ogromny obszar obozu.
 
Piotr Uba
Piotr Uba
***
Kolejne miejsce, które poznaliśmy dzięki ZT. Tu trzeba zajrzeć, żeby doznać wrażeń, których opisać nie sposób. Piorunujące wrażenie robi makieta obozu na piętrze muzeum uzmysławiająca wielkość obozu.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 994
I tu napisze, że to moja nie pierwsza wizyta w Muzeum i na pewno nie ostatnia, Tym razem placówkę odwiedziłem by zdobyć Znaczek Turystyczny, który to pojawił się w placówce. Muzeum mieści się w dawnej portierni Pruszkowskich Zakładów Naprawy Taboru Kolejowego. To muzeum w dużej mierze Inter aktywne trzeba zarezerwować sobie trochę czasu by to odsłuchać. Można wyjść też na teren byłych zakładów by zobaczyć instalacje pomnika Tędy Przeszła Warszawa. Cena znaczka 8 zł. Będąc w Pruszkowie można jeszcze zdobyć ZT No.993 w muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
muzeum
Bardzo interesujące miejsce prezentujące w ciekawy sposób historię pruszkowskiego obozu. Ciekawa ekspozycja oraz możliwość wejścia na teren dawnych zakładów kolejowych gdzie można obejrzeć budynki, w których mieścił się obóz. ZT dostępny bez problemu.