Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1018
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1018!

No. 584 Muzeum Dwór Feillów - Wola Zręczycka

GPS: 49.893919 20.245576

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 584 Muzeum Dwór Feillów - Wola Zręczycka

Muzeum Dwór Feillów mieści się w zabytkowym drewnianym dworku odbudowanym po pożarze starego budynku w połowie lat 30-tych XX wieku. Obiekt zaprojektowany przez inż. Władysława Jenknera, pradziadka obecnego właściciela, był do 1945 roku własnością rodziny Feill. W połowie XIX wieku, sprzedawszy uprzednio browar pod Wiedniem, trzech braci zakupiło klucz majątków, pośród których znajdowała się posiadłość ziemska na Woli Zręczyckiej. W roku 1945 właściciele zostali wywłaszczeni, a majątek przejął Skarb Państwa. W maju 2013 roku, dzięki wieloletnim staraniom spadkobierców rodziny Feill dwór powrócił w ręce rodziny. Wystawa stała w muzeum stanowi pewnego rodzaju kapsułę czasu, która przenosi nas do momentów, w których muzea nie istniały. Nawiązuje ona do tradycji, kiedy pomiędzy wiekiem XVI a XVIII właściciele ziemscy w swoich rezydencjach tworzyli gabinety osobliwości. Gromadzili w nich to, co uznali za godne wyróżnienia i pokazania swoim gościom. Zwiedzanie Muzeum jest bezpłatne. Znaczek turystyczny można nabyć po dokonaniu darowizny w postaci cegiełki o wartości 7 zł, która jest w całości przeznaczona na cele statutowe Muzeum.

Zwiedzanie muzeum i zakup znaczka możliwy po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Dwór Feillów - Wola Zręczycka, Zręczyce 51, Gdów (preferowany wcześniejszy kontakt telefoniczny tel: 12 281 06 51)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 584 Muzeum Dwór Feillów - Wola Zręczycka
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 584 Muzeum Dwór Feillów - Wola Zręczycka
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 584 Muzeum Dwór Feillów - Wola Zręczycka
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 584 Muzeum Dwór Feillów - Wola Zręczycka
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 584 Muzeum Dwór Feillów - Wola Zręczycka
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 584 Muzeum Dwór Feillów - Wola Zręczycka

13.08.2020 - dostępny bez problemów
15.02.2020 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
27.09.2019 - dostępny bez problemów
29.08.2019 - dostępny bez problemów
31.03.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Mirosław Maziarz
Mirosław Maziarz
ZT584
Długo polowałem na ten znaczek, jakoś nigdy nie było po drodze. Ostatnio jadąc autostradą A4 pomyślałem a zajadę może będę miał jak zawsze szczęście i będzie otwarte i udało się
 
Krzysztof Ulka
krist58
No. 584 Muzeum Dwór Feillów - Wola Zręczycka
Mimo próby kontaktu telefonicznego, brak odzewu. Jednak rozgrzeszeniem może być,wspaniała pogoda i to, że byliśmy w niedzielę w późne popołudnie.
 
Aneta Tyl
Re: No. 584 Muzeum Dwór Feillów - Wola Zręczycka
Proszę wybaczyć, ale rozgrzeszenia nie potrzebujemy. Wszędzie, i na stronie internetowej i na bramie dworku jest napisane, że konieczne jest wcześniejsze umówienie się na wizytę. To oznacza, że skontaktować należy się przynajmniej na dzień przed wizytą, a nie w momencie, kiedy stoi się pod obiektem. Obiekt jest prywatny, udostępniany bezpłatnie. My też mamy swoje prywatne życie i nie mamy żadnego obowiązku tkwić o każdej porze dnia i nocy wyczekując turysty od znaczków. Proszę sobie też wyobrazić, że istnieją w Polsce miejsca, gdzie nie ma zasięgu telefonii komórkowej. Byliśmy na tygodniowych wakacjach w takim właśnie miejscu. Gdyby Państwo zadzwonili dzień wcześniej pytając o możliwość odwiedzenia nas w niedzielę, dowiedzielibyście się, że z powodu naszego wyjazdu nie będzie takiej możliwości.
Zawsze serdecznie witamy każdego gościa w naszych progach, jednak brak szacunku dla naszego prywatnego życia i roszczeniowa postawa niektórych turystów od znaczków kompletnie nas roztraja. Udostępniamy Wam nasz prywatny dom bezpłatnie, poświęcamy Wam nasz cenny czas, a niektórzy z Was nie potrafią nawet tyle zrobić, żeby umówić się z nami wcześniej na wizytę wtedy, kiedy nie tylko im, ale i nam pasuje. I to jest dla nas bardzo przykre.
 
Bernadetta Stochel
Berta
Dwór
Ciekawi i serdeczni Właściciele oraz niesamowita historia Dworu !!
 
Robert Romanowski
ROBAS
DWÓR FEILLÓW
Warto włożyć trochę wysiłku aby dotrzeć w to urocze miejsce z duszą. Przemiła właścicielka która wraz z mężem włożyła bardzo wiele czasu i wysiłku by doprowadzić to miejsce by miało swój urok
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
dwór
Ciekawe miejsce położone w pięknej okolicy i przemiła pani właścicielka, która bardzo ciekawie opowiada o dworze i nie tylko. Z trafieniem w to miejsce jest tak, że wydaje się, że będzie trudno trafić a tak naprawdę trafia się bez problemu.
 
Slawomir Woźniak
Sławek
584
Miejsce ciekawe .Uważam ,że właśnie Znaczki Turystyczne powinny promować miejsca tworzone przez ludzi z pasją , a tacy są sympatyczni właściciele.To miejsce się tworzy , a dzięki ZT przyjedzie nas wielu, docenimy trud i zapał spadkobierców rodu.
Jedna uwaga ,jakieś oznakowanie dojazdu by pomogło szybciej znaleźć dworek.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Zaciekawiona poprzednim wpisem wstukałam GPS w nawigację i zajechałam dokładnie pod drzwi dworku. Jeśli się wpisze Zręczyce 51 też się dojedzie w to samo miejsce. Na internetowej stronie dworku są podane godziny, w których można przyjechać, codziennie 10.00-20.00. Miniaturka psa obronnego robi tyle hałasu, że okolicę stawia na nogi. Poza tym furtka otwarta, drzwi otwarte, można śmiało wchodzić. A w holu znaczki wystawione, widać od razu. Cena 7 zł. Sam dworek niewielki, ale ładny, na pewno wart zobaczenia.
 
Benek KUCZYŃSKI
Benek KUCZYŃSKI
Dostępny, ale...
Chyba moje szczęście - nie mogłem się dostukać. Bardzo ciężko trafić, zero oznakowania. Po nawigacji że strony znaczkowej wyjeżdża się na manowce.
 
Hubert A.
Hubert
Re: Dostępny, ale...
Powyżej w miejscu gdzie opisano punkt sprzedaży jest informacja (preferowany wcześniejszy kontakt telefoniczny). Podane są też odnośniki do strony internetowej, gdzie wszystko, łącznie z kontaktem telefonicznym i dojazdem można sprawdzić. Na naszej stronie znacznik na mapie i współrzędne wskazują lokalizację obiektu, ale już my nie mamy wpływu na to jakiej nawigacji używasz i jaką drogą doprowadzi Ciebie do celu. Jeśli są rozbieżności we współrzędnych to takie uwagi należy zgłaszać i do nas nadsyłać. W tym przypadku póki co takich sygnałów nie było.
 
Zdzisław Bednarski
dzidek
Dwór
Z pewnością są bardziej okazałe i piękniejsze dwory,ale ten jest niezwykły.Po wielu latach wrócił w ręce rodziny dawnych właścicieli,a ludziom tym z pewnością nie zależało tylko na odzyskaniu majątku.Widać że oddają mu cały swój czas,siły i serce.Ten dwór po prostu żyje.
 
Krzykos
ZT 584
Cena standardowa - 7 zł. Jak na razie, do obejrzenia nie ma za wiele eksponatów, ale i tak z każdego przedmiotu mówi do nas historia. Sympatyczny Gospodarz ciekawie opowiada i obiecuje, że będzie pracował nad powiększeniem ekspozycji - trzeba będzie tu wrócić za jakiś czas. Polecam odwiedziny dworu!