Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 584 Muzeum Dwór Feillów - Wola Zręczycka

GPS: 49.893919 20.245576

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 584 Muzeum Dwór Feillów - Wola Zręczycka

Muzeum Dwór Feillów mieści się w zabytkowym drewnianym dworku odbudowanym po pożarze starego budynku w połowie lat 30-tych XX wieku. Obiekt zaprojektowany przez inż. Władysława Jenknera, pradziadka obecnego właściciela, był do 1945 roku własnością rodziny Feill. W połowie XIX wieku, sprzedawszy uprzednio browar pod Wiedniem, trzech braci zakupiło klucz majątków, pośród których znajdowała się posiadłość ziemska na Woli Zręczyckiej. W roku 1945 właściciele zostali wywłaszczeni, a majątek przejął Skarb Państwa. W maju 2013 roku, dzięki wieloletnim staraniom spadkobierców rodziny Feill dwór powrócił w ręce rodziny. Wystawa stała w muzeum stanowi pewnego rodzaju kapsułę czasu, która przenosi nas do momentów, w których muzea nie istniały. Nawiązuje ona do tradycji, kiedy pomiędzy wiekiem XVI a XVIII właściciele ziemscy w swoich rezydencjach tworzyli gabinety osobliwości. Gromadzili w nich to, co uznali za godne wyróżnienia i pokazania swoim gościom. Zwiedzanie Muzeum jest bezpłatne. Znaczek turystyczny można nabyć po dokonaniu darowizny w postaci cegiełki o wartości 7 zł, która jest w całości przeznaczona na cele statutowe Muzeum.

Zwiedzanie muzeum i zakup znaczka możliwy po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Dwór Feillów - Wola Zręczycka, Zręczyce 51, Gdów (preferowany wcześniejszy kontakt telefoniczny tel: 12 281 06 51)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 584 Muzeum Dwór Feillów - Wola Zręczycka
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 584 Muzeum Dwór Feillów - Wola Zręczycka
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 584 Muzeum Dwór Feillów - Wola Zręczycka
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 584 Muzeum Dwór Feillów - Wola Zręczycka
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 584 Muzeum Dwór Feillów - Wola Zręczycka
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 584 Muzeum Dwór Feillów - Wola Zręczycka

25.09.2022 - dostępny bez problemów
28.05.2022 - dostępny bez problemów
14.11.2021 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
01.08.2021 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
02.07.2021 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Adam
saddam
ZT 584
Gorąco polecam każdemu to miejsce. Na odwiedziny umówiłem się telefonicznie dzień wcześniej. Na miejsce da się dojechać bez większych problemów. Gospodarze są przesympatyczni. Poświęcili swój wolny czas, żeby poopowiadać o historii rodziny Feill i pokazać dworek. Cieszy, że można jeszcze spotkać takich ludzi z pasją.
Jako ciekawostkę mogę dodać, że gospodarze przyczynili się do powstania innego Znaczka Turystycznego w naszym pięknym kraju :)
 
Leszek Mikołajczyk gajus21
gajus21
Okolice
Rewelacyjne okolice, szczególnie trasa do tego miejsca prowadzi wąską drogą przez las. Naprawdę warto się tą trasą przejechać. A miejsce też w porządku.
 
Mirosław Maziarz
Mirosław Maziarz
ZT584
Długo polowałem na ten znaczek, jakoś nigdy nie było po drodze. Ostatnio jadąc autostradą A4 pomyślałem a zajadę może będę miał jak zawsze szczęście i będzie otwarte i udało się
 
Krzysztof Ulka
krist58
No. 584 Muzeum Dwór Feillów - Wola Zręczycka
Mimo próby kontaktu telefonicznego, brak odzewu. Jednak rozgrzeszeniem może być,wspaniała pogoda i to, że byliśmy w niedzielę w późne popołudnie.
 
Aneta Tyl
Re: No. 584 Muzeum Dwór Feillów - Wola Zręczycka
Proszę wybaczyć, ale rozgrzeszenia nie potrzebujemy. Wszędzie, i na stronie internetowej i na bramie dworku jest napisane, że konieczne jest wcześniejsze umówienie się na wizytę. To oznacza, że skontaktować należy się przynajmniej na dzień przed wizytą, a nie w momencie, kiedy stoi się pod obiektem. Obiekt jest prywatny, udostępniany bezpłatnie. My też mamy swoje prywatne życie i nie mamy żadnego obowiązku tkwić o każdej porze dnia i nocy wyczekując turysty od znaczków. Proszę sobie też wyobrazić, że istnieją w Polsce miejsca, gdzie nie ma zasięgu telefonii komórkowej. Byliśmy na tygodniowych wakacjach w takim właśnie miejscu. Gdyby Państwo zadzwonili dzień wcześniej pytając o możliwość odwiedzenia nas w niedzielę, dowiedzielibyście się, że z powodu naszego wyjazdu nie będzie takiej możliwości.
Zawsze serdecznie witamy każdego gościa w naszych progach, jednak brak szacunku dla naszego prywatnego życia i roszczeniowa postawa niektórych turystów od znaczków kompletnie nas roztraja. Udostępniamy Wam nasz prywatny dom bezpłatnie, poświęcamy Wam nasz cenny czas, a niektórzy z Was nie potrafią nawet tyle zrobić, żeby umówić się z nami wcześniej na wizytę wtedy, kiedy nie tylko im, ale i nam pasuje. I to jest dla nas bardzo przykre.
 
Bernadetta Stochel
Berta
Dwór
Ciekawi i serdeczni Właściciele oraz niesamowita historia Dworu !!
 
Robert Romanowski
ROBAS
DWÓR FEILLÓW
Warto włożyć trochę wysiłku aby dotrzeć w to urocze miejsce z duszą. Przemiła właścicielka która wraz z mężem włożyła bardzo wiele czasu i wysiłku by doprowadzić to miejsce by miało swój urok
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
dwór
Ciekawe miejsce położone w pięknej okolicy i przemiła pani właścicielka, która bardzo ciekawie opowiada o dworze i nie tylko. Z trafieniem w to miejsce jest tak, że wydaje się, że będzie trudno trafić a tak naprawdę trafia się bez problemu.
 
Slawomir Woźniak
Sławek
584
Miejsce ciekawe .Uważam ,że właśnie Znaczki Turystyczne powinny promować miejsca tworzone przez ludzi z pasją , a tacy są sympatyczni właściciele.To miejsce się tworzy , a dzięki ZT przyjedzie nas wielu, docenimy trud i zapał spadkobierców rodu.
Jedna uwaga ,jakieś oznakowanie dojazdu by pomogło szybciej znaleźć dworek.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Zaciekawiona poprzednim wpisem wstukałam GPS w nawigację i zajechałam dokładnie pod drzwi dworku. Jeśli się wpisze Zręczyce 51 też się dojedzie w to samo miejsce. Na internetowej stronie dworku są podane godziny, w których można przyjechać, codziennie 10.00-20.00. Miniaturka psa obronnego robi tyle hałasu, że okolicę stawia na nogi. Poza tym furtka otwarta, drzwi otwarte, można śmiało wchodzić. A w holu znaczki wystawione, widać od razu. Cena 7 zł. Sam dworek niewielki, ale ładny, na pewno wart zobaczenia.
 
Benek KUCZYŃSKI
Benek KUCZYŃSKI
Dostępny, ale...
Chyba moje szczęście - nie mogłem się dostukać. Bardzo ciężko trafić, zero oznakowania. Po nawigacji że strony znaczkowej wyjeżdża się na manowce.
 
Hubert A.
Hubert
Re: Dostępny, ale...
Powyżej w miejscu gdzie opisano punkt sprzedaży jest informacja (preferowany wcześniejszy kontakt telefoniczny). Podane są też odnośniki do strony internetowej, gdzie wszystko, łącznie z kontaktem telefonicznym i dojazdem można sprawdzić. Na naszej stronie znacznik na mapie i współrzędne wskazują lokalizację obiektu, ale już my nie mamy wpływu na to jakiej nawigacji używasz i jaką drogą doprowadzi Ciebie do celu. Jeśli są rozbieżności we współrzędnych to takie uwagi należy zgłaszać i do nas nadsyłać. W tym przypadku póki co takich sygnałów nie było.
 
Zdzisław Bednarski
dzidek
Dwór
Z pewnością są bardziej okazałe i piękniejsze dwory,ale ten jest niezwykły.Po wielu latach wrócił w ręce rodziny dawnych właścicieli,a ludziom tym z pewnością nie zależało tylko na odzyskaniu majątku.Widać że oddają mu cały swój czas,siły i serce.Ten dwór po prostu żyje.
 
Krzykos
ZT 584
Cena standardowa - 7 zł. Jak na razie, do obejrzenia nie ma za wiele eksponatów, ale i tak z każdego przedmiotu mówi do nas historia. Sympatyczny Gospodarz ciekawie opowiada i obiecuje, że będzie pracował nad powiększeniem ekspozycji - trzeba będzie tu wrócić za jakiś czas. Polecam odwiedziny dworu!