Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 472 Muzeum Dzwonów i Fajek w Przemyślu

GPS: 49.781824 22.773633

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 472 Muzeum Dzwonów i Fajek w Przemyślu

Przemyśl jest miastem, w którym do czasów współczesnych kontynuowane są tradycje fajkarskie i ludwisarskie. Prezentuje je otwarty w 2001 roku Oddział Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej – Muzeum Dzwonów i Fajek, usytuowany w zabytkowej XVIII-wiecznej dzwonnicy, późniejszej Wieży Zegarowej. Na ośmiu kondygnacjach zostały zaaranżowane ekspozycje zabytkowych i współczesnych fajek i dzwonów. Dzięki wykorzystaniu naturalnych atutów wnętrza – układu przestrzennego i systemu zawieszeń oraz specjalnie zaprojektowanego sprzętu wystawienniczego, został osiągnięty efekt pewnej autentyczności i równocześnie muzealności. Na wystawach znajdują się fajki historyczne i współczesne z całego świata ze zbiorów Muzeum. Na ekspozycji dzwonów zwracają uwagę dzwony zabytkowe: kościelne, zegarowe, okrętowe, a także wyroby ludwisarni rodziny Felczyńskich. Uzupełnienie stanowią gipsowe odlewy plakiet z dzwonów i inne wyroby ludwisarskie.


Miejsca sprzedaży:
> MNZP, Oddział Wieża Zegarowa, ul. Władycze 3, Przemyśl

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 472 Muzeum Dzwonów i Fajek w Przemyślu
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 472 Muzeum Dzwonów i Fajek w Przemyślu

12.10.2023 - znaczek niedostępny
12.10.2023 - znaczek niedostępny
12.10.2023 - znaczek niedostępny
12.10.2023 - znaczek niedostępny
10.08.2023 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Jan Framuga
Pernamentny brak znaczka
Usuną z mapy jako że znaczek jest niedostępny od długiego czasu, a nikt z Muzeum nie jest tym zainteresowany.
 
Rafał
Rafał
No. 472
Gdyby nie wizyta w przesympatycznie zorganizowanej wystawie w Wieży Zegarowej, nigdy bym nie dowiedział się, że Przemyśl to zagłębie polskiego przemysłu (bardziej manufaktury) produkcji FAJEK. Kapitalne miejsce, które po przejściu kilku poziomów finalizuje przepięknym widokiem na panoramę Przemyśla.
 
Seweryn Goleń
Seweryn
Przemyśl
Jedyne miejsce znaczkowe w Przemyślu , gdzie Panie obsługujące turystów pałają optymizmem i czują ideę ZT !!!!!! To lubię!!!! Ekspozycja i pamiątki godne polecenia . Znaczek wśród fajek i dzwonów fajnie wyeksponowany w cenie 7 zeta.Do takich miejsc aż chce się wracać!!!!!!!!!!!
 
Małgorzata Uba
stellamaris
ZT 472
Jest pieczątka, ale ładne bilety z dawnych czasów panie kasjerki rozdają na pamiątkę. Dobre i to. Ekspozycja kapitalna - za każdym razem zaskakuje mnie coś nowego. Zbiory muzeum wzbogaciły się niedawno o kolekcję dzwonków zbieracza zza oceanu.
 
Dariusz Gołębiowski
daro
ZT472
Cena znaczka 7 zł,bilet wstępu 10 zł.Ciekawe,jedyne takie muzeum w Polsce.Dodatkowo na szczycie Wieży Zegarowej taras widokowy z fantastyczną panoramą Przemyśla.
 
Samanta
ZT
Być może nie powinno się faworyzować swojego miasta, ale w końcu to jedyne takie muzeum w Polsce. Do tego wyjątkowe wystawienie przedmiotów tak bardzo różniących się od siebie, daje niesamowite efekty podczas zwiedzania. Warto więc przyjechać i zobaczyć. Jeśli chodzi o znaczek to dzisiaj pojawił się w sprzedaży, w cenie 7 zł.