Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 592 Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych

GPS: 50.132468 18.841835

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 592 Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych

W Łaziskach Górnych na terenie TAURON Wytwarzanie S.A. – Oddział Elektrownia Łaziska znajduje się miejsce, które zabierze nas w przeszłość. W budynku dawnej rozdzielni elektrycznej 60 kV z 1928 roku, mieści się Muzeum Energetyki utworzone i prowadzone przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Energetyki. Na powierzchni wystawienniczej wynoszącej 1000 m2 znajduje się ponad 6 tysięcy eksponatów. Większość eksponatów została podarowana przez ofiarodawców, a dzięki nim przewodnicy wprowadzają zwiedzających w świat wytwarzania prądu, energii i pozytywnych doznań energetycznych. Muzeum czynne jest: we wtorki i czwartki w godz. od 9:00 do 13:00, środy w godz. od 15:00 do 19:00, w każdą drugą sobotę miesiąca od 10:00 do 13:00. Inne terminy zwiedzania są możliwe po wcześniejszym zgłoszeniu i uzgodnieniu.


Miejsca sprzedaży:
> PTP Muzeum Energetyki, ul. Wyzwolenia 30, Łaziska Górne

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 592 Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 592 Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 592 Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 592 Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 592 Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 592 Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 592 Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 592 Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 592 Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 592 Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych
Obrázek č. 11, Znaczki Turystyczne, No. 592 Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych
Obrázek č. 12, Znaczki Turystyczne, No. 592 Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych
Obrázek č. 13, Znaczki Turystyczne, No. 592 Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych
Obrázek č. 14, Znaczki Turystyczne, No. 592 Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych

01.06.2024 - dostępny z małymi problemami
17.06.2023 - dostępny bez problemów
16.11.2022 - dostępny z małymi problemami
12.11.2022 - dostępny bez problemów
03.09.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

WG
Industriada 2024
Podczas industriady udało się kupić znaczek. Samo miejsce warte zobaczenia, ale raczej nie "topka". Dla osób lubiących sobie pospacerować polecam mocno przejście się na którąś z okolicznych hałd.
 
Klub Turystyki Kwalifikowanej
Klub Turystyki Kwalifikowanej "be loć"
Trochę szczęścia potrzeba
Godziny otwarcia publikowane w Internecie nieaktualne. Na szczęście, przypadkiem, trafiliśmy na okoliczność oprowadzania jakichś specjalnych gości i udało się zwiedzić. No i okazało się, że naprawdę warto.
 
Andrzej Balcerek
andrzej1977rogoźnik
ZT 592
Superfajna Indrustiada 2022. Efektowne pokazy, przewodnicy, pobyt w lokomotywie i oczywiście ZT. Gratulacje dla Muzeum
 
Janusz z TG
592
W internecie informacja, że w środy muzeum czynne od 15 do 19. Na szybie w pokoju ochrony wisi kartka potwierdzająca powyższe. Cóż z tego, kiedy okazuje się, że muzeum zamkniete na głucho (jest środa, 15:35). Panie z ochrony o żadnym ZT nie mają pojęcia, a zaistniałą sytuację tłumaczą covidem. Znaczka nie przywiozłem, ale za to zaobserwowałem ciekawostkę zoologiczną: prawie środek maja, ale w Łaziskach Górnych "stary niedźwiedź (jeszcze) mocno śpi".
 
Tommus74
Muzeum
Byliśmy 26.09.2020 w ramach Industriady. Rewelacja, mnóstwo doświadczeń i pokazów. Przewodnik kompetentny, dysponujący wiedzą i humorem. Polecam, szczególnie z dziećmi. Znaczek w cenie 8 zł.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
Grzegorz Kaczmarczyk
592
Trafiłem jak było otwarte w sobotę. Były bardzo fajne zajęcia z optyki a potem zwiedzanie z przewodnikiem. Muzeum godne polecenia z bardzo dużą ilością eksponatów. Znaczek w cenie 7 zł.
 
Robert Salwowski
Bobik
Krzeselko
Niestety trafiłem do muzeum jak już nie było przewodnika, wiec oglądałem sam. N apewnonduzomprzez to straciłem. Pani zapraszała serdecznie na jakieś święto światła. Które podobno jest 6 stycznia. Może być ciekawe. Jednak najfajniejszy eksponat, to krzesełko elektryczne
 
Marek POŁATA
Junior
Muzeum Energetyki ZT592
Wczoraj nocne, z latarkami, zwiedzanie z przewodnikami oraz pokaz elektryczny. Dużo dzieci i młodzieży, 3 wspaniałe godziny, poza energetyką również łączność, fotografia i wiele, wiele innych atrakcji. Polecam również inne imprezy w Muzeum, zawsze jest bardzo ciekawie. Cena ZT niestety powyżej standardu tj. 8 zł ale ten raz warto. Szczerze polecam Junior
 
MARCIN Słowiński
Slovik
Marcin S
Zwiedziłem muzeum z przewodnikiem podczas Industriady 2017, niesamowicie ciekawe miejsce na mapie Polski. Mnóstwo ciekawych eksponatów do zobaczenia, dla dorosłych możliwość cofnięcia się w czasie :) były też pokazy różnego rodzaju "eksperymentów" z prądem :) zarezerwujcie więcej czasu.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 592
Stojak ze znaczkami widoczny w gablocie, przy kasie. Cena ZT - 8 zł.
Muzeum ciekawe, oprócz eksponatów związanych typowo z energią (z jej wytwarzaniem, mierzeniem itp.) można znaleźć również urządzenia, które, dzięki niej, działają np. aparty fotograficzne, radia, telewizory, komputery, telefony itd.
Warto odwiedzić muzeum a formalności przy wejściu nie zajmują dużo czasu...
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Super miejsce dla małych i dużych chłopców, dziewczynom może się podobać trochę mniej. Cena znaczka bez zmian 9 zł.
 
andmaj40
ZT
Bardzo ciekawe muzeum. Mnóstwo eksponatów, Na zwiedzenie warto zarezerwować około 1,5 godziny. Znaczek dostępny bez problemów.
 
Dana
Łaziska
Znaczek dostępny z pewnymi problemami... Jeśli nie jest się umówionym na zwiedzanie, to jest to trochę trudne. Po telefonie z bramy pani przyszła z domu. Czy znaczek drogi, to sprawa względna, ale uważam (w przeciwieństwie do poprzednika), że drogi - kosztuje 9 zł.
 
Industriallo90
ZT

Piękne miejsce, znaczek dostępny bez problemu. Cena wcale nie wysoka! Warto tutaj się zjawić po znaczek i od razu pozwiedzać :)
 
Michał65
ZT
Muzeum piękne, dostępne w wyznaczonych godzinach otwarcia. Cena znaczka bardzo dobra, jak na tak cudowne miejsce przystało!
 
Samanta
ZT
Ciekawe miejsce jeśli uda się go zlokalizować. Tauron oczywiście widoczny z daleka, ale o muzeum trzeba popytać. Na zewnątrz ani jednej wzmianki na żadnej tablicy. Jak już się uda dopytać, to muszą wystawić przepustkę, bo muzeum jest na terenie zakładu. Jeszcze tylko trzeba założyć odblaskową kamizelkę z napisem gość i można wejść na teren Taurona. Znaczek w muzeum jest, niestety drogi 9zł.
 
Sławek
ZT
Miejsce to,powinno zaciekawić młodych i dorosłych. U mnie wróciły wspomnienia.Miły Pan przewodnik.Szkoda ,że cena znaczka w tym miejscu to  9 zł