Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1271
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1271!

No. 861 Muzeum Geologiczne PIG-PIB w Warszawie

GPS: 52.209811 21.012599

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 861 Muzeum Geologiczne PIG-PIB w Warszawie

Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy (PIG-PIB) to jedna z najstarszych placówek tego typu w Polsce. Utworzony został 7 maja 1919r., stając się największą w naszym kraju instytucją zajmującą się badaniami budowy geologicznej Polski. Wraz z rozpoczęciem działalności, do życia powołane zostało Muzeum Geologiczne. Od samego początku miało gromadzić i przechowywać jak najbardziej kompletny zbiór okazów kopalnych ukazujących budowę geologiczną Polski. Budynek Muzeum, zaprojektowany przez Mariana Lalewicza, oddany został do użytku w roku 1930. Pod koniec lat 30-ych XX wieku w Muzeum uruchomiono nowe pracownie oraz wystawy. Rozwój wstrzymał wybuch II Wojny Światowej kiedy to liczne okazy uległy znacznym zniszczeniom. Po zakończeniu wojny przystąpiono do odbudowy placówki, a dzięki intensywnym badaniom geologicznym Muzeum zyskało wiele nowych okazów. Obecnie oglądać tu można bogatą kolekcję skał, minerałów i skamieniałości obrazujących geologię Polski oraz historię życia na Ziemi.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Geologiczne PIG-PIB, ul. Rakowiecka 4 (wejście od ul. Wiśniowej), Warszawa (pok. 17C, a w razie wątpliwości pytać w szatni)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 861 Muzeum Geologiczne PIG-PIB w Warszawie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 861 Muzeum Geologiczne PIG-PIB w Warszawie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 861 Muzeum Geologiczne PIG-PIB w Warszawie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 861 Muzeum Geologiczne PIG-PIB w Warszawie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 861 Muzeum Geologiczne PIG-PIB w Warszawie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 861 Muzeum Geologiczne PIG-PIB w Warszawie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 861 Muzeum Geologiczne PIG-PIB w Warszawie
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 861 Muzeum Geologiczne PIG-PIB w Warszawie
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 861 Muzeum Geologiczne PIG-PIB w Warszawie
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 861 Muzeum Geologiczne PIG-PIB w Warszawie
Obrázek č. 11, Znaczki Turystyczne, No. 861 Muzeum Geologiczne PIG-PIB w Warszawie
Obrázek č. 12, Znaczki Turystyczne, No. 861 Muzeum Geologiczne PIG-PIB w Warszawie
Obrázek č. 13, Znaczki Turystyczne, No. 861 Muzeum Geologiczne PIG-PIB w Warszawie
Obrázek č. 14, Znaczki Turystyczne, No. 861 Muzeum Geologiczne PIG-PIB w Warszawie

24.03.2024 - znaczek niedostępny
16.02.2024 - znaczek niedostępny
16.02.2024 - znaczek niedostępny
15.02.2024 - dostępny bez problemów
08.02.2024 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Hanna
Znaczek
Pani z pokoju 18 stwierdziła iż znaczka nie mają.
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Bardzo ciekawe muzeum, wstęp bezpłatny, jednak znaczka już długo nie mają,
 
Serduszko
ZT 861
To muzeum trzeba koniecznie zwiedzić.
 
Jola
ZT 861
Odwiedziliśmy muzeum w dniu 26-08-2022. Otrzymaliśmy informację, że znaczek jest niedostępny i że placówka nie zamierza już kontynuować sprzedaży, gdyż jest to dla nich niepotrzebna praca (cytując: muzeum jest bezpłatne, więc znaczki byłyby jedynym źródłem gotówki przez co przybywa pracy, gdyż trzeba ją wpłacać do banku). Bardzo przykre podejście do tematu, miejmy nadzieję, że mimo wszystko uda się rozwiązać tą sytuację, a nam przyjdzie złożyć zamówienie online.

Samo muzeum bardzo ciekawe, ilość eksponatów jest imponująca, polecam serdecznie odwiedziny nawet mimo braku możliwości zakupu znaczka na miejscu.
 
Marcin
Zt 861
Znaczek niestety nie dostępny, choć Pani kustosz myśli o zamówieniu. Dzieci w zamian otrzymały mały podarunek
 
Marlena i Jacek Treichel
Marlena i Jacek z Pokrzywna
Muzeum Geologiczne
Obsługa poinformowała nas podczas dzisiejszej wizyty, że znaczki zostały wyprzedane ok. miesiąca temu. Podobno zamówione ale nie wiedzą kiedy dotrze nowa partia.
 
Janusz Trzeciak
Seaman
Miejsce niezwykłe atrakcyjne
Wizytę w muzeum polecam każdemu swojemu znajomemu. Ja o nim dowiedziałem się tylko i wyłącznie dzięki Znaczkowi Turystycznemu. Dlatego wydaje mi się tak ważne jego wyeksponowanie w okolicach wejścia do Muzeum.
Osoby, które już wiedzą o znaczkach (tak jak ja) pytają o nie zaraz po wejściu do środka i zostaliśmy przekierowani do uprzejmej Pani w bierze, gdzie udało nam się go nabyć.
 
Anna Arana
Anna Arana
Muzeum otwarte ale sekretariat zamknięty.
Muzeum otwarte ale sekretariat zamknięty i nie można kupić znaczka. Byliśmy w niedzielę, trzeba było iść w tygodniu. Samo muzeum warte odwiedzenia, bogata kolekcja minerałów, rekonstrukcje szkieletu mamuta i pterodaktyla, wyeksponowane w pięknej secesyjnej sali. Wstęp do muzeum jest bezpłatny.
 
Adam
saddam
ZT 861
Nic się nie zmieniło i muzeum nadal zamknięte do odwołania.
 
Radzioactive
ZT
Na dzień 30.06 muzeum jest zamknięte i będzie jeszcze przez jakiś czas. Jak usłyszałem przez telefon - obecnie trwa jego remont i nie jest dostępne dla zwiedzających.
 
Sławomir Rzepecki
Sławomir Rzepecki
ZT 861
Muzeum piękne, warte obejrzenia. Personel i pracownicy mili i pomocni. Zwiedzać można za darmo. Szkoda że przy wejściu nie ma informacji gdzie można kupić znaczek. Naklejka widoczna na drzwiach do sekretariatu ale to dopiero po wejściu do środka i jeszcze w bocznym korytarzu. Informcję o ZT uzyskałem od Pana ochroniarza zaraz przy wejściu. Pan dokładnie wytłumaczył gdzie się udać a przy wyjściu dopytywał czy udało się kupić.Dzięki takim ludziom aż miło się odwiedza znaczkowe miejsca i nie tylko. Cena znaczka 7 zł.
 
Dariusz Lutoborski
Lutodar
No. 861 Muzeum Geologiczne PIG – PIB w Warszawie
Samo muzeum wspaniałe.Bogactwo eksponatów.Budynek z zewnątrz robi wrażenie. Ciekawie spędzone kilka godzin /razem z dojazdem/.Dyzio wspaniały.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 861
To nie była moja pierwsza wizyta w Muzeum Geologicznym, ale któraś kolejna, licząc od lat dziecięcych. Po przystąpienia Muzeum do idei Znaczka Turystycznego postanowiłem, że odwiedzę je ponownie w dniu dzisiejszym i tu zaczynają się te małe kłopoty ze zdobyciem ZT. Najpierw zacząłem od zwiedzania, a potem stwierdziłem, że nie ma informacji o ZT gdzie go nabyć. Pani w sklepiku nie wiedziała dokładnie, ale wiedziała, kto wie i skierowała mnie do szatni, a tam w pudełku leżały Znaczki Turystyczne, kilka sztuk dla Turystów indywidualnych i tu znaczek nabyłem. Składam tą drogą Wielkie podziękowanie dwóm Panom, którzy pomogli mi w zakupie ZT oraz Muzeum za zorganizowanie punktu zastępczego na czas nieobecności pracownika w p.17. Swoją drogą to ten punk w szatni to dobre rozwiązanie gdyż nie mała sensacje wzbudziłem z moim małym szkieletem mamuta, gdy niemogąc się oprzeć pokusie ponownie na salę się udałem, a przy tym dobrze by było, gdyby znaczek był dostępny dla wszystkich, a nie tylko dla tych, co o tym wiedzą. Muzeum polecam, a na pewno po zwiedzaniu inaczej spojrzycie na to, po czym chodzicie.
 
Benek KUCZYŃSKI
Benek KUCZYŃSKI
Muzeum.
10 listopada, w niedzielę, kołatałem (oczywiście w godzinach otwarcia), ale albo dzwonek zepsuty, albo przygotowania do Dnia Niepodległości. Zawarte na głucho:((( Mam nadzieję że przy następnej wizycie w W-wie moja chęć zwiedzania będzie zaspokojona.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek w cenie 7 zł w pokoju 17C

Samo muzeum wspaniałe. Potwierdzam wpisy poprzedników: budynek z zewnątrz robi wrażenie ale kiedy wejdzie się do środka... Bogactwo eksponatów, które są wystawione w sposób zachęcający i przejrzysty.
Osobiście totalnie zakochałam się w Dyziu. Idealnie Pozuje do selfie
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Ciekawe miejsce, wrażenie robi już sam wygląd budynku, który wygląda jak pałac, a wnętrze jest jeszcze lepsze. Ciekawe wystawy opowiadające m.in. geologiczną historię Polski i nie tylko. ZT dostępny bez problemu.
 
Piotr Uba
Piotr Uba
ZT
Muzeum, na które trzeba znacznie więcej czasu, niż to się na początku wydaje. Masa ciekawych eksponatów, zwłaszcza, że znaczna część pochodzi z terenów Polski. Szkoda, że w weekend muzeum jest czynne tylko w niedzielę przez cztery godziny. Przekonaliśmy się, że wbrew pozorom, odwiedzających może być całkiem sporo.
Szkoda, że ZT nie jest sprzedawany w sklepiku geologicznym a pomieszczeniu biurowym. W efekcie ktoś, kto nie ma pojęcia o ZT, nie ma szans nawet go zobaczyć. A biorąc pod uwagę bardzo atrakcyjną grafikę, myślę, że znaczek miałby spore wzięcie, zwłaszcza wśród dzieciaków. Więcej osób mogło by się zarazić "znaczkozą" ;-) Krążek z mamutem to jednak coś ciekawszego niż kolejny kolorowy kamyk ;-) Może warto by na kartkach rozwieszonych w muzeum, kierujących do miejsca sprzedaży umieścić wizerunek ZT? Wzbudziło by to większe zainteresowanie.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 861
Znaczek dostępny w pokoju nr 17C w standardowej cenie.
Potwierdzam wpis Roberta - trzeba koniecznie zwrócić uwagę na architekturę budynku.
Zgromadzone eksponaty i skamieniałości, sprawiają, że człowiek uświadamia sobie jakie to skarby kryje nasza Ziemia. W muzeum można również zobaczyć modele: wulkanu, pustyni i jaskini.
Na zwiedzanie trzeba przeznaczyć trochę czasu, ale warto.
 
Robert Salwowski
Bobik
Super
Super muzeum. Przede wszystkim inne niż wszystkie tego rodzaju muzeum że względu na architekturę wnętrza. Ogromna sala wystawowa z antresolą w około. Bardzo mi się to podobało, bo jest fajna przestrzeń i swobodnie można oglądać eksponaty, mimo, że było w niedziele sporo ludzi. Widok z antresoli też niesamowity. A jeśli chodzi o zbiory, to można ugrzęznąć w muzeum na długie godziny. Polecam
 
Kolekcjoner ZT
Kolekcjoner ZT
Muzeum
Na drzwiach znajduje się kartka. Sklepik w dniach 2-4.09.2019 nieczynny
 
Robert Bronowicz
Re: Muzeum
Ale zaraz w wejściu znajduje się kartka z napisem "Znaczek Turystyczny p.17" wraz ze strzałką kierującą do pokoju, gdzie można go nabyć :)
 
Robert Bronowicz
MG
Znaczek jest już normalnie dostępny w Muzeum Geologicznym. W niedzielę 01/09/2019 osoba odpowiedzialna za sprzedaż niestety nie mogła być w pracy na skutek pewnych zdarzeń losowych. Zapraszamy do Muzeum Geologicznego od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00 i w niedzielę w godzinach 10:00-14:00 na zwiedzanie naszej ekspozycji (wstęp wolny) i oczywiście celem zdobycia naszego Znaczka! :)
 
grzegorz.kaczmarczyk
861
Muzeum ma mnóstwo eksponatów,którymi może się poszczycić. Pani ze sklepiku nie miała pojęcia co to za znaczek i kto go będzie sprzedawał. Również pracownik ochrony nie wtajemniczony w idee znaczka.
 
Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
ZT
Muzeum posiada wiele fajnych eksponatów. W dniu 01.09.2019 wejście za darmo. Jeżeli chodzi o znaczek sprzedawczyni w sklepiku była lekko zakręcona. Stwierdziła iż nic jej nie dali, a z reszta jest dzisiaj na zastępstwie.