Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 890 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 890 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 861 Muzeum Geologiczne PIG – PIB w Warszawie

GPS: 52.209811 21.012599

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 861 Muzeum Geologiczne PIG – PIB w Warszawie

Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy (PIG-PIB) to jedna z najstarszych placówek tego typu w Polsce. Utworzony został 7 maja 1919r., stając się największą w naszym kraju instytucją zajmującą się badaniami budowy geologicznej Polski. Wraz z rozpoczęciem działalności, do życia powołane zostało Muzeum Geologiczne. Od samego początku miało gromadzić i przechowywać jak najbardziej kompletny zbiór okazów kopalnych ukazujących budowę geologiczną Polski. Budynek Muzeum, zaprojektowany przez Mariana Lalewicza, oddany został do użytku w roku 1930. Pod koniec lat 30-ych XX wieku w Muzeum uruchomiono nowe pracownie oraz wystawy. Rozwój wstrzymał wybuch II Wojny Światowej kiedy to liczne okazy uległy znacznym zniszczeniom. Po zakończeniu wojny przystąpiono do odbudowy placówki, a dzięki intensywnym badaniom geologicznym Muzeum zyskało wiele nowych okazów. Obecnie oglądać tu można bogatą kolekcję skał, minerałów i skamieniałości obrazujących geologię Polski oraz historię życia na Ziemi.


Miejsca sprzedaży:
Muzeum Geologiczne PIG-PIB, ul. Rakowiecka 4 (wejście od ul. Wiśniowej), Warszawa


01.10.2019 - dostępny bez problemów
29.09.2019 - dostępny bez problemów
29.09.2019 - dostępny bez problemów
18.09.2019 - dostępny bez problemów
15.09.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Ciekawe miejsce, wrażenie robi już sam wygląd budynku, który wygląda jak pałac, a wnętrze jest jeszcze lepsze. Ciekawe wystawy opowiadające m.in. geologiczną historię Polski i nie tylko. ZT dostępny bez problemu.
 
Piotr Uba
Piotr Uba
ZT
Muzeum, na które trzeba znacznie więcej czasu, niż to się na początku wydaje. Masa ciekawych eksponatów, zwłaszcza, że znaczna część pochodzi z terenów Polski. Szkoda, że w weekend muzeum jest czynne tylko w niedzielę przez cztery godziny. Przekonaliśmy się, że wbrew pozorom, odwiedzających może być całkiem sporo.
Szkoda, że ZT nie jest sprzedawany w sklepiku geologicznym a pomieszczeniu biurowym. W efekcie ktoś, kto nie ma pojęcia o ZT, nie ma szans nawet go zobaczyć. A biorąc pod uwagę bardzo atrakcyjną grafikę, myślę, że znaczek miałby spore wzięcie, zwłaszcza wśród dzieciaków. Więcej osób mogło by się zarazić "znaczkozą" ;-) Krążek z mamutem to jednak coś ciekawszego niż kolejny kolorowy kamyk ;-) Może warto by na kartkach rozwieszonych w muzeum, kierujących do miejsca sprzedaży umieścić wizerunek ZT? Wzbudziło by to większe zainteresowanie.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 861
Znaczek dostępny w pokoju nr 17C w standardowej cenie.
Potwierdzam wpis Roberta - trzeba koniecznie zwrócić uwagę na architekturę budynku.
Zgromadzone eksponaty i skamieniałości, sprawiają, że człowiek uświadamia sobie jakie to skarby kryje nasza Ziemia. W muzeum można również zobaczyć modele: wulkanu, pustyni i jaskini.
Na zwiedzanie trzeba przeznaczyć trochę czasu, ale warto.
 
Robert Salwowski
Bobik
Super
Super muzeum. Przede wszystkim inne niż wszystkie tego rodzaju muzeum że względu na architekturę wnętrza. Ogromna sala wystawowa z antresolą w około. Bardzo mi się to podobało, bo jest fajna przestrzeń i swobodnie można oglądać eksponaty, mimo, że było w niedziele sporo ludzi. Widok z antresoli też niesamowity. A jeśli chodzi o zbiory, to można ugrzęznąć w muzeum na długie godziny. Polecam
 
Kolekcjoner ZT
Kolekcjoner ZT
Muzeum
Na drzwiach znajduje się kartka. Sklepik w dniach 2-4.09.2019 nieczynny
 
Robert Bronowicz
Re: Muzeum
Ale zaraz w wejściu znajduje się kartka z napisem "Znaczek Turystyczny p.17" wraz ze strzałką kierującą do pokoju, gdzie można go nabyć :)
 
Robert Bronowicz
MG
Znaczek jest już normalnie dostępny w Muzeum Geologicznym. W niedzielę 01/09/2019 osoba odpowiedzialna za sprzedaż niestety nie mogła być w pracy na skutek pewnych zdarzeń losowych. Zapraszamy do Muzeum Geologicznego od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00 i w niedzielę w godzinach 10:00-14:00 na zwiedzanie naszej ekspozycji (wstęp wolny) i oczywiście celem zdobycia naszego Znaczka! :)
 
grzegorz.kaczmarczyk
861
Muzeum ma mnóstwo eksponatów,którymi może się poszczycić. Pani ze sklepiku nie miała pojęcia co to za znaczek i kto go będzie sprzedawał. Również pracownik ochrony nie wtajemniczony w idee znaczka.
 
Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
ZT
Muzeum posiada wiele fajnych eksponatów. W dniu 01.09.2019 wejście za darmo. Jeżeli chodzi o znaczek sprzedawczyni w sklepiku była lekko zakręcona. Stwierdziła iż nic jej nie dali, a z reszta jest dzisiaj na zastępstwie.