Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1038
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1038!

No. 528 Muzeum Łąki w Owczarach

lubuskie
GPS: 52.477260 14.643580

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 528 Muzeum Łąki w Owczarach

Wystawa przyrodnicza poświęcona ekosystemom trawiastym Polski i świata w Stacji Terenowej Klubu Przyrodników w Owczarach. Obok znajduje się gospodarstwo, hodowane są owce rzadkiej rasy wrzosówka, kozy oraz koniki polskie. Przy stacji znajduje się obszar chroniony "Owczary", będący społecznym rezerwatem przyrody chroniącym murawy kserotermiczne z gatunkami stepowymi, takimi jak ostnica Jana, ostnica włosowata, pajęcznica liliowata, mikołajek polny. Murawy można zwiedzać ścieżką przyrodniczą. W budynku stacji znajduje się również schronisko turystyczne.


Miejsca sprzedaży:
> Stacja Terenowa Klubu Przyrodników w Owczarach, Owczary 17, Górzyca
Gdy Stacja Terenowa jest zamknięta znaczek można nabyć w barze w Owczarach (150 m na południe od stacji - przy drodze krajowej nr 31)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 528 Muzeum Łąki w Owczarach
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 528 Muzeum Łąki w Owczarach
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 528 Muzeum Łąki w Owczarach
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 528 Muzeum Łąki w Owczarach

10.09.2020 - dostępny bez problemów
23.08.2020 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
25.09.2019 - dostępny bez problemów
25.09.2019 - dostępny bez problemów
22.08.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
ZT 528
W dniu dzisiejszym muzeum był zamknięte. Kartka wskazywała że przez cały dzień.
 
Monika
Muzeum Łąki
Zgadzam się z opinią poprzednika, pomimo informacji na tabliczkach muzeum zamknięte, brak zwiedzenia i kupna znaczka
 
Adam
528
Niestety mimo deklarowanych godzin otwarcia ( do 16 ) i podanego numeru telefony na drzwiach ( 515 184 508) nikt nie odbierał i nie było okazji zwiedzić muzeum ani zakupić znaczka
 
Marek Tyczyński
TIKSON
Muzeum Łąki w Owczarach
Wszystkie 3 ZT dostępne w muzeum po 7zł plus pieczątki,pomimo iż muzeum w sezonie zimowym jest nieczynne to bardzo miła pani z Klubu Przyrodników mieszkająca w domu za muzeum otwarła, sprzedała ZT i podzieliła sie wiedzą oraz zachęciła do ponownego zwiedzenia muzeum jak i ścieżki tylko nie w sezonie zimowym ze względu na błoto i brak przejścia.
Oby więcej takich ludzi bardzo serdecznie dziękujemy!
 
Mateusz Ryczkowski
MatZG91
zamknięte
Byłem tam tydzień temu w niedzielę i było zamknięte na głucho - mimo że na stronie wyraźnie jest napisane, że w niedzielę otwarte i na samym budynku też jest napisane, że w niedzielę otwarte. Identyczna sytuacja wystąpiła tego samego dnia w Muzeum Bociana w Kłopocie.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Mimo tego, że byłem w godzinach otwarcia muzeum zamknięte. Podanego na banerze telefonu nikt nie odbiera. Sprawdzałem 3 razy w ciągu 2 godzin i nic. Porażka totalna, brak nawet jakiejkolwiek informacji czy jest czynne czy nie. Ciekawe czy później narzekają, że mało ludzi ich odwiedza?
 
Bobik
Urlop
telefon jednak został odebrany. Pani na urlopie a ktoś po prostu złośliwie zdjął kartkę ze stosowną wiadomością dla turystów. Ścieżka super
 
Bobik
Muzeum zmkniętę
muzeum zamknięte na cztery spusty. Telefony nie odpowiadają
 
Samanta
ZT
Nie należy się zrażać jeśli główne wejście jest zamknięte. Wprawdzie przy drzwiach jest dzwonek, ale nie działa. Należy więc pójść od tyłu i dobijać się do domu. Pani prowadząca muzeum jest w domu i chętnie znaczek sprzeda i oprowadzi po muzeum. Na zewnątrz jest ścieżka przyrodnicza, którą warto się przejść. Znaczki w cenie standard - 7 zł.
 
Marta i Michał
No. 528
Muzeum położone w pięknym miejscu. Nieopodal prowadzi ścieżka edukacyjna po obszarze, na którym rosną murawy kserotermiczne - obowiązkowo do zobaczenia! Samo muzeum bardzo ciekawe, choć niewielkie. Zostaliśmy ugoszczeni przez świetnią panią z Klubu Przyrodników - serdecznie dziękujemy. :) Polecamy wcześniej przedzwonić czy ktoś jest na miejscu w stacji wtedy jest gwarancja zwiedzenia i otrzymania znaczka, który jest dostępny w cenie 7 zł.
 
Marta i Krzysiek
Zamkniete
przyjechaliśmy specjalnie po znaczek, w sobotę, ok 13. Zamknięte na cztery spósty. Nikt nic nie wie. Poczekaliśmy ok. godziny i nic sie nie zmieniło. Wg informacji na drzwiach powinno być otwarte. 
 
Leszek
Owczary
BARDZO MIŁA PANI, CIEKAWE MIEJSCE. ZDOBYŁEM ZNACZEK BEZ PROBLEMU, JEDNAK O TEJ PORZE ROKU, KIEDY NIE MA TURYSTÓW LEPIEJ WCZEŚNIEJ PRZEDZWONIĆ
 
Hubert
ZT 528
Znaczek w standardowej cenie 7 zł. Stacja to miejsce raczej dla tych starszych osób, aczkolwiek dzieci również moga tu znaleźć coś dla siebie, a wesołe stadko owiec rozweseli nawet dorosłych.
 
wiesław Kuszyk
znaczek turystyczny
Jestem kolekconerem znaczków turystycznych i chciałbym nabyć znaczek "muzeum łaki w Owczarach" proszę o podanie konta naktóre mam wpłacić i ile [ przejeżdżałem prze Górzycę do Kostrzyna i wiem, że znaczek można nabyc droga wysyłkową pozdrawiam i czekam na odpowiedź