Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1304
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1304!

No. 607 Muzeum Miasta Mysłowice – Mysłowicki Zegar Strefowy

GPS: 50.228075 19.144822

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 607 Muzeum Miasta Mysłowice – Mysłowicki Zegar Strefowy

Pierwsze muzeum miejskie w Mysłowicach powstało w dwudziestoleciu międzywojennym. Po II wojnie światowej idea reaktywacji muzeum powróciła za sprawą społeczników z Towarzystwa Miłośników Mysłowic. W 1983 r. utworzono Dział Historii Miasta w Muzeum Pożarnictwa. 1 stycznia 2006 r. powstało Muzeum Miasta Mysłowice. Placówka gromadzi eksponaty dotyczące historii, kultury i sztuki miasta i regionu. Najcenniejszym eksponatem jest zegar strefowy, wyprodukowany ok. 1876 r. w fabryce Gustava Beckera w Świebodzicach (daw. Freiburg in Schlesien). Pierwszym właścicielem zegara był Siegfried Weiss, który prowadził zakład zegarmistrzowski przy ul. Grunwaldzkiej 2 (daw. Plesserstrasse). W latach 20. XX w. odkupił go Konrad Garczarzyk. W 1945 r. zegar, przejęły władze miejskie i przekazały pod opiekę Wacławowi Budzińskiemu. W 1962 r. zegar trafił do Planetarium Śląskiego w Chorzowie, a od 2008 r. znajduje się na ekspozycji w muzeum.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Miasta Mysłowice, ul.Stadionowa 7a, Mysłowice

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 607 Muzeum Miasta Mysłowice – Mysłowicki Zegar Strefowy
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 607 Muzeum Miasta Mysłowice – Mysłowicki Zegar Strefowy
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 607 Muzeum Miasta Mysłowice – Mysłowicki Zegar Strefowy
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 607 Muzeum Miasta Mysłowice – Mysłowicki Zegar Strefowy
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 607 Muzeum Miasta Mysłowice – Mysłowicki Zegar Strefowy
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 607 Muzeum Miasta Mysłowice – Mysłowicki Zegar Strefowy

23.06.2024 - dostępny bez problemów
05.05.2024 - dostępny bez problemów
30.09.2023 - dostępny bez problemów
26.07.2023 - dostępny bez problemów
16.07.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Wiktor Gacek
Wiktor Gacek
Świetne miejsce
O wiele bardziej podobało mi się od CMP. W porównaniu do molocha tu ekspozycja jest konkretna, zwięzła i fajnie opowiada historię. Może mnie coś ominęło, ale brakowało mi gdzieś opisu historii za niemca XVII/XIX wiek.

Na plus możliwość puszczenia sobie muzyczki myslovitz :)
 
Hubert A.
Hubert
Muzeum
Prawie przegapiliśmy muzeum kręcąc się wśród wystaw CMP. Z jednej strony schody zagrodzone taśmą, z drugiej grupka dzieci wspinająca się po linie. I nagle pytanie z tej grupki "chcecie zwiedzić muzeum?". No ba jasne, że tak. Jak spod ziemi wyrasta instruktor wspinaczki, zaraz po nim pani z muzeum i w sekund pięć mamy i bilety i dwa znaczki. Zaczynamy zwiedzanie a tu pan instruujący alpinistów podchodzi i zagaja opowiadając historię mysłowickiego zegara strefowego. I to jest to czego oczekują turyści. Przeproszono nas, że zwiedzanie z racji trwających zajęć będzie niestandardowe, ale to akurat nam nie przeszkadzało. Mimo wszystko zainteresowano się nami, przekazano odrobinę faktów i zainteresowano lokalną historią. To się chwali i miło by było, gdyby i tak było piętro niżej. Aaaa i jeszcze znaczki - dostępne w cenie 8 zł.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w kasie muzeum Miasta. Płatność gotówką.

Muzeum ukryte na piętrze muzeum pożarnictwa. Małe, skromne ale znalazło się kilka interesujących eksponatów.
Zegar w centralnej części muzeum elegancko wyeksponowany. Piękny.
 
Sławomir Wójcik
Sławomir Wójcik
607
Muzeum warto zobaczyć,dodatkowo ZT 608 do zdobycia.
 
Michał Janowski
Michał Janowski
Znaczek Okolicznościowy
W Muzeum obecnie jest dostępny Znaczek Okolicznościowy (Joker): Śląsk - Droga do Niepodległej (100-lecie Powstań Śląskich). ZT 607 i 608 są również do kupienia.
 
Aleksandra Starosta
IceFlowers92
No. 607 Muzeum Miasta Mysłowice – Mysłowicki Zegar Strefowy
Znaczek dostępny bez problemu. W niedziele zwiedzanie bezpłatne. A zegar cudowny.
 
Marcel Kulig
Marcel Kulig
Zt
Super muzeum,mimo ze mniejszy muzeum ppzarnictwa to i tak warte obejrzenia.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.607
Miejsce nieco ukryte w budynku Muzeum Pożarnictwa, ale zdecydowanie warto tam zajrzeć. Kawałek historii miasta pokazany w bardzo przystępny sposób. W centrum oczywiście słynny zegar, którego historia jest zaskakująca. Znaczek dostępny w cenie 7 zł w kasie muzeum.
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
Muzeum Miasta Mysłowice
No i zdobyty najładniejszy znaczek 2016.
Muzeum niewielkie, ale ciekawe. Eksponaty pokazują kawałek historii i kultury regionu. Szkoda, że nie trafiłam na opowieść przewodnika chwalonego przez wielu kolekcjonerów.
 
MARCIN Słowiński
Slovik
Marcin S
Tak jak w przypadku muzeum pożarnictwa to miejsce ma swój charakter, wystawy bardzo ciekawe i dobrze rozplanowane. Obsługa miła, znaczki wyeksponowane. No i oczywiście dostępny najładniejszy znaczek :)
 
Robert Romanowski
ROBAS
mysłowice
znaczek dostępny za 7 zł oraz profesjonalna obsługa
 
Krzykos
Krzykos
ZT 607
Muzeum nie jest zbyt duże, ale z pewnością każdy znajdzie w nim parę ciekawostek i interesujących faktów dotyczących Mysłowic. Cena ZT standardowa.
A wiklinowy niedźwiadek na zewnątrz?
- "(...) On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości(...)" !!! :-)
 
hanys robert1313
robert1313
Wizyta w Muzeum
Dzisiejszy krótki wypad zakończyliśmy z rodzinką w Muzeum Miasta Mysłowice. Samo muzeum umiejscowione na uboczu w spokojnym i urokliwym miejscu. Sama ekspozycja muzeum nie jest szczególnie zbyt wielka i imponująca, ale... . Właśnie to ale robi niesamowitą różnicę.Oprowadzający pan Marek człowiek z wysoka kulturą osobistą i niesamowitą wiedza na temat historii miasta i nie tylko a przede wszystkim eksponatów znajdujących się w Muzeum. Ogromne zaangażowanie w to co robi a w dodatku pasja, którą pan dzieli się w każdym słowie z odwiedzającymi potrafią sprawić że nawet lekcja historii może być fascynująca. Bardzo się nam podobało to spotkanie z żywą historią i możemy zdecydowanie polecić to miejsce wszystkim ciekawym świata podróżnikom i nie tylko. Wspaniałe miejsce i wspaniały człowiek.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Wizyta w Muzeum na długo zostanie w pamięci dzięki panu, który mnie po nim oprowadzał bardzo ciekawie i z pasją opowiadając o mieście, jego historii i różnych ciekawostkach.Dziękuję za wspaniałą lekcję historii. A jako bonus dostępne 2 znaczki 607 i 608.
 
Jarosław Nikodem
jnikodem
ZT nr 607
Miejsce żywej historii regionu opowiedziane przez prawdziwego pasjonata. W niedzielę zwiedzanie jest darmowe. Cena ZT 7 zł. Naprawdę warto tam przyjechać.
 
Notelekseltis
Dwie wady: lekko ukryte godziny otwarcia na stronie internetowej, bardzo slabe oznaczenie dojscia do muzeum.
Do muzeum mozna wejsc przez pierwsze pietro muzeum pożarnictwa, albo winda spod kawiarni, potem trzeba okrazyc ekspozycje z CMP i jestesmy w kasie. Cena biletu zadna, ulgowy - 2zl. Znaczki standard - 7zl.
To muzeum bylo najwiekszym zaskoczeniem moim w tym roku, spodziewalem sie wrecz nudnego zwiedzania, przez ponad 20 lat mieszkalem w sasiednim miescie i dopiero ZT sklonyly mnie do odwiedzin. Pan, ktory oprowadzal, widac bylo, ze jest pasjonata. Ciekawie opowiadal, pokazywal. Zaczelo sie od zapalenia swiatla, a potem ciagle jeszcze jedna wazna rzecz byla do opowiedzenia i tak minelo prawie 50 minut. Nie bylo zadnego problemu, zeby dwie osoby oprowadzac. Muzeum zadbane, odnowione, jednak 80% to ten czlowiek. Niestety wydaje mi sie, ze rzadziej odwiedzane muzeum, bo w CMP ciagle ktos sie przewija, to w muzeum Myslowic zgaszone swiatla. Warto zwiedzic, tym bardziej, ze mozna poznac historie trojkata, stacji, kapliczki, zegaru na miejscu, ciekawie opowiedziane. W trakcie pan wchodzi w interakcje ze zwiedzajacym, nie jest to tylko suchy przekaz, zobaczymy jak dzialaja niektore eksponaty, dotkniemy ich, a nawet mozna posluchac muzyki. Brawo dla pana oprowadzajacego, brawo dla muzeum.
I jeszcze dodam, ze warto obejsc budynek na zewnatrz, fajny stoi tam kilkumetrowy wiklinowy niedzwiadek
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Po drodze do Muzeum zwiedzamy Muzeum Pożarnictwa, w którym jak się dzisiaj dowiedziałam Znaczek będziedostępny za jakiś tydzień. Znaczki 607 i 608 są do kupienia bez problemu. Cena standard 7 zł.
 
and73mar
Zegar
By zobaczyć Zegar Strefowy udajemy się do Muzeum Miasta Mysłowic. Za jednym zamachem można zwiedzić Muzeum Pożarnictwa gdyż oba znajdują się w tym samym budynku. I tu i tu wiele pięknych eksponatów i realistyczne tchnienie historii. O Zegarze oraz Trójkącie Trzech Cesarzy pięknie opowiada Pan przewodnik. Zegar ściśle związany jest ze Stacją Emigracyjną - ale o tym sami musicie posłuchać! Gorąco zachęcam do wycieczki do Mysłowic!
 
tramp
Muzeum
Ten znaczek,oraz 608 dostępne bez problemu.Ciekawostka,że do Muzeum Mysłowic,można się dostać przez Muzeum Pożarnictwa w tym samym budynku.Cena 7 zł.