Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 470 Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu

GPS: 49.783054 22.771785

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 470 Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu

Historia Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu sięga 1909 roku, kiedy w ramach struktury organizacyjnej Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu utworzono Muzeum. Uroczysta inauguracja działalności placówki miała miejsce w 1910 roku. Podstawą zbiorów Muzeum była prywatna kolekcja braci Kazimierza i Tadeusza Osińskich. W 1921 roku Muzeum otrzymało nazwę Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej i znalazło się w gronie 14 polskich muzeów przyjętych do Związku Muzeów Historyczno-Artystycznych. Obecny gmach Muzeum wybudowany został w 2008 roku, według projektu firmy KKM Kozień Architekci. Budynek usytuowany jest na terenie dawnej dzielnicy żydowskiej. Bryłą nawiązuje do architektury fortecznej. Muzeum posiada zbiory z dziedziny archeologii, etnografii, historii, sztuki i rzemiosła, łącznie około 80 tysięcy eksponatów. Z historią i zbiorami Muzeum związane są zbiory biblioteczne.


Miejsca sprzedaży:
> MNZP w Przemyślu (Gmach Główny), pl.Berka Joselewicza 1, Przemyśl

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 470 Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 470 Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 470 Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 470 Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 470 Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu

07.05.2024 - dostępny bez problemów
03.04.2024 - dostępny bez problemów
10.08.2023 - dostępny bez problemów
10.08.2023 - dostępny bez problemów
25.08.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

MW
dostępność znaczków
Znaczek w muzeum się skończył. Niestety nie ma wielkiego zainteresowania dokonaniem zamówienia, może to się zmieni... A szkoda, bo muzeum naprawdę jest godne polecenia... W pozostałych dwóch muzeach stara dostawa znaczków jeszcze jest na stanie, przy czym Muzeum Historii Miasta Przemyśla jest nieczynne z uwagi na remont...
 
Yukhym, Ukraina
470
ZT na 2-wszym piętrze w księgarni.
Марка на 2-му поверсі у книгарні.
 
Rafał
Rafał
No. 470
Wielki szacunek dla Pani z kasy. Gdy byłem po otwarciu muzeum okazało się, że ZT oraz Medal Złota Polska nie były dostępne z uwagi na nieobecność osoby która prowadzi sklepik. Lecz Pani zobowiązała się, że w ciągu godziny zorganizuje dla mnie obydwie pozycje. I SŁOWA DOTRZYMAŁA. Bardzo dziękuję :)
 
Seweryn Goleń
Seweryn
Przemysl
ZT dostępny wraz z innymi pamiątkami bez problemu w muzealnej księgarni , ale wg Pani sprzedającej pamiątki z popytem "szału ni ma ". Ale muzeum warto poświęcić kilka chwil aby wszystko obejrzeć.
 
Małgorzata Uba
stellamaris
ZT 470
Nic nie poradzę - wolałam starą siedzibę muzeum. Niemniej wyszłyśmy zachwycone ekspozycją i opowieściami na temat ikon, najcenniejszego eksponatu muzeum (niepozornego zupełnie), malarstwa Malczewskiego i panoramy "Somosierra" (dziękujemy miłej Pani pilnującej tego piętra). Muzeum ma piękne bilety, natomiast pieczątkę (właściwie pieczęć) okazjonalną sprzed kilku lat (w sklepiku z pamiątkami).
 
Samanta
ZT
Budynek muzeum raczej trudny do przeoczenia. Również zbiory są znaczne, bo zbierane od bardzo dawna. Jeśli kogoś interesują te tereny, to na pewno warto wstąpić i obejrzeć zbiory muzealne. Znaczek dostępny już od kilku dni. Do kupienia na 1-wszym piętrze muzeum.