Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 555 Muzeum Niepodległości w Myślenicach

GPS: 49.837347 19.937352

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 555 Muzeum Niepodległości w Myślenicach

Pomni swojej historii i walorów turystycznych miasta, myśleniczanie już w 1929 r. założyli pierwsze Muzeum, związane od początku z działalnością PTK, a później PTTK. Od roku 1979 muzeum mieściło się w zabytkowym budynku tzw. ,,Domu Greckiego”. Jak w 1918 r. odzyskanie przez Polskę niepodległości rozwinęło potrzeby i chęć tworzenia, tak w 100-lecie tego wydarzenia zrodził się pomysł powstania nowego Muzeum. Władze miasta powołały do życia placówkę o nazwie Muzeum Niepodległości w Myślenicach i podjęły decyzję o budowie nowego gmachu, którego otwarcie nastąpiło 10.11.2018 r. Wybudowana w niecały rok nowoczesna siedziba przyciąga wzrok, a jej wnętrze kryje opowieść o przeszłości. Na trzech piętrach ukazane zostało w szerokim kontekście pojęcie niepodległości. Ekspozycja da odpowiedź na pytania: skąd wzięła się nasza tożsamość, jaka jest nasza przeszłość, dlaczego traciliśmy niepodległość i wreszcie co daje wolność? A główną rolę grają tu ludzie, którzy swoimi historiami wypełniali dzieje miasta. Zwiedzający zobaczy ekspozycję etnograficzną, pozna historię miasta, wejdzie do okopów pierwszej wojny światowej, by w końcu przez podziemie niepodległościowe dotrzeć do współczesności. Wizytówką muzeum jest XIX wieczny zegar pozyskany z ratusza miejskiego - symbolizuje czas odliczany do otwarcia placówki ale, także przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, której nie ma bez wolności.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Niepodległości w Myślenicach, ul. R. Traugutta 11, Myślenice

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 555 Muzeum Niepodległości w Myślenicach
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 555 Muzeum Niepodległości w Myślenicach

23.04.2024 - znaczek niedostępny
21.02.2024 - znaczek niedostępny
01.02.2024 - znaczek niedostępny
09.11.2023 - znaczek niedostępny
20.08.2023 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Piotr
Zt niedostępny
Muzeum działa non-profit więc nie może sprzedawać znaczka turystycznego, ale obsługa jest bardzo uprzejmą i na życzenie przybija pieczątkę pptwierdzającą
 
maro3575
Znaczek
Znaczek dostępny po zwiedzaniu muzeum, CAŁKOWICIE ZA DARMO , muzeum zwiedzane też za darmo.
Niebywałe ale prawdziwe.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny z tylko maleńkim problemem bo Pan siedzący w punkcie nie bardzo wiedział, o jaki znaczek chodzi (możliwe, że był na zastępstwie). Ale znalazł w szufladzie więc wszystko ok.

Znaczek darmowy.

Samo muzeum faktycznie małe ale nowocześnie urządzone.
Warto zajrzeć.
 
Adam
saddam
ZT 555
Wejście do muzeum jest darmowe, znaczek również :) Muzeum nie jest wielkie, ale mimo to bardzo ciekawe.
 
Leszek Mikołajczyk gajus21
gajus21
ZT
Warto tutaj wstąpić. Wystawa jest darmowa, znaczek jest darmowy a i gra dla dzieci się znajdzie. Ciekawe miejsce.
 
Marek Matysik
aptekarz
Muzeum
Zamknięte do odwołania ze względu na zmianę głównej ekspozycji
 
quba0000
ZT 555
Kameralne muzeum prezentujące historię miasta i regionu. Znaczki nadal są bezpłatne.
Warto zrobić sobie krótką przerwę w drodze do Zakopanego.
 
Witold
Muzeum
W czwartek 29.08 udało się przybyć do Muzeum. Wprawdzie nie wszystko jeszcze działa, ale Panie Przewodniczki bardzo sympatyczne i bardzo ciekawie opowiadające. Na koniec dziwna sprawa, bo znaczek otrzymałem za darmo.
Serdecznie dziękuję
 
Michał Janowski
Michał Janowski
Muzeum Niepodległości
Świetne miejsce, które cały czas się rozbudowuje. Pani Przewodnik ciekawie opowiada. 01.09 w niedzielę Znaczek dostaliśmy za darmo, po zwiedzeniu Muzeum.
 
Piotr Pogan
Piotrek
ZT 555
Dziwna sprawa - Muzeum Niepodległości zamknięte w Święto Konstytucji, nie ma żadnej informacji na ten temat. Ze strony www. wynika również, że zamknięte w soboty i poniedziałki.
 
Tomek6
ZT 555
Nowe - Stare muzeum [ nowa siedziba ] miejsce godne przybycia i obejrzenia ! Panie prowadzące miłe , kompetentne ! wielki ukłon i plus za fachowość !!
 
Krzykos
Krzykos
ZT 555
Muzeum w trakcie przeprowadzki do nowej siedziby przy ul. Traugutta 11.Znaczek jeszcze dostępny w Domu Greckim w cenie 7 zł.
 
Berta
Dom Grecki
Drodzy Kolekcjonerzy !! Ten kto jeszcze nie zwiedził Muzeum w Domu Greckim w Myślenicach ma czas do końca października. Po tym terminie Muzeum zostaje przeniesione w inne miejsce.
 
Seweryn Goleń
Seweryn
Myślenice
Znaczek dostępny bez problemu.Inne pamiątki też. Cena 6 zł.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 555
Znaczek dostępny bez problemu, cena 6 zł. Muzeum ma się przenieść do nowej siedziby w budynku nieopodal, gdzie będzie więcej miejsca na ekspozycję zbiorów. Bardzo mili i kompetentni pracownicy. Warto tu zajrzeć
 
Krzysztof Ulka
krist58
ZT 555
Prawdopodobnie najtańszy znaczek w Polsce w cenie pięciu złotych. Dobrze wyeksponowany. Oprócz możliwości zwiedzenia muzeum i zakupu znaczka, jest pieczątka i mnóstwo materiałów promujących Myślenice.
 
Robert Romanowski
ROBAS
DOM GRECKI
Znaczek dostępny bez problemu. Szkoda że z tego budynku zostanie przeniesione oby nie umarło tylko zostało otworzone w innym miejscu
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Znaczek dostępny bez problemu. Niestety faktycznie planowane jest zlikwidowanie muzeum. A raczej przeniesienie do nowej siedziby. Problem w tym, że tej nowej siedziby jeszcze nie ma.
 
Piotr Dzik
piotron
Likwidacja Muzeum
Kto nie ma znaczka niech się spieszy , radni Myślenic postanowili zlikwidować Muzeum Regionalnego "Dom Grecki"

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,20772932,myslenice-muzeum-niepodleglosci-zamiast-muzeum-regionalnego.html#BoxLokKrakLink
 
and73mar
Muzeum
Ciekawe muzeum i bardzo miła Pani. Z zakupem znaczków nie ma problemu! Na rynku warto dać się skusić na pyszne lody :-)
 
HannaPS
znaczek
Wspaniałe Panie , ciekawa ekpozycja i rewelacyjne pająki - podłaźniczki i warszaty. I bardzo orginalna prezentacja obrazów. POLECAM
 
Leszek
ZT Myślenice
ZT dostępny bez problemu, cena 6 zł. Warto zajrzeć, bardzo miła Pani.
 
Konrad
ZT
Wykupiliśmy 2 ostatnie ZT. Pani poiedziała, że zamówiła następne, więc nie powinno być problemu z zakupem. Znaczki wyjątkowo tanie - 5zł za sztukę.
 
Jacek
Znaczek 555
Witam Wszystkich Kolekcjonerów
Krótka historia zdobycia znaczka nr 555
Dom Grecki, czyli muzeum regionalne w Myślenicach otwarte od poniedziałku do soboty. Niedziela nieczynne  - no to fajnie, pomyślałem sobie , że będąc w okolicy znowu mi przejdzie koło nosa znaczek. Ale z drugiej strony co szkodz zadzwonić - google, i już mamy nr telefonu :) dzwonię - odbiera Pani więc przedstawiam problem, że będę w okolicy w niedzielę i bardzo by mi zależało na znaczku, czy była by możliwość zostawienia znaczka ochroniarzowi, lub komuś innemu  - niestety nie, ale Pani była tak miła , że wzieła znaczek do domu i podała mi prywatny nr telefonu , dzięki temu mam kolejny znaczek w kolekcji. Panią, która była tak miła i zrobiła wszystko, abym otrzymał znaczek jest Pani Dyrektor Muzeum Regionalnego - Bardzo, bardzo dziękuję