Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 860 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 860 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 555 Muzeum Niepodległości w Myślenicach

GPS: 49.837347 19.937352

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 555 Muzeum Niepodległości w Myślenicach

Pomni swojej historii i walorów turystycznych miasta, myśleniczanie już w 1929 r. założyli pierwsze Muzeum, związane od początku z działalnością PTK, a później PTTK. Od roku 1979 muzeum mieściło się w zabytkowym budynku tzw. ,,Domu Greckiego”. Jak w 1918 r. odzyskanie przez Polskę niepodległości rozwinęło potrzeby i chęć tworzenia, tak w 100-lecie tego wydarzenia zrodził się pomysł powstania nowego Muzeum. Władze miasta powołały do życia placówkę o nazwie Muzeum Niepodległości w Myślenicach i podjęły decyzję o budowie nowego gmachu, którego otwarcie nastąpiło 10.11.2018 r. Wybudowana w niecały rok nowoczesna siedziba przyciąga wzrok, a jej wnętrze kryje opowieść o przeszłości. Na trzech piętrach ukazane zostało w szerokim kontekście pojęcie niepodległości. Ekspozycja da odpowiedź na pytania: skąd wzięła się nasza tożsamość, jaka jest nasza przeszłość, dlaczego traciliśmy niepodległość i wreszcie co daje wolność? A główną rolę grają tu ludzie, którzy swoimi historiami wypełniali dzieje miasta. Zwiedzający zobaczy ekspozycję etnograficzną, pozna historię miasta, wejdzie do okopów pierwszej wojny światowej, by w końcu przez podziemie niepodległościowe dotrzeć do współczesności. Wizytówką muzeum jest XIX wieczny zegar pozyskany z ratusza miejskiego - symbolizuje czas odliczany do otwarcia placówki ale, także przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, której nie ma bez wolności.


Miejsca sprzedaży:
Muzeum Niepodległości w Myślenicach, ul. R. Traugutta 11, Myślenice

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 555 Muzeum Niepodległości w Myślenicach
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 555 Muzeum Niepodległości w Myślenicach

22.05.2019 - dostępny bez problemów
03.05.2019 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
01.04.2019 - dostępny bez problemów
31.03.2019 - dostępny bez problemów
24.03.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Piotr Pogan
Piotrek
ZT 555
Dziwna sprawa - Muzeum Niepodległości zamknięte w Święto Konstytucji, nie ma żadnej informacji na ten temat. Ze strony www. wynika również, że zamknięte w soboty i poniedziałki.
 
Tomek6
ZT 555
Nowe - Stare muzeum [ nowa siedziba ] miejsce godne przybycia i obejrzenia ! Panie prowadzące miłe , kompetentne ! wielki ukłon i plus za fachowość !!
 
Krzykos
Krzykos
ZT 555
Muzeum w trakcie przeprowadzki do nowej siedziby przy ul. Traugutta 11.Znaczek jeszcze dostępny w Domu Greckim w cenie 7 zł.
 
Berta
Dom Grecki
Drodzy Kolekcjonerzy !! Ten kto jeszcze nie zwiedził Muzeum w Domu Greckim w Myślenicach ma czas do końca października. Po tym terminie Muzeum zostaje przeniesione w inne miejsce.
 
Seweryn Goleń
Seweryn
Myślenice
Znaczek dostępny bez problemu.Inne pamiątki też. Cena 6 zł.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 555
Znaczek dostępny bez problemu, cena 6 zł. Muzeum ma się przenieść do nowej siedziby w budynku nieopodal, gdzie będzie więcej miejsca na ekspozycję zbiorów. Bardzo mili i kompetentni pracownicy. Warto tu zajrzeć
 
Krzysztof Ulka
krist58
ZT 555
Prawdopodobnie najtańszy znaczek w Polsce w cenie pięciu złotych. Dobrze wyeksponowany. Oprócz możliwości zwiedzenia muzeum i zakupu znaczka, jest pieczątka i mnóstwo materiałów promujących Myślenice.
 
Robert Romanowski
ROBAS
DOM GRECKI
Znaczek dostępny bez problemu. Szkoda że z tego budynku zostanie przeniesione oby nie umarło tylko zostało otworzone w innym miejscu
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Znaczek dostępny bez problemu. Niestety faktycznie planowane jest zlikwidowanie muzeum. A raczej przeniesienie do nowej siedziby. Problem w tym, że tej nowej siedziby jeszcze nie ma.
 
Piotr Dzik
piotron
Likwidacja Muzeum
Kto nie ma znaczka niech się spieszy , radni Myślenic postanowili zlikwidować Muzeum Regionalnego "Dom Grecki"

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,20772932,myslenice-muzeum-niepodleglosci-zamiast-muzeum-regionalnego.html#BoxLokKrakLink
 
and73mar
Muzeum
Ciekawe muzeum i bardzo miła Pani. Z zakupem znaczków nie ma problemu! Na rynku warto dać się skusić na pyszne lody :-)
 
HannaPS
znaczek
Wspaniałe Panie , ciekawa ekpozycja i rewelacyjne pająki - podłaźniczki i warszaty. I bardzo orginalna prezentacja obrazów. POLECAM
 
Leszek
ZT Myślenice
ZT dostępny bez problemu, cena 6 zł. Warto zajrzeć, bardzo miła Pani.
 
Konrad
ZT
Wykupiliśmy 2 ostatnie ZT. Pani poiedziała, że zamówiła następne, więc nie powinno być problemu z zakupem. Znaczki wyjątkowo tanie - 5zł za sztukę.
 
Jacek
Znaczek 555
Witam Wszystkich Kolekcjonerów
Krótka historia zdobycia znaczka nr 555
Dom Grecki, czyli muzeum regionalne w Myślenicach otwarte od poniedziałku do soboty. Niedziela nieczynne  - no to fajnie, pomyślałem sobie , że będąc w okolicy znowu mi przejdzie koło nosa znaczek. Ale z drugiej strony co szkodz zadzwonić - google, i już mamy nr telefonu :) dzwonię - odbiera Pani więc przedstawiam problem, że będę w okolicy w niedzielę i bardzo by mi zależało na znaczku, czy była by możliwość zostawienia znaczka ochroniarzowi, lub komuś innemu  - niestety nie, ale Pani była tak miła , że wzieła znaczek do domu i podała mi prywatny nr telefonu , dzięki temu mam kolejny znaczek w kolekcji. Panią, która była tak miła i zrobiła wszystko, abym otrzymał znaczek jest Pani Dyrektor Muzeum Regionalnego - Bardzo, bardzo dziękuję