Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 733 Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie

GPS: 54.182943 16.208624

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 733 Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie

Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie jest oddziałem Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Prezentuje uzbrojenie i sprzęt będący na wyposażeniu dawnych wojsk obrony przeciwlotniczej. Filia kontynuuje tradycje placówki muzealnej, utworzonej w 1976 roku przy Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie. W 2018 roku muzeum otrzymało imię płk. Stanisława Paszkiewicza – pierwszego komendanta Oficerskiej Szkoły Artylerii Przeciwlotniczej w Koszalinie. Ekspozycję stałą pn. „Historia polskiej broni przeciwlotniczej” uzupełniają przedmioty odnalezione na terenie dawnego obozu jenieckiego Stalag Luft IV Gross Tychow, zaaranżowane w formie dioramy. Główna ekspozycja to pamiątki związane z Ligą Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej, eksponaty ukazujące rozwój polskiej broni przeciwlotniczej oraz zmieniającą się na przestrzeni lat taktykę jej użycia. W muzeum znajduje się wiele eksponatów broni palnej, a także archiwalia dotyczące działalności wojsk OPL. Zwiedzający znajdą tu również pamiątki po koszalińskich jednostkach wojskowych. Sprzęt artyleryjski, rakietowy i radiolokacyjny prezentowany jest na ekspozycji plenerowej, m.in. 23 mm armata przeciwlotnicza ZU-23-2 na samochodzie Star 266, stacja radiolokacyjna pomiaru wysokości PRW-9 „Zofia”, PZR S-125M Newa, przeciwlotniczy zestaw rakietowy „Dźwina”, rakieta 3m8m3 Pzr 2k-11 „Krug”. Kolekcję uzupełniają statki powietrzne: samolot TS-11 Iskra w malowaniu morskim oraz udostępniony do zwiedzania rządowy samolot Jak-40.


Miejsca sprzedaży:
> Kasa biletowa Muzeum Obrony Przeciwlotniczej, ul. Wojska Polskiego 70, Koszalin

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 733 Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 733 Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 733 Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 733 Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 733 Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 733 Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 733 Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie

04.06.2024 - dostępny bez problemów
23.08.2023 - dostępny bez problemów
20.07.2023 - dostępny bez problemów
28.04.2023 - dostępny bez problemów
20.07.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Mirosław Maziarz
Mirosław Maziarz
ZT 733
Muzeum bardzo ciekawe warte dowiedzenia. Gorąco polecam
 
Czarna
Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie
ciekawa ekspozycja, obsługa bardzo miła i pomocna. Za dodatkową opłatą można zobaczyć wnętrze samolotu Jak-40, serdecznie polecam
 
Paweł Kwiatkowski
Paweł "Kwiatek" Kwiatkowski
Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie
Jako że byłem w wojskach powietrznych w 31 batalionie radiotechnicznym Poznań Babki - część sprzęty była mi znana z odbywania zasadniczej służby wojskowej. Wróciły fajne wspomnienia z przed 25 lat, eksponaty fajnie zaprezentowane, pan który oprowadzał zorientowany w temacie oraz chętny do pogawędki. Zabrakło tylko znaczka turystycznego który byłby ukoronowaniem naszej wycieczki.
 
Radzioactive
733
Muzeum raczej kameralne, ale obfite w ciekawe eksponaty. Za główną atrakcję robi tu wspomniany już Jak-40, do którego można wejść za drobną opłatą. Na dodatkowy plus - przyjazna, skora do pomocy obsługa.
 
Sławomir Dryś
Sławomir Dryś
Muzeum
Jest tu Jak 40, ten smoleński warto obejrzeć ekspozycje !
 
Karolina Slovik
Karolina Slovik
Koszalin- muzeum
Znaczek dostępny w kasie muzeum po 8zł. Są też 3 pieczątki. Pani bardzo miła opowiedziała w jakiej kolejności zwiedzać. Polecam odwiedzić miejsce.
 
Skała
Muzeum wzorcowe
Wystawiona ekspozycja sprzętu używanego do obrony przeciw lotniczej jest adekwatna do okresu wyposażenia naszej armi jak i innych państw Układu Warszawskiego uzależnionych od dostaw Radzieckich. Uważam że muzeum jest dobrze zorganizowane,warto tu przyjechać i przypomnieć sobie tamte czasy!
 
Sławomir Dryś
Sławomir Dryś
Re: Muzeu Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie
Ulica jest wyremontowana, naprzeciwko wejścia jest parking tylko dla gości Muzeum, nie ma już żadnego "ale" :)
 
Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
Muzeu Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie
ZT po 8 zł. Obsługa bardzo miła. Muzeum ok, ale zawsze znajdzie się "ale" ;). Dojście do muzeum czyli ulica na całej swojej długości jest rozkopana i należy trochę podreptać pomiędzy "wykopami".
 
Jakub Brzózka
Jakub Brzózka
Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie
Mimo Poniedziałku udało się zdobyć znaczek :) (w poniedziałki nie czynne ) Pani w biurze była bardzo miła i wyrozumiała, sama zbiera znaczki :) dlatego udało się zdobyć znaczek. Miejsce z zewnątrz robi wrażenie zapewne warto zwiedzić to miejsce !
 
Rafał Łysiuk
budget-lodz
ZT 733
Muzeum choć nie duże to bardzo przyjemne zrobione, nie wieje nudą - audio przewodnik o wszystkim nam opowiada, naprawdę polecam. Świeży eksponat to Smoleński Jak 40 :-} ZT po 8 zł.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Dla lubiących militaria świetne miejsce. Wszystkie eksponaty dokładnie opisane, dodatkowo dostajemy audioprzewodnik. Znaczek w kasie.
 
EWA I JACEK Kołobrzeg
EWA I JACEK Kołobrzeg
ZT 733
Znaczek dostępny po 8zł, widoczny od wejścia, miła obsługa. Muzeum cały czas się rozwija. Wszystkiego dobrego dla pracowników muzeum, aby tak dalej. Pozdrawiam
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.733
Muzeum jeszcze nie zbyt duże bo jak się dowiedzieliśmy jest jeszcze cały czas w budowie ekspozycji.Na tym forum składam serdeczne pozdrowienia dla pracowników Muzeum a w szczególności dla jednej z Pań - również kolekcjonera Znaczków Turystycznych. Z spraw przyziemnych znaczek dobrze widoczny w stojaku na lądzie kasy, miejsce oznaczone na drzwiach naklejka, znaczek jest proponowany jako pamiątka z muzeum, cena znaczka 8 zł.Sam byłem oznaczony naszywka ZT to i poznałem nowego kolekcjonera/kolekcjonerke/. Miejsce serdecznie polecam można tam dostać pieczątkę.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 733
Stojak widoczny na ladzie w kasie, cena 8 zł. Muzeum, rzeczywiście, niewielkie, ale za to pracują w nim przesympatyczni i służący informacjami ludzie (jak się okazało, niektórzy również kolekcjonują ZT) - dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy!
 
Igor Bednarski Vigorro
Vigorro
ZT Nr 733
Znaczek w cenie 8 zł dostępny w kasie - sklepiku z pamiątkami. Wyeksponowany na ladzie. Muzeum nieduże, ale bardzo ciekawe. Ponoć wkrótce ma zostać poszerzona ekspozycja wewnętrzna. Do tego na plus - sympatyczna obsługa.
 
Samanta
ZT
Muzeum ciekawe, szczególnie ekspozycja zewnętrzna. Znaczki dobrze widoczne na ladzie, na stojaczku. Cena 8 zł.