Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 890 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 890 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 827 Muzeum Pienińskie w Szlachtowej

GPS: 49.410735 20.527520

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 827 Muzeum Pienińskie w Szlachtowej

Muzeum Pienińskie im. Józefa Szalaya mieści się w budynku dawnej strażnicy granicznej w Szlachtowej koło Szczawnicy. Ekspozycja prowadzi zwiedzających szlakiem przeszłości regionu pienińskiego. Poznajemy tych, którzy tu od wieków mieszkali, zanim powstało uzdrowisko w Szczawnicy. Dowiadujemy się, czym była dla nich rzeka Dunajec i górskie połoniny. Usłyszymy dlaczego musieli opuścić swoje domy i ziemie. Zaczynamy spacer galerią Dunajca – rzeką, która łączy pienińskie miejscowości: Czorsztyn, Sromowce, Szczawnicę i Krościenko, wpisując się w ich historię.. Wkraczamy w XIII wiek, w czasy wznoszenia w Pieninach zamków obronnych i zakładania osad przez św. Kingę, kontynuujemy podróż w czasie, zaglądając do świątyń różnych wyznań i do tutejszych domów. Poznajemy mieszkańców wsi pienińskich, których łączyła wspólna gospodarka pasterska, podobne budownictwo, strój ludowy. Dowiadujemy się o ich charakterystycznych zajęciach – flisactwie u Górali i druciarstwie u Rusinów. Dalsza trasa wiedzie przez kurort w Szczawnicy i prowadzi nas aż do czasów współczesnych. Kończymy wędrówkę nad brzegiem Dunajca, na dawnej Drodze Pienińskiej – ulubionym miejscu spacerów gości szczawnickich.


Miejsca sprzedaży:
Muzeum Pienińskie w Szlachtowej, ul. Łemkowska 37, Szlachtowa


28.08.2019 - dostępny bez problemów
09.08.2019 - dostępny bez problemów
30.07.2019 - dostępny bez problemów
18.07.2019 - dostępny bez problemów
30.06.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Ciekawe muzeum, warto zobaczyć. Cena znaczka 6,50zł. A przy okazji można podjechać do Jaworek i zwiedzić Wąwóz Homole, albo przejechać się wyciągiem krzesełkowym.
 
Seweryn Goleń
Seweryn
Szlachtowa
Muzeum pienińskie z bogatą prezentacją lokalnego folkloru , ikon i życia lokalnych mieszkańców Pienin. Znaczek w cenie 6, 50 zł dostępny bez problemu.